Prieteni Pescari

Bancuri

Miercuri 17 Octombrie 2018, 11:24:33 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Bancuri  (Citit de 272245 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
miky
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #300 : Duminică 04 Iulie 2010, 11:12:12 »

Casa este totusi o nevoie existentiala obligatorie ! Un acoperis deasupra capului este minimul semn de umanitate care ne separa ca mod de viata de rudele noastre din copaci  Risete ...
pe cand masina nu e chestie obligatorie, vitala !... exista o seama de alternative: calul si caruta, bicicleta, mersul pe jos...  Risete
glumesc ! (si nu prea)
asa cum am zis, poate eu de aici, departe de zona, vad lucrurile eronat... de fapt nu incerc sa caut scuze nimanui, nici celor care si-au pus casa in drumul apelor, si nici celor care au permis asta..
 per final ma gandesc totusi ca asa cum se prezinta situatia astazi, nu cred ca era mai multa liniste si fericire, daca toate casele alea inundate ar fi fost asigurate... Deranjul oricum ar fi fost ! victimele oricum nimeni nu le mai poate aduce inapoi !...
desi e oarecum linistitor gandul, totusi, cui i-ar conveni sa se apuce de construit o data la fiecare 2-3 ani casa, chiar si pe asigurare... probabil ca societatile de asigurare nici n-ar fi permis astfel de constructii... dar cu cele existente deja in zona inundabila ? pe alea cine se inghesuia sa le asigure ?
Societatile de asigurari nu-s gandite ca sa piarda !

Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #301 : Duminică 04 Iulie 2010, 11:49:45 »

si cand va aud ca spune-ti nu v-ati facut casa pe deal...nu v-ati facut casa nush unde...

ce conteaza daca e pe deal sau la 10-20 km de un rau??...daca e pe deal nu se poate duce pamantul la vale??..autoritatile incearca sa isi ascunda vina ca nu au indiguit never ever de pe timpul lui Ceasca ...dand vina pe oameni...autoritati care au APROBAT autorizatiile de constructii...
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #302 : Duminică 04 Iulie 2010, 13:00:56 »

Vezi alygaby. Numai de bancuri nu le arde la oameni zilele astea. Cam asta era ideea, plus ca bancul era demult rasuflat.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #303 : Duminică 04 Iulie 2010, 13:09:16 »

Vad ca unii de pe-aici sufera de boala bunicii: ori prind greu ori uita repede ori amindoua odata.
        Asa ca inchei aici aceasta polemica inutila. Cine a avut de priceput a inteles ceea ce am vrut sa transmit, cine nu...le recomand sa citeasca povestea celor trei purcelusi, se citea pe la gradinita, dar unii se pare ca au sarit-o! Cool
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #304 : Duminică 04 Iulie 2010, 21:40:32 »

on topic:
O babuta cade pe scari si isi rupe piciorul.
Merge la doctor, operatia reuseste si doctorul ii interzice sa urce scarile timp de patru saptamani.
Dupa vreo luna suna babuta disperata:
-Domnule doctor, acum pot sa cobor scarile? ca m-am plictisit sa tot urc si sa cobor pe burlan..

P.S.
Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei ce au pierit inghititi de ape si, celor ce au pierdut totul sa le dea puterea sa o ia de la capat.
Este totusi un topic de bancuri si, pe cine deranjeaza sa nu intre pe el.
buna contributie @miky
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #305 : Duminică 04 Iulie 2010, 23:15:13 »

Tare bancul! Risete Risete Risete
Memorat

Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #306 : Luni 05 Iulie 2010, 09:43:20 »

Un tip grav rãnit era cãrat pe targã de brancardieri. -Unde mã duceþi ? -La morgã. -Pãi n-am murit ! -Pãi n-am ajuns.
Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #307 : Joi 08 Iulie 2010, 12:18:26 »

Un tip grav rãnit era cãrat pe targã de brancardieri. -Unde mã duceþi ? -La morgã. -Pãi n-am murit ! -Pãi n-am ajuns.

Se pare ca nu au mers diacriticele la "copy/paste".

Banc sadic cu testul de etanseitate la masini:

Mercedes: Am facut testul cu pisica, am lasat-o inauntru si dupa 2 zile era moarta. A ramas fara aer. ("aplauze", toata lumea uimita...)

