Prieteni Pescari

Bancuri

Marți 13 Noiembrie 2018, 17:49:20 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Bancuri  (Citit de 273389 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
liviu pescar de chitila
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #220 : Marți 22 Decembrie 2009, 08:22:36 »

<><ce pierde un pescar in viata : SOMNUL la tinerete si CARASULla batranete Fir intins
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #221 : Miercuri 23 Decembrie 2009, 06:37:17 »

Un țigan este chemat la o sindrofie dată de noii îmbogățiți ai Revoluției. În timpul chefului, unul îl întreabă:- Băi țigane, la uteciști ai cîntat?- Am cîntat, coane.- Rău, fiule, rău…- La securiști ai cîntat?- Am cîntat, coane, ce era să fac?- Dar la nomenclatură ai cîntat?- Am cîntat, coane, că era pericol.Cînd ajunge acasă supărat și cu originea mototolită, îi povestește Pirandei ce a pățit, la care aceasta îi zice:- Bine, mă boule, nu puteai să spui că nu ai cîntat?- Cum să spun, fă, cînd erau toți acolo?
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #222 : Miercuri 23 Decembrie 2009, 09:20:09 »

FEMEILE
1. Femeile vin pe lume neterminate. Apoi vin barbatii care le dau gata...
2. Femeile nu au simtul umorului. De aceea barbati le iubesc in loc sa rada de ele...
3. In viata un barbat trebuie sa aleaga intre doua rele de cele mai multe ori cea tinerica si frumusica.
4. Barbatii se multumesc in viata cu lucrurile simple: femeile...
5. Femeile pot sa tina un secret atunci cand nu stiu ca este unul...
6. Este frumos a-ti gasi femeia pentru o viata. Dar si mai frumos este sa gasesti mai multe...
7. Cea mai scumpa modalitate de a te culca cu o femeie e casatoria.
8. Lucrul cel mai inteligent la o femeie sunt maselele de minte.
9. Se afirma de multe ori ca locul femeilor este la cuptor. Altii sunt de parere ca locul lor este in cuptor...
10. Barbatii le-ar acorda femeilor dreptul de a avea ultimul cuvant...daca ar fi siguri ca este ultimul.
11. Cu femeile trebuie sa ne purtam cu atentie. Sa nu uitam ca Dumnezeu le-a facut dintr-o coasta pe care nu a putut-o indrepta de tot.
12. Nu am nimic impotriva miscarii feministe...numai ritm trebuie sa aibe!...
13. Admir feministele...mai ales pe acelea cu sanii mari!....
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #223 : Duminică 27 Decembrie 2009, 08:56:51 »

La o conferinta internationala pe tema comunicatiilor si a telecomunicatiilor sant prezente toate statele lumii cu diverse cercetari in domeniu.
Iau cuvantul americanii care spun: "Am efectuat cercetari sa am gasit sarma de cupru veche de apoximativ 1000 de ani. Deci am ajuns la concluzia ca stramosii nostri cunosteau pe atunci telegraful". Iau cuvantul sa germanii care spun "Am efectuat cercetari sa am gasit sarma de aluminiu veche de apoximativ 1500 de ani. Deci am ajuns la concluzia ca stramosii nostri cunosteau pe atunci telefonia". intr-un final , iau cuvantul sa romanii care au spus: "Am efectuat cercetari asupra vremurilor de acum 2000 de ani sa nu am gasit nimic. Deci am ajuns la concluzia ca stramosii nostri cunosteau pe atunci telefonia mobila".
« Ultima modificare: Duminică 27 Decembrie 2009, 08:58:27 de către jonah » Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #224 : Miercuri 30 Decembrie 2009, 21:10:30 »

Bula se plimba cu tatal sau prin munti. Dintr-o data, tatal dispare. Bula, agitat incepe sa tipe dupa el...
- Tata, ai cazut in prapastie?
- Daaaa...
- Si ai patit ceva?
- Nuuuu..........
- Dar e adanca prapastia?
- Inca n-am ajuuuuuuns..
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #225 : Sâmbătă 02 Ianuarie 2010, 08:33:33 »

Traian Basescu, Crin Antonescu si Geona naufragiaza pe o insula pustie. Aflati pe plaja, Crin se erijeaza in conducator al grupului si le propune sa o ia fiecare in alta directie sa poata sa isi creasca sansele de a gasi resurse pt supravietuire. Zis si facut,se despart. Crin merge ce merge prin padure, cauta, ciuleste urechile, dar degeaba! Nici urma de ceva comestibil... Intr- un final, ajunge intr-un luminis in care Basescu tocmai isi facea un gratar! Fericit, se duce la el si il imbratiseaza! - Bravo, Basescule! Mai Traiane, eu intotdeauna te-am admirat. Stii sa te descurci in orice situatie, se vede ca ai fost marinar... ce mai,esti tare! Auzi, intre noi fie vorba, mie Geoana asta nu mi-a placut niciodata! La care Basescu, sec: - Nu-ti place, nu mananci...

