Prieteni Pescari

Okuma V-Sistem vs. Maver Stralis

Marți 13 Noiembrie 2018, 22:03:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Okuma V-Sistem vs. Maver Stralis  (Citit de 2919 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
blackmamba
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Marți 08 Aprilie 2008, 17:01:16 »

Va salut! Sunt in pragul unei achizitii si nu sunt hotarit ce sa aleg.Optiunile ar fi: Okuma V-Sistem 2.40 5-25g sau Maver Stralis 2.40 10-30g.  Cum? Eu unul inclin spre Okuma dar am auzit lucruri bune si despre Maver. Mentionez ca vreau sa o folosesc la avat,salau si eventual stiuca mica in riurile Prut ,Siret dar si la Dunare si eventual balta cu jiguri, voblere lingurite rotative .A, si cel mai important recunosc ca sunt cam  incepator  in stilul acesta de pescuit  Suparat . Va rog cateva recomandari din partea celor care detin sau au auzit ceva despre cele doua lansete mi-ar fi de mare ajutor. Aplauze Va multumesc si va salut cu respect!
Memorat
adrian25
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: bucuresti

« Răspunde #1 : Marți 08 Aprilie 2008, 19:19:35 »

eu iti recomand maver, nu am pus mana pe okuma, dar la raport calitate pret o face maver, eu am maver stralis light plus spigot de 2.40 si chiar isi merita banii, e super senzitiv, poate e ceva mai greut, dar te poti baza pe el. acum pune mana pe amandoua si vezi cu care te simti mai bine, nu te lua dupa ce zice vanzatorul, ia-o pe care ti se potriveste, maver e rapida si poti da bine si cu ceva linguri iar la jig nu o sa ai probleme, fire intinse
Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Marți 08 Aprilie 2008, 21:14:56 »

Maver Stralis 2.40 10-30g. 
Maverul acesta l-am pescuit 2 sezoane in delta la stiuca. E puternic si senzitiv. Ti-l recomand.
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #3 : Miercuri 09 Aprilie 2008, 00:14:45 »

pentru raurile respective iti recomand un 2.70 cu actiune 15-40 Wink daca vrei si balta devine putin mai dificil, in schimb salau in medie folosesti jiguri de 14-17-20-25 gr pe rau - Dunare chiar si 30-40-50-60 gr, avat linguri si jiguri grele de pana la 30 gr , poate si mai mari ( ca sa ajungi la ei ) , stiuk - linguri de la 6 la 15 gr deobicei. Despre firme si marci nu iti pot recomanda atata timp cat nu stiu cam cat esti dispus sa cheltui, insa din topic realizez ca mergi undeva pana la 1.5 mili si ai renuntat putin la caracteristicile batzului pentru a ajunge la suma asta, problema este ca intr-un an e posibil sa vrei sa cumperi altul...raspuns - mai asteapta 1-2 luni si ia ceva ce merita  Wink

Postat pe:: Miercuri 09 Aprilie 2008, 00:13:29

P.S. daca chiar ai de ales intre cele 2 , mergi pe Maver
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 20 Octombrie 2018, 18:43:17
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.