BMW: Am facut testul cu pisica, am lasat-o inauntru si dupa 2 zile si 3 ore era moarta. A ramas fara aer. ("aplauze", toata lumea uimita... totusi e destul de bine)

Dacia: Am facut testul cu pisica, am lasat-o inauntru si pe unde vedeam ca scoate capul, chituiam. Rinjet
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #308 : Joi 08 Iulie 2010, 12:28:40 »

Doi pescari stau pe malul baltii. Între timp, pe soseaua din apropiere trece un cortegiu funerar. Unul din ei se ridica în picioare, îsi scoate palaria din cap si o tine cateva minute la inima. Celalalt îi spune:
-Nu stiam ca esti asa de sensibil colega.
-Macar atat pot sa fac, dupa ce am fost casatorit cu ea mai bine de 30 de ani.
Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #309 : Joi 08 Iulie 2010, 12:37:36 »

Un preot batran il invata pe un novice cum sa se comporte in timpul confesiunilor enoriasilor. Dupa o prima spovedanie, preotul il trage deoparte pe tanar si ii spune:
- Te-ai descurcat destul de bine, dar ti-as sugera ca, atunci cand asculti confesiunile fetelor tinere, sa-ti exprimi dezacordul mai degraba prin "Vai,vai,vai" si nu prin "Uau!"
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #310 : Sâmbătă 10 Iulie 2010, 11:43:20 »

Sondaj de opinie printre botosaneni, li se pune o singura intrebare:
   -Care este cel mai mare vis al vostru?
      La aceasta intrebare cetatenii judetului Botosani care au fost intervievati au raspuns astfel:
   -80% dintre ei: "Cel mai mare vis al nostru e sa devenim suceveni!"
   -20% dintre ei: " Nu mai avem niciun vis pentru ca l-am realizat deja: am devenit suceveni!"
      Sondajul a fost realizat pe un esantion reprezentativ al judetului Botosani, cuprinzind persoane de sex masculin si feminin, de la oras si de la tara, cu virste cuprinse intre 2 si 102 ani.
      Marja de eroare: 0%. sugubat
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #311 : Sâmbătă 10 Iulie 2010, 13:36:35 »

Doi pitici se duc la prostituate. Isi ia fiecare cate una se duc intr-o camera, fiind pudici sting lumina si trec la treaba. Al 2-lea pitic, fiind stresat ca toata noaptea primul pitic a strigat intr-una "1..2..3..Si! ... 1...2...3...Si!", ii reproseaza ca a fost galagios:
- Din cauza ta nu am putut sa fac nimic, am fost crispat, stateam langa ea in pat, era asa frumoasa si nu am fost in stare sa am nici macar o erectie
- Bine ca tu macar ai putut sa te urci in pat ....
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #312 : Duminică 11 Iulie 2010, 11:35:25 »

Sotul vine acasa foarte agitat:
- Curvo! Stiu tot, absolut tot!
Calma sotia ii zice:
- Oare? Te lauzi ca de obicei. In ce an a avut loc batalia de la Calugareni ?

Moare țiganul, iar în Rai se-ntâlnește cu Ceușescu.
- Măi țigane, când a fost mai bine, in vremea mea, sau acum?
- In vremea ta, jupâne, că pă vremea aceea politicienii făcea politică, muncitorii lucrea, iar țiganii fura. Acu' insă... politicienii fură, muncitorii fac politică, si toti vrea.... să lucrez eu.
Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #313 : Luni 12 Iulie 2010, 20:18:03 »

Vand tara avariata,
22 milioane locuitori, pe butuci,
km reali 238.391,
ultimul proprietar

Stare tehnica:
Are probleme cu alimentarea, o mica defectiune la mecanismul de directie, ca nu tine linia dreapta, si merge cam infranata. Cutia de viteze e blocata in marsarier. Este inmatriculata in Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o luna.

