Prieteni Pescari

LAC ACRILIC ECOLOGIC

Sâmbătă 20 Octombrie 2018, 13:39:24 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: LAC ACRILIC ECOLOGIC  (Citit de 45334 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Marți 06 Mai 2008, 14:48:49 »

simon vezi ca ai mp Smiley
Memorat
gyly
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Marți 06 Mai 2008, 20:21:06 »

Vreau si eu lac din acesta.

Ce ma intereseaza pe mine e sa-l pot folosi la straturile de baza, urmand sa vopsesc peste cu vopsele auto pe baza de diluant, dupa care sa pot da si cateva straturi peste, fara sa-mi afecteze patternul de vopsire. Lacul nitrocelulozic ce-l folosesc acum pute ca naiba si mai trebuie sa dau si cate 6-10 straturi.

Gyly, te rog Rugaciune sa pui pe forumul de constructie vobblere si pozele cu stantele alea pentru placute de la vobblere, poate e cineva interesat. Eu mi-am facut treaba cu ele si mi-ar prinde bine niste bani pentru alte "prostii". Verifica-ti corespondenta, ai acolo niste poze.

Va salut!

STM

Salut . Simon , abia acum am verificat corespondenta .Multumesc pentru Wob-uri , abia astept sa le vad !!
       Uite si pozele la stantele lui Simon , pentru detalii luati legatura cu el :

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Marți 06 Mai 2008, 20:24:18 »

ptiu ! am mincat numa olea de rachiu si vad in opt !  Rinjet
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #23 : Miercuri 07 Mai 2008, 07:14:42 »

pina acum ce-i interesati de lacul acrilic ar 4 la numar si anume :radu 2 cutii, gene 2-3 cutii, sergiu (cate?), simon tiberiu (cate?) . mai e si dreamer cumva ?
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #24 : Miercuri 07 Mai 2008, 08:07:55 »

Pentru Radu

Cu stantele astea se taie paletele pentru vobblere, adica ceea ce lipsea(in afara de ancore) de la vobblerele din poza.

O cutie de lac cred ca mi-ar ajunge, dar numai atunci ma intereseaza daca pot face cu el ce am scris in mesajul precedent, adica sa pot combina straturi diverse de lac ecologic cu vopsele pe baza de diluant(Auto  DucoTim), lac nitrocelulozic. Cine a facut experimente din astea sa puna si un mesaj cu ce a constatat. Am luat teapa de cateva ori cu grundurile pentru lemn si alte vopsele, care au fost incompatibile cu Nitrodilul. Au iesit in schimb cateva vobblere "artistice" la care stratul de vopsea dupa lacuire a luat un aspect de "panza de paianjen", super tare ca aspect, dar nu cred ca pe pesti i-ar interesa detalii dinastea...

Ciao!

STM

Memorat

sTm
gyly
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Miercuri 07 Mai 2008, 08:21:39 »

Da , e bine sa faci intai probe , sau cei care au facut sa-ti spuna . Am dat si eu primele straturi , cele de baza , cu lac ecologic , dupa care am aplicat vopsele pe baza de diluant si a mers . Doar ca trebuie ca fiecare strat sa se usuce bine . Am renuntat deoarece dura prea mult si am optat tot pentru vopselele pe baza de diluant , cu uscare rapida , doar ca folosesc spatiu adecvat si respirator de protectie.
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #26 : Miercuri 07 Mai 2008, 09:20:24 »

daca vrei sa dai cu lac nitro sau vopsele nitro peste lac acrilic , merge dar nu imediat , ai rabdare pina a 2-a zi. lacul acrilic se usuca repede in modul superficial adica in 15-20 de min poti pune mana pe vobler ca nu se va lipi de degete , dar daca dai cu vopsea pe baza de diluant peste lac acrilic dupa 20 de min , se va branzi deoarece vopseaua nitro se va intari inaintea lacului acrilic si il va incretzi . eu iti povestesc din patzaniile mele  Rinjet . in schimb daca dai cu lac acrilic peste vopsele nitro (pe baza de diluant), va fi ok , dar nu chiar imediat ci dupa 10 min macar . sper sa-ti ajute ce am scris aici  Bere
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #27 : Joi 08 Mai 2008, 09:54:47 »

eu chiar as fi interesat de stantze , as vrea un pretz , si niste poze cu modelele lor ca am inteles ca e mai multe  Muzica , si inca ceva : cum se foloseste stantza asta ? se aseaza peste spectar si se loveste cu un ciocan ? nu se crapa spectarul ?
« Ultima modificare: Joi 08 Mai 2008, 10:11:34 de către RADU » Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #28 : Joi 08 Mai 2008, 12:16:38 »

