Prieteni Pescari

Bancuri

Miercuri 21 Noiembrie 2018, 14:55:29 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Bancuri  (Citit de 273732 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #360 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 13:40:22 »

s-a lasat cu perversa de pe  Tg Ocna  Risete
Memorat
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #361 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 14:17:54 »

Un cuplu avea 20 de ani de casnicie, insa de fiecare data cand faceau dragoste , barbatul inchidea lumina. se hotaraste femeia sa aprinda lumina intr-una dintre seri. zis si facut, in momentul in care aprinde lumina vede ca barbatul tinea in maini un vibrator imens, de latex.
- Cum porcule??....cum ai putut sa imi faci asta toti anii acestia??te rog sa imi explici!!!
Barbatul, cu calm ii zise,
- Ok,...eu itzi explic treaba cu vibratorul, iar tu imi explici treaba cu copii!!!

Gheo: Ma Ioane, eu tot vad la TV si ascult la radio de bursa. Ce e aia bursa?
Ion: Pai, ma Gheo, e cam greu de explicat da’, uite, iti dau un exemplu. Tu iti cumperi o gaina care iti face niste oua. Din ouale alea ies alte gaini care si alea fac oua. Si din oule alea ies alte gaini care si ele fac oua. Si tot ase pana la un moment dat tu ai cateva sute de gaini. No, si-atunci numa’ vine o apa mare si involburata si iti ia toate gainile si le ineaca. S’apai atunci tu imediat te gandesti… “fu{beep}-i mama masi de afacere, ratze trebuia sa cumpar!”
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #362 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 14:58:44 »

Doctorul american spune:
 - La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul german raspunde: - E nimica toata; la noi, in Germania , scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
 Doctorul rus spune: - Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!
  Se ridica doctorul roman si raspunde: - N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus prim-ministru si acum toti ne cautam de lucru...
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #363 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 19:28:44 »

Un barbat se prezina la o doctorita. - Buna ziua, ce problema aveti? - Pai cred ca mai bine v-as arata. Isi da jos pantalonii si… ce sa vezi? De departe cea mai mica "problema" care a vazut-o doctorita vreodata. Aceasta incepe sa rada de nu mai poate…greu reuseste sa se potoleasca: - Vai, imi cer scuze, nu stiu ce m-a apucat. Promit ca nu se va mai repeta. Acum va rog sa-mi spuneti ce problema aveti? - E umflata.  Risete 

De unde te-ai inspirat pentru bancul asta  Rinjet ?

intreaba de "bingogabi " e acelasi text numai ca nu l-a aliniat;)
Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #364 : Joi 25 Noiembrie 2010, 22:29:50 »

un cioban la oras...avand o anumita nevoie si fara sa gaseasca un wc public pune omul mana pe ea si ii da drumul langa un gard
in timpul ala trece pe langa el o doamna care exclama:
ce grosolanie!!!
la care ciobanul: bine, bine, dar de lungime ce ziceti?

P.S> de la bingo il stiu  Rinjet
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #365 : Joi 25 Noiembrie 2010, 22:31:50 »

aha , asta ca sa-l salvezi sau sa-l incriminezi mai tare   Risete
Memorat
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #366 : Vineri 26 Noiembrie 2010, 11:14:54 »

30 de bărbați și o femeie naufragiază pe o insulă pustie.
După 30 de zile, femeia, scîrbită de ce făcea, se sinucide.
După alte 30 de zile, bărbații, scîrbiți de ce făceau, o îngroapă.
După alte 30 de zile, bărbații, scîrbiți de ce făceau, o dezgroapă.
Memorat
ilioro
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #367 : Duminică 28 Noiembrie 2010, 08:55:17 »

@aligaby: L-am mai auzit da tot m-am prapadit de ras.

Becali, la pescuit...
Coboara din Maybach, scoate mulineta de aur, cu fir de matase si ac de diamant si da la peste.
Cand, ia sa vezi minunatie: Prinde pestisorul de aur.
La care, pestisoru': - Stii, eu sunt pestisoru' ala de aur, cu alea 3 dorinte...
Becali: - Hmm ... bine, mah, hai spune ce vrei...
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #368 : Joi 09 Decembrie 2010, 22:44:29 »

Cum o chema pe soacra lui Adam?
Adam nu avea soacra... el traia in paradis
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #369 : Vineri 10 Decembrie 2010, 19:52:16 »

De ieri, de cand a inceput sa ninga, nevasta-mea sta si priveste cu jind pe fereastra. Ma tot framant. Nu stiu ce sa fac. Mi se rupe sufletul cand o vad. Oare sa-i dau drumul in casa?
Memorat
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #370 : Vineri 10 Decembrie 2010, 22:34:42 »

...tot de sezon :