Istoric:
Este fabricata acum 2000 de ani, sub licenta romană. A fost avariata in repetate randuri. Prima data a fost condusa de niste ciobani, dar au mai calarit-o si altii. A fost reparata numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioada a fost condusa bine de niste nemti, Carol I si Ferdinand, dar apoi a încaput iarasi pe mana unor idioti care au bagat-o prin toate gropile.
Exteriorul a fost vopsit in 1989, dar interiorul este inca plin de rugina. A mai avut cateva reparatii capitale, in 1600, 1859 si 1918, dar a mai si pierdut o parte din piese.

Combinatii:
Predau leasingul, mai sunt de plată la ea cateva zeci de rate FMI. Accept si variante de schimb cu o tară similara din Africa , oricat de mica ar fi dar sa functioneze.

De ce o vand:
Sincer sa fiu, o vand ca m-a lasat in drum si nu ma pricep la ea. Plus ca imi consuma cam mult, si ca s-o repar ma costă cat nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de tara, asa ca sa o conduca cine s-o pricepe. Dacă nu o vrea nimeni, o dezmembrez si o vând pe bucăți. E pacat de ea, va spun. Sper sa o ia cineva care stie sa o aprecieze.
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #314 : Luni 12 Iulie 2010, 22:16:12 »

doar un colectionar ar putea sa o aprecieze  sugubat
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #315 : Luni 12 Iulie 2010, 23:03:13 »

In anul 2010, vine Dumnezeu la Noe, care traia linistit in ... si-i zice:
- Noe, pamantul s-a umplut de rautate si oamenii M-au uitat. Vreau sa-mi construiesti o noua Arca, pentru ca Potopul va veni iar.Sa iei din fiecare specie cate un exemplar mascul si femela. Ai la dispozitie 6 luni de zile!
 Dupa 6 luni se uita Dumnezeu pe pamant si-l vede pe Noe plangand in gradina.

- Noe !!! Sunt pe cale sa incep Potopul, unde este Arca Cum?
- Iarta-ma Doamne, dar lucrurile s-au mai schimbat intre timp ...Am nevoie de autorizatie de constructie. Ma tot cert cu un inspector, pentru un sistem antiincendiu, vecinii m-au dat in judecata pentru ca am incalcat planul de urbanism construind Arca in gradina mea si nu am respectat normele de inaltime.
 Apoi compania de electricitate a cerut sa pun ipoteca pe Arca in vederea acoperirii costurilor de transport si de mutare a liniilor de inalta tensiune ce trebuie date la o parte din calea Arcei pentru a fi lansata la apa. Degeaba

le-am spus eu ca va veni marea la mine, ca nu m-au crezut.
Sa fac rost de lemn, a fost o alta problema. Este interzis sa tai lemn din padurile invecinate deoarece acolo traieste bufnita cu pete care-i o specie protejata. Am incercat sa-i conving pe ecologisti ca tai lemnul tocmai pentru a salva bufnita, dar nici n-au vrut sa stea de vorba cu mine.
  Cand am inceput sa adun animalele, am fost dat in judecata de un grup de activisti pentru protectia animalelor. Ei sustineau ca tin animale salbatice sechestrate impotriva vointei lor si de asemenea, au sustinut ca sa pun atatea animale intr-un spatiu atat de mic, inseamna cruzime asupra lor.
 Apoi Ministerul Mediului, a spus ca nu am voie sa construiesc Arca pana cand reprezentantii lor nu fac un studiu de mediu privind implicatiile pe care Potopul Tau le poate avea asupra mediului..
 Inca am un proces in derulare cu Ministerul Muncii deoarce nu m-am hotarat cate minoritati ale grupurilor etnice sa angajez pe santier. Blocul Sindical nu ma lasa sa fiu ajutat de proprii copii la constructie deoarece acestia nu fac parte din Sindicat si nu au certificare ISCIR pentru constructia de Arce.
 Ca sa fie totul si mai rau, Fiscul mi-a confiscat toate posesiile deoarece ei sustin ca vreau sa parasesc tara cu specii de animale pe cale de disparitie.
Deci Doamne iarta-ma dar, imi  trebuie pe putin 10 ani ca sa fac tot ce mi-ai zis!! Dintr-o data cerul se lumina, norii disparura, iar soarele aparu din nou stralucitor pe cer.

- Doamne, sa inteleg ca nu ne mai distrugi lumea ?
- Nu, Noe, se pare ca mi-a luat-o guvernul inainte !...