Bula balbait se inroleaza in cadrul armatei la marina. Pentru a prinde incredere in el capitanul vasului il pune de garda. La o ora tarzie Bula striga:
- Rerererere repede ffffffoc,ffffffoc,ssssariti,ffffoc.
Scapa tot echipajul iar Bula este erou. Este luat pe o croaziera unde este pus de garda iar capitanul isi instrueste echipajul ca in cazul in care il aud pe Bula ca striga re re re re sa sara toti in apa ca este vorba de un incendiu.
Pe la ora unu noaptea Bula striga:
- Re re re.
Sare tot echipajul in apa.
- Re re rechini, ba.
« Ultima modificare: Sâmbătă 02 Ianuarie 2010, 08:37:40 de către geluiasi » Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #226 : Duminică 10 Ianuarie 2010, 14:14:47 »

Mos Ion in trenul de Constanta, in compartiment cu un grup de tineri.
− Mergeti la mare copii ?
− Da bade.
− Pai va rog si eu ceva, ca sunt cam batran si obosit. Daca adorm ma treziti si pe mine sa cobor la Braila ?
− Da tataie, dormi linistit.
Adoarme mosul, tinerii se apuca de cantat, de jucat carti...cand se uita pe geam la un moment dat trenul era deja oprit in Braila. Intra in panica, il trezesc pe mos ... HAI TATAIE CA E BRAIILA!!! Trenul se pune in miscare...
− Pai cum sa fac ca imi rup gatul ?
− Mosule sa faci cum iti spun eu, il invata unul, dupa ce sari din tren o iei la fuga pe peron odata cu trenul asa sa nu-ti pierzi echilibrul si dupa aia incetinesti si te opresti.
Zis si facut, sare mosul, o ia la fuga pe langa tren. Tinerii rasufla usurati ca l-au ajutat.
Dupa cinci minute apare mosul in compartiment. Stupoare!!!
− Ce s-a intamplat bre ?
− Mai copii, am facut cum m-ati invatat voi, am luat-o la fuga pe langa tren si cand sa incetinesc, pe la ultimul vagon, o namila de om m-a luat de subtioara: - Hai tataie ca te ajut eu, hopa sus ...
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #227 : Joi 14 Ianuarie 2010, 20:57:28 »

. Un tanar a intrat de curand in armata. Totul mergea bine, pana cand i s-a facut chef de sex.
Se duce el la ofiter si-l roaga:
- Domnule colonel, sa traiti. As vrea si eu sa ma duc acasa la nevasta, ca tare mi s-a facut chef de femeie.
− Pai nu se poate, ba. Dar avem noi o solutie aici la regiment. Uite-acolo vezi un butoi cu o gaura.
Du-te si baga-ti p*** in gaura si o sa te saturi.
Zis si facut; tanarul se duce la butoi, îl foloseste precum l-a instruit si se întoarce la colonel. Colonelul îl intreaba:
- Ei, cum a fost?
- A, splendid, d-le colonel! Nemaipomenit! Pot sa ma duc la butoi cand vreau?
- Cand vrei, baiete. Dar nu miercurea.
- De ce nu si miercurea, d-le colonel? întreaba soldatul.
- Pai miercurea e randul tau sa stai în butoi...

Postat pe:: Joi 14 Ianuarie 2010, 20:44:57

Vine bãrbatu’ seara acasa, tranteste usa si zice femeii:
- Hai, îmbracã-te cã astã searã avem program!
- Ce program dragã? întreabã mieroasa nevasta.
- Mergem la curve ! zice dementu’ satul de 20 de ani de cãsnicie.
- Cum la curve ? întreaba nedumerita nevasta.
- Uite asa, la curve! Io mã duc la blonda aia de vizavi, si tu te duci la ma-ta!
Memorat

paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #228 : Miercuri 20 Ianuarie 2010, 16:27:31 »

Si vreti sa spuneti ca sotul dumneavoastra s-a spânzurat? O întreaba judecatorul pe tânara vaduva.
-Da, domnule judecator, raspunde aceasta.
-Si cum explicati atunci multimea de cucuie pe care le are?
-S-a spânzurat cu un elastic…
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #229 : Vineri 22 Ianuarie 2010, 20:58:49 »

