Prieteni Pescari

butelie camping

Miercuri 13 Decembrie 2017, 16:57:52 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: butelie camping  (Citit de 11726 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Marți 25 Martie 2008, 09:34:27 »

Trebuie sa merg la pescuit in delta si butelia de gaz care o am [ tip poloneza] nu mai are gaz am aflatca in pacurari spre antibiotice sa desfiintat centrul de incarcat butelii stie cineva alt centru unde as putea incarca butelia.Va multumesc

Memorat
gyly
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Marți 25 Martie 2008, 10:00:13 »

Merge si cu gaz lichefiat pentru auto , poti s-o incarci la orice statie doar sa ai mufa adaptata buteliei ( s-ar putea sa aiba chiar ei) . Legal parca nu au voie sa incarce asa ceva , dar poate te lipesti... Rugaciune Rugaciune Bere
Memorat
aZu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Marți 25 Martie 2008, 21:07:47 »

Oameni buni, NU va jucati cu GPL-ul auto!
Si nici cu buteliile neverificate!
Buteliia aia poloneza, ce garantie ai matalutza ca nu e corodata pe interior de apa din condens sau ca metalul nu e fisurat, obosit sau mai stiu eu ce... ? a?

De obicei, cand bubuie o asemenea dracovenie, garsonierele, debaralele sau chiar blocurile se muta mai la sud, sau poate chiar vest.
GPL-ul auto, e in mare majoritate propan, gaz ce are o presiune de stocare mai mare decat butanul si o temperatura de vaporizare mult mai mica decat acesta. Aragazele portabile fiind reglate pentru butan, din cand in cand mai fac si "poc" din aceaste cauze.

Doar nu va imaginati ca e interzisa de pomana incarcarea buteliilor de uz casnic cu GPL auto?
Memorat
d0ru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 30 Martie 2011, 11:18:43 »

Fereasca Dumnezeu,am fost martor la o bubuitura de butelie .Eram pe canalul Sireasa aproape de canalul 36.Baietii tocmai venise si scoteau bagajele din masina .Au venit la noi am stat de vorba si ei au hotarat sa bem o cafea calda.Am vrut sa refuzam politicos ;nu vrem sa deranjam ,se consuma si gaz etc.Fara probleme am umplut butelia acum la Tulcea cu GPL auto de la un PECO.A pus butelia pe drum si s-a dus dupa cafea.Butelia a bubuit in timp ce cauta cafeaua;nu era aprinsa dar daca era?Nimeni nu a fost ranit ,s-au speriat si pestii.
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 00:20:50
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.