Prieteni Pescari

Turnirul celor doua plute

Joi 23 Noiembrie 2017, 22:42:04 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Turnirul celor doua plute  (Citit de 42994 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
florinaschioape
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #20 : Sâmbătă 15 Martie 2008, 22:28:48 »

ma las pagubas ! ....cu toate ca vb. foarte serios !
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Sâmbătă 15 Martie 2008, 22:49:52 »

Florin,
In afara de ce e postat in primul mesaj nici noi (astia care stam mai mult pe site decit pe malul apei) nu stim mai multe. Cei care au participat la stabilirea regulamentului se pare ca nu-s prin preajma.
Daca mai ai rabdare sigur apar pina la urma.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
nelu
Revista lu' Peste
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #22 : Luni 17 Martie 2008, 14:55:44 »

aceasta prima forma a regulamentului a fost creionata de dl Cernat, adica de un pescar cu o mare experienta acumulata in cele citeva zeci de concursuri nationale la care a participat sau ca arbitru la o cupa mondiala organizata la Sarulesti. Probabil ca in urmatoarea perioada reprezentantii organizatorilor vor pune la punct toate detaliile si va vor tine la curent, pentru ca regulamentul sa poata fi imbunatatit in functie de sugestiile pescarilor.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #23 : Luni 17 Martie 2008, 17:21:59 »

Risete Risete Risete Shocked
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nelu
Revista lu' Peste
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Luni 17 Martie 2008, 19:06:24 »

daca ai gasit ceva atit de amuzant spune-mi si mie, poate rid si eu
Memorat
stoian.aurelian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Luni 17 Martie 2008, 23:35:04 »

Va salut!
Si am o rugaminte,acum ca am vazut regulamentul turnirului,modifica-ti ''treba cu'aluna'' ca mai vad si altii  si se pot ingrasa de ris Risete Risete =))eu avind  115kg devine periculos deja... Risete Risete Risete(nu ma pot aptine).Hai sa facem din aluna o mandarina si totul e ok Aplauze.asa multumim si comerciantii de nada care incepusera sa zica ca moldovenii sunt zgirciti si in concursuri nu numai pe girla.In rest lasati oamenii sa bea o bere un sprit  Bere ca doar vin sa se distreze ,sa se simta bine,
 ca doar vin la pescuit si nu la sanatoriu.Un bidon de vin mai pintecos am sa aduc si eu de prin partile nostre ca anul asta a esit betonnnn Wink
Memorat
Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: BACAU

« Răspunde #26 : Marți 18 Martie 2008, 00:45:24 »

nene stoian...nene stoian....frumoasa treaba cu bidonul, nu zic nu dar cind omul stie sa-si traga frina sau sa-si puna dopul altfel......... Rugaciune Rugaciune Rugaciune Rugaciune Rugaciune Police Police
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
nelu
Revista lu' Peste
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 18 Martie 2008, 08:08:04 »

modifica-ti ''treba cu'aluna'' ca mai vad si altii  si se pot ingrasa de ris

o sa scoatem formularea asta Smiley 
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Marți 18 Martie 2008, 08:25:47 »

In rest lasati oamenii sa bea o bere un sprit  Bere ca doar vin sa se distreze ,sa se simta bine,
 ca doar vin la pescuit si nu la sanatoriu.

Nu este nimeni absurd, scopul acestor concursuri este ca pescarii sa se simta bine.
Problema este cu cei care nu au nici o masura. Un concurent care "o iau pe ulei" va strica ziua la veciinii sai de pescuit.  Ori lucrul asta nu este corect.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
stoian.aurelian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Marți 18 Martie 2008, 17:43:18 »

Nu formularea este problema, dar marimea bulgarelui de nada poate fi Wink
-Regula la competitiile de stationar de orice nivel este: bulgarele de nada se face cu o singura mina fara a te ajuta de peretii bacului de nada dupa nadirea grea . Desigur acesta fiind un concurs particular pot exista reguli particulare dar nu cu mult diferite pt ca atunci nu mai e concurs de stationar .
-deci pt liniste unui ''batrin si nevinovat unditar'' mariti un pic bulgarele Aplauze Aplauze Aplauze
Memorat
nelu
Revista lu' Peste
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Marți 18 Martie 2008, 21:22:30 »

reformulam, dar cu o conditie: tot aluna sa fie punctul de referinta, numai ca o sa punem mai multe Risete
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Marți 18 Martie 2008, 21:25:26 »