Iepurasul si plasma.
Intr-o zi iepurasul se intalneste cu lupul... Iepurasul cara un televizor cu plasma de ultima generatie... - Dar de unde ai mai iepurasule, plasma asta, ca tu esti lefter... - Pai am fost la vulpe... - Si??? - Pai... m-a invitat la o cafea.... dupa care s-a dezbracat si a zis: "Ia tot ce e mai bun de la mine". - Si? - Si eu am luat plasma! Risete
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #230 : Miercuri 03 Februarie 2010, 07:39:01 »

O ascultatoare intreaba:
- E adevarat ca aspirina poate fi folosita ca anticonceptional?
Raspuns:
- Da ,cu conditia s-o tineti strans intre picioare!

Intrebare la Radio Erevan:
- Putem face baie daca avem diaree?
- Puteti, daca aveti destula.

Postat pe:: Duminică 24 Ianuarie 2010, 15:12:22

Un englez, un american si un arab stau de vorba despre familiile lor intr-un bar.Englezul zice:"Am 10 copii acasa si daca as mai face unul as avea o echipa de fotbal!""Eeii", spune americanul, "eu am 15 copii acasa si daca ma mai fortez o data imi fac o echipa de fotbal american!"In sfarsit, arabul zice:"Eu am 17 neveste acasa".Face o pauza in timp ce soarbe tacticos din pahar."Daca imi mai iau una va umplu tribunele cu copii la amandoi!
Memorat

paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #231 : Duminică 07 Februarie 2010, 19:30:37 »

............"Eu am 17 neveste acasa".Face o pauza in timp ce soarbe tacticos din pahar."Daca imi mai iau una va umplu tribunele cu copii la amandoi!

.... era si varianta: "Eu am 17 neveste acasa". Face o pauza in timp ce soarbe tacticos din pahar. "Daca imi mai iau una, imi fac teren de golf!"

Postat pe:: 03-02-2010, 11:41:10

Personalul primariei unei localitati descopera ca un renumit avocat din localitate nu a facut niciodata vreo donatie catre primarie. Persoana care raspundea de acest lucru se deplaseaza la domiciliul avocatului sa-l convinga sa faca o donatie.
- Domnule avocat, cercetarile noastre arata ca aveti un venit de peste 500.000 dolari pe an, dar nu ati facut vreodata vreo donatie. Nu ati vrea sa ajutati intrun fel comunitatea?
Avocatul rumega un timp ideea si apoi raspunde:
- Cercetarile dv. au aratat si ca mama mea este pe moarte, dupa o boala lunga, iar pensia pe care o are este de patru ori mai mica decat pretul medicamentelor pe care ar trebui sa le ia pentru a-i mai usura chinurile?
Jenat, reprezentantul ingaima:
- Pai... nu...
- Sau, continua avocatul, ca fratele meu, veteran lasat la vatra, este orb si condamnat sa-si duca viata intr-un scaun cu rotile?
Reprezentantul incearca sa-si ceara scuze, dar avocatul continua:
- Sau ca sotul surorii mele a murit intr-un accident de circulatie, spuse el ridicand vocea, lasand-o cu trei copii si fara nici un ban?
Umilit, infrant complet, omul murmura:
- Nu am stiut, imi pare nespus de rau...
- Atunci, ii taie vorba din nou avocatul, daca lor nu le dau nici un ban, ce te face saă crezi ca v-as da voua?

Postat pe:: 05-02-2010, 14:32:47

Un cuplu facea dragoste mereu cu becul stins. Asta se intampla de ani de zile, de la inceputul casniciei lor. Intr-o noapte in timpul actului sexual , sotia aprinde pe neasteptate becul si-l vede pe sotul ei cu un vibrator in mana. Inebunita, sare jos din pat si spune: - M-ai mintit de atatia ani !Astept o explicatie pentru tot ce s-a intamplat ! - Bine draga, mai prins.Sunt impotent de cand ne-am casatorit si de aceia nu te lasam sa aprinzi lumina, ca sa nu afli acest secret. Dar acuma draga mea nevasta, dupa ce ai aflat acest secret, imi explici si mie: cum dracu ai reusit sa-mi faci 4 copii ?? !!!!

Doi canibali stau în pom. Pe jos trece un cavaler în armură. Unul dintre ei spune: - Azi mîncăm conserve

Șah mat în trei mutări: Negrul ia Dama, Dama ia valuta, Albul ia SIDA.
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #232 : Marți 09 Februarie 2010, 08:25:49 »

-De ce ai lipsit nemotivat toata saptamana trecuta de la serviciu?