Vreau sieu 2 cutii de lac.
Am facut rost de un plastic transparent dur si incasant, gros de aprox 1mm, este excelent pt barbete. Cine doreste sa ridice mana.
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #29 : Vineri 09 Mai 2008, 10:32:50 »

sergiu > plasticul ala nu e cumva spectar ?
Memorat
iulianM
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Luni 12 Mai 2008, 17:07:23 »

Vreau si eu o cutie de lac acrilic, va rog. Sper ca mai e valabil anuntul.
Memorat
iulianM
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Luni 12 Mai 2008, 17:22:34 »

sergiu > daca e spectar, ridic si eu mina. Smiley
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #32 : Luni 12 Mai 2008, 17:35:26 »

pina acum ar fi 7 cutii si anume: eu 2 cutii; gene 2 cutii; sergiu 2 cutii si iulianM 1 cutie . inca 5 cutii mai trebuie pin'la 12 adica un bax  Noroc
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #33 : Luni 12 Mai 2008, 17:37:46 »

la mine poti sa treci 3... si parca era si dremer cu una.. deci ar mai ramene 3.
simon tiberiu nu vrea??
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #34 : Luni 12 Mai 2008, 17:39:18 »

simon tiberiu vad ca nu e hotarat in privintza lacului . deci tu esti cu 3 cutii . dreamer te trec si pe tine ?
Memorat
iulianM
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Luni 12 Mai 2008, 18:53:50 »

Trece-ma si pe mine cu 2 cutii. Inca nu am terminat de facut primul meu vobler dar imi fac stoc de lac...  Rinjet Dar nu conteaza. Am sa fiu motivat sa fac cit mai multe voblere ca sa-mi dovedesc ca nu am cumparat degeaba mai mult lac Rinjet Mai ales ca am si la cine vedea pe aici cum e cu voblerele home made... Wink
Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #36 : Luni 12 Mai 2008, 18:58:55 »

simon tiberiu vad ca nu e hotarat in privintza lacului . deci tu esti cu 3 cutii . dreamer te trec si pe tine ?

Te rog trece-ma si pe mine macar cu una, daca nu cu doua cutii. Ti-am dat mp aseara pe tema asta. Multumesc!
Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #37 : Marți 13 Mai 2008, 00:39:04 »

dreamer te trec si pe tine ?

Count me in... Wink
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #38 : Marți 13 Mai 2008, 06:18:05 »

dtsb> la mine nu apare nici-un mp din pacate. sa recapitulam :
-radu 2 cutii
-gene 3cutii
-sergiu 2 cutii
-dtsb 2 cutii
-iulianM 2 cutii
-dreamer 1 cutie
pai fratilor ies 12 cutii ,inseamna ca dau drumul la comanda . cu cei din iasi nu e greu sa ma intalnesc dar cum fac cu cei din exterior ? hai ca pun eu bani de la mine si iau baxul de lac dar nu vreau sa se razgandeasca vre-o unul. oricum ii cer factura pt transparentza . las aici un id de mess ca sa ne intercaptam mai usor :  radurazvanel
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #39 : Marți 13 Mai 2008, 07:13:34 »

Salut!

Pai si mie imi trebuie o cutie! Daca as fi renuntat, scriam foarte clar treaba asta. Daca se razgandeste careva, musai sa ajunga si la mine o cutie de lac. Am cerut numai informatii sa ma convinga cineva ca e bun lacul asta. Daca nu se poate, nu-i bai, ca o sa trec prin toate magazinele sa vad cine ma poate servi, daca am hotarat sa-mi cumpar lac, atunci o sa rezolv, eu sunt ca un buldog, odata ce "am pus botul", nu-i mai dau drumul.
Cu transportul nu e problema, la Posta Romana parca e 2,8 RON colet simplu(cu ramburs nu cred sa fie mult mai scump), asa mi-am trimis o masina Proxxon la reparat (inapoi n-am mai vazut-o, trebuia sa-mi iau adio de la ea....)

Bye!

STM
Memorat

sTm
Pagini: 1 [2] 3 4 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 10 Iulie 2018, 22:53:03
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.