Doua blonde , in padure , cautau brad pentru Craciun . Dupa vreo doua ore de cautat si tremurat , una dintre ele  : ..." draga , nu ar fi mai bine sa luam acasa un brad de asta fara globuri ??!! "
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #371 : Sâmbătă 11 Decembrie 2010, 14:10:02 »

Corporatist In 10 Pasi
Te naști într-un sat de pe lângă un oraș mai mare (Craiova sau Bacau, de preferință). Satul vostru are și o șosea. Tu nu stai la șosea. Acolo stau ăia înstăriți. Tu nu ești.
Crești auzind-o pe maică-ta spunându-și cât e de proastă că l-a luat pe tac-tu și spunându-ți că dacă nu înveți ai să ajungi că el.
La școala din sat ești primul. Maică-ta e mândră, vecinele ­invi­dioase, taică-tău bea în cinstea ta.
Dai la liceu la oraș. Primul șoc cultural. Stai la o mătușă. Domnișoară la 50 de ani. Pentru tine e zâna cea bună, pentru vecinii ei, „nebuna de la cinci“. Îți petreci mare parte la baie. Veceul în casă te fascinează.
După primul an de liceu în care ai fost doar al cincilea din clasă și maică-ta aproape că te renegase, te acomodezi și te faci tocilar. Ți se zice „Țăranu“, fetele îți vorbesc frumos doar când îți cer tema, băieții joacă fotbal cu ghiozdanul tău.
Ajungi la facultate. La București. Al doilea șoc cultural. Maică-ta îți trimite scrisoare că poate să moară liniștită. În aceeași scrisoare mă-ta mare zice că ea vrea să te vadă însurat și că moare dup-aia. Stai la cămin și te descurci cu mâncare de acasă ținută la rece pe pervazul ferestrei. Și aici ești printre fruntași.
În ultimul an de facultate, te duci internship. Stai opt luni neplătit, după opt luni șeful biroului îți zice: „Avem un post liber“. Accepți chiar salariul minim pe economie. O suni pe maică-ta și-i dai raportul. E atât de fericită încât, se gândește că, acum că te-ai realizat la București, ar putea să-l lase pe tac-tu și să vină să stea cu tine.
La job vii primul și pleci ultimul. Lucrezi în weekend și de acasă. Ești ultra-obedient și pupincurist. Colegii sunt scârbiți de tine, șeful te place și te exploatează. Îți mărește salariul. Poți chiar să îi trimiți și maică-tii niște bani.
Te însori cu cea mai frumoasă fată de la tine din sat. E și ea venită la București, dar nu a avut succesul tău. Faceți nuntă în sat. Maică-ta plânge, bunică-ta nu moare, în schimb e mort de beat taică-tău.
Ești avansat. Ceva directoraș. Ea e gravidă. Faci credit pentru casă și mașină. Te așteaptă 25 de ani de rate și vacanțe în Turcia și Grecia. Bunică-ta a murit, maică-ta vine la voi să vă crească plodul, taică-tău e tot la birt. Nu ești fericit, dar ești împlinit.
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #372 : Sâmbătă 11 Decembrie 2010, 16:47:30 »

asta nu e banc Pling Bere
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #373 : Sâmbătă 11 Decembrie 2010, 17:34:29 »

s-a vrut un apropo's Evil
Memorat

dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #374 : Sâmbătă 11 Decembrie 2010, 19:45:51 »

Frumos "banc".. eu il vad ca banc doar dpdv. al smecherilor .

Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #375 : Duminică 12 Decembrie 2010, 08:27:50 »

probabil e o autobiografie
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #376 : Duminică 12 Decembrie 2010, 17:59:34 »

ca sa fi fost si fericit era suficient ca in momentul cind a ajuns la bucuresti sa se fi apucat de pescuit  Rinjet
Memorat
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #377 : Vineri 17 Decembrie 2010, 22:03:41 »

Stiri din Formula 1:

Seful echipei de Formula 1 Ferrari si-a concediat tehnicienii si in locul lor a angajat tigani din Romania pentru ca scot rotile de 3 ori mai repede. Mai tarziu i-a parut rau. E drept ca fata de timpul obisnuit desfaceau rotile in 3 secunde insa in cele 7 secunde ramase au revopsit caroseria, au schimbat seria de fabricatie si au vandut-o drept Honda.
Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #378 : Marți 21 Decembrie 2010, 21:45:29 »

Pana de curent in Mall. Patru persoane au ramas blocate in lift si o blonda pe scara rulanta.
Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #379 : Miercuri 22 Decembrie 2010, 21:14:55 »

O blondă într-un bar vrea să facă cinste: - O Skol la toată lumea!
Memorat
Pagini: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.153 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 01 August 2018, 13:15:19
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.