-Am participat la un seminar international pe tema: Munca, ce este si cum sa te feresti de ea? sefu...
Memorat

sTm
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #233 : Marți 09 Februarie 2010, 09:34:33 »

Se duce un barbat la farmacie :
- Prezervative cu gust de capsuni aveti ?
- Da !
- Dati-mi 10 bucati.
Pleaca, vine a doua zi :
- Prezervative cu gust de banane aveti ?
- Da !
- Dati-mi 10 bucati.
Pleaca, vine a treia zi :
- Prezervative cu gust de visine aveti ?
- Da !
- Dati-mi 10 bucati.
- Ba, voi va f*teti sau faceti dulceata ?

Postat pe:: 09-02-2010, 09:29:30

La piscina, supraveghetorul urla disperat la un baietel:
- Nu mai face pipi in piscina!!!
Baietelul, foarte mirat si rusinat, raspunde:
- Da' toata lumea face ...
Supraveghetorul urla si mai tare:
- Da, dar nu de pe trambulina!!!

Postat pe:: 09-02-2010, 09:32:58

Doi homosexuali se certau:
-Du-te ma dracu' !
-Du-te tu ma !
-Su.. p..a
-Eeee, acu' vrei sa ne impacam ?

Postat pe:: 09-02-2010, 09:33:37

Bula e vizitat de un vecin
- Auzi mai Bula, vrem sa tapetam camera de zi si
e la fel de mare ca a ta. Tu cand ti-ai tapetat
cate suluri ai cumparat?
- 20.
- Multumesc.
Dupa 2 saptamani se intalnesc:
- Auzi ma, tampitule, am cumparat 20 de suluri
si 7 mi-au ramas in plus.
- Pai si mie...
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #234 : Marți 09 Februarie 2010, 09:34:59 »

Doi beduini pe camile in pustiu. La un moment dat dau peste o turista tanara blonda,buna rau(craci,tztatze beton), ratacita de grup.
Profitand de situatie ii ordona sa se dezbrace . Blonda se uita imprejur.... nimeni cat vezi cu ochiul. Neavand incotro accepta cu conditia sa foloseasca prezervativele pe care le avea in bagajul ei.
- Asta ca sa nu raman gravida, le explica ea, fiind ceva nou pentru ei.
Fac ce fac(hatza-hatza) beduinii si mana camilele mai departe.
Dupa o saptamana cei doi beduini se intalnesc din nou.
- Ahmed, iti mai aduci aminte de blonda aia?
- Sigur Yussuf, cum s-o uit.
- Sa sti ca nu-mi mai pasa daca ramane sau nu ramane ea gravida eu imi scot prezervativul sa ma pish.
Memorat

paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #235 : Marți 09 Februarie 2010, 09:46:10 »

O fetita vorbea cu profesorul despre balene. Profesorul spunea ca este fizic imposibil ca o balena sa inghita un om pentru ca are gatul prea stramt. Fetita i-a spus ca prietenul ei Jonah a fost inghitit de o balena. Iritat, profesorul i-a repetat ca acest lucru este fizic imposibil. Fetita i-a raspuns: "Cand am sa merg in rai, am sa-l intreb pe Jonah". Atunci, profesorul a intrebat-o: "Si daca Jonah a ajuns in iad ?" si fetita i-a raspuns: "Atunci, ai sa-l intrebi tu"
(no offence, asa l-am primit  Tongue)

O fetita statea langa mama ei si o studia. La un moment dat, a observat cat de multe fire de par alb are pe cap si a intrebat-o de ce.. Mama i-a raspuns: "De cate ori ma superi, sau faci un lucru rau si eu sunt nefericita, imi iese cate un fir alb". Dupa cateva momente de gandire profunda, fetita i-a raspuns: "Deci asa a ajuns bunica sa aiba tot parul alb …"
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #236 : Marți 09 Februarie 2010, 09:51:39 »

Si tu, fiul meu Brutus   .......... Risete Risete Risete
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #237 : Marți 09 Februarie 2010, 21:48:25 »

Doi homosexuali se certau:
-Du-te ma dracu' !
-Du-te tu ma !
-Su.. p..a
-Eeee, acu' vrei sa ne impacam ?
 Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #238 : Marți 09 Februarie 2010, 21:52:01 »

Nota 10 lui Paul.....cu cine s-o fi certat?  Evil
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #239 : Marți 09 Februarie 2010, 22:01:26 »

da la oase Paulica si da bine de tot !! de la cine o fi invatat? Risete Rinjet
Memorat

Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.125 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 28 Iulie 2018, 05:16:41
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.