Vezi ca te vede "Rex Hunt" ca faci trafic la PP  Risete
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
stoica stefan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Miercuri 19 Martie 2008, 06:51:07 »

"aceasta prima forma a regulamentului a fost creionata de dl Cernat, adica de un pescar cu o mare experienta acumulata in cele citeva zeci de concursuri nationale la care a participat sau ca arbitru la o cupa mondiala organizata la Sarulesti. Probabil ca in urmatoarea perioada reprezentantii organizatorilor vor pune la punct toate detaliile si va vor tine la curent, pentru ca regulamentul sa poata fi imbunatatit in functie de sugestiile pescarilor"

regulamentul nu se face dupa o persoana care "a fost" la concursuri si alea,alea ci se adapteaza in functie de balta respectiva. rog fostii si viitorii participanti care au concurat in concursurile nationale sa isi exprime parerea. sunt multi care nu au habar despre ce vorbesc si se baga in seama: bulgarele cu care ai voie sa nadesti este cat poti cuprinde intr-o mana(palma) fara sa te ajuti de peretele bacului in care iti faci nada, asa cum a spus d-nul stoian.

prin regulamente prost formulate se indeparteaza concurenti cu valoare si nu vad nici un avantaj in acest lucru.

p.s: doamne-ajuta la toata lumea si sa castige cel mai bun.

p.p.s: inca o intrebare, puncteaza rapitorul(adica biban, avat, salau, stiuca, somn, clean) in concursurile de stationar? de ce intreb? pentru ca au fost multe controverse anul trecut si sunt curios de parerea organizatorilor.

inainte de a se formula un regulament, rog a se consulta regulamentul de baza dupa care se disputa marea majoritate a concursurilor.

numa`bine!

p.p.p.s: florine vii la concurs cu marin?  sugubat
Memorat
nelu
Revista lu' Peste
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Miercuri 19 Martie 2008, 09:28:03 »

stefan, cind a fost vorba de facut regulamentul concursului, ni l-ati trimis pe dl cernat, care a facut ceea ce se vede. Eu zic sa stabiliti cit mai repede regulamentul pentru acest prim concurs, dar si programul de desfasurare, ca sa stie lumea din vreme ce are de facut. Ulterior, RVP va adapta acest regulament si ptr ultimul concurs, in functie de specificul Paradisului Verde.
Memorat
florinaschioape
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Miercuri 19 Martie 2008, 14:19:09 »

in ceea ce priveste regulamentul nu vad probleme foarte mari de cit in cazul concursului de la Vaslui am vazut ceva fotografii din lacul respectiv , nadire cu bulgari cit aluna nu cred ca se poare face , apa pare destul de mica si sint conditii ca vintul in acea deschidere sa faca probleme ,valuri mari care sa nu permita o nadire conform regulamentului prezentat . daca aveti putina bunavointa puteti gasi un regulament care sa satisfaca marea majoritate a concurentilor !!
Memorat
stoian.aurelian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Miercuri 19 Martie 2008, 14:37:10 »

''Si eu care credeam ca paradisul e pe pamint'' dar daca are ''specific'' atunci nu e pe pamant!!!...si de
fapt nu e  Risete Risete Risete
Si acum serios,am tot respectul pt dl Cernat desi personal nu il cunosc ,dar apelez la vasta lui expierenta,rugindu-l sa faca totusi acesta mica modificare in privinta marimii bulgarelui(vezi mandarina si nu aluna) care ar aduce doar beneficii desfasurarii concursurilor si ar elimina o gramada de frustrari. Aplauze Aplauze Aplauze Noroc
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Joi 20 Martie 2008, 15:06:12 »

la Vaslui apa la dig are 3-4m doar pe capete e mai mica
Memorat
stoian.aurelian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Joi 20 Martie 2008, 17:20:40 »

Petru,nu cunosc balta,digul e cu  nordul in fata ?
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Joi 20 Martie 2008, 18:01:10 »

da,
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Joi 20 Martie 2008, 21:00:55 »

da e cu nordul in fata, si vintul 90% asa bate
apa la dig are 3-4 m acuma(e mare)la 8-10 m de mal si nu chiar pe toata lungimea
in mai anu trecut avea cu un metru mai putin
pescuitul de pe dale este tolerat de domnul Musteata si respins de catre cei de la apele romane
ca particular te mai fofilezi cu barajistu cind se poate, dar pt o competitie oficiala nu cred ca se poate fara acordul scris al apelor romane
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pagini: 1 [2] 3 4 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 07 Octombrie 2017, 07:50:22
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.