Comment: La fel e si cu lupta antibraconaj si cu popularile pe apele publice! sugubat

Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #316 : Marți 13 Iulie 2010, 22:16:37 »

ce bulangiu esti...chiar nu intelegi ca nu se doreste schimbarea starii de fapt ?
HAI TERMINO TE ROG  CU , COPILARIILE!
 Rugaciune

« Ultima modificare: Marți 13 Iulie 2010, 22:20:04 de către dorint » Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #317 : Miercuri 14 Iulie 2010, 09:54:55 »

Un african, tocmai recunoscut ca azilant, se plimba mândru pe strazile noului sau oras. El se adreseaza primului întâlnit, spunându-i: "Multumesc draga germanule, va multumesc ca m-ati primit în tara voastra minunata, ca mi-ati oferit ajutor, adapost si asigurare medicala." Cel caruia i se adresase raspunde: "Va înselati, eu sunt albanez." Omul merge mai departe si se adreseaza unei alte persoane: "Multumesc pentru ca m-ati primit în asa o tara frumoasa ca Germania !” Acesta îi raspunde: “Eu nu sunt neamt, eu sunt român...” Mai întalneste o persoana si spune din nou: “Multumesc pentru minunata Germanie !”. Cel interpelat ridica din umeri si zice. “Eu nu sunt german, sunt egiptean.” Apoi vede el o femeie ceva mai vârstnica si o întreaba
“Sunteti nemtoaica ?” “Nu”, zice femaia, “sunt turcoaica.” Nedumerit, o întreaba: “Dar unde sunt, femeie, toti nemtii astia ?” Femeia se uita la ceas si spune: “Probabil la munca...”
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #318 : Miercuri 14 Iulie 2010, 22:11:29 »

Maria la vrajitoare:
- Ma iubesc doi barbati. Spune-mi cine din ei va fi norocosul?
Vrajitoarea pune cartile, apoi se uita atent la ea si spune:
- Cel ce va avea noroc va fi Vasile - te vei casatori cu Ion.

Memorat

paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #319 : Marți 20 Iulie 2010, 09:20:45 »

Iepurasul isi facea lucrarea de licenta. Curioasa, vulpea, trecand prin zona, il intreaba:
- Ce faci iepurasule, despre ce scrii tu acolo...?
- Am inceput lucrarea de cercetare despre cum este mancata vulpea de catre iepuras...
- Ha, ha, ha... pai cum o sa manace un amarat de iepuras o vulpe, poate invers....
- Cercetare stiinfica vulpeo, daca nu crezi te astept deseara la vizuina...
Dimineata, padurea uimita de mirare .... in fata vizuinei pielea vulpii era intinsa la uscat....
Curios lupul, apare si el la iepuras si il intreaba:
- Despre ce scrii tu acolo iepurasule?
- Sunt la cercetarea propriu-zisa din lucrarea de licenta, studiez cum e mancat lupul de catre iepuras....
- Ha, ha, ha..... cum o sa manance un amarat ca tine un lup mare si tare ca mine?
- Asta e cercetare stiintifica serioasa, daca nu crezi ne vedem deseara la viziuna...
Dimineata stupoare mare in toata padurea... pielea lupului era intinsa la uscat langa cea a vulpii...
Nemai rezistand, ursul o apuca si el spre iepuras si il intreaba:
- Despre ce mai scrii tu acolo iepurasule?
- Sunt deja la concluziile cercetarii in care demonstrez cum e mancat ursul de catre iepuras...
- Ha, ha, ha, ho, ho, ho... ce tot spui pricajitule.... cum sa manance un mititel ca tine un urs mare ca mine?
- Nu crezi? Aceasta este o cercetare stiintifica, nu e o gluma, vino deseara la vizuina si ai sa te convingi...
In dimineata urmatoare toata padurea era socata...pielea ursului era intinsa la uscat langa cea a lupului si cea a vulpii......
Dupa cateva ore, cand lighioanele padurii se raspandisera care incotro, razand, iepurasul iesi din vizuina de gat cu leul care ii spuse:
- Ai vazut iepurasule? Ce iti spuneam eu? Tema nu conteaza,ci coordonatorul...

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.126 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 27 Septembrie 2018, 06:47:03
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.