Prieteni Pescari

Delta Dunarii, Gura Portitei sau Sulina

Marți 16 Octombrie 2018, 14:06:15 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Delta Dunarii, Gura Portitei sau Sulina  (Citit de 9497 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Miercuri 23 Aprilie 2008, 12:50:56 »

As vrea sa merg in Delta cateva zile.
Ce sa aleg intre Gura Portitei si Sulina? Care loc credeti  ca este mai frumos? Avand in vedere ca este prohibitie, nu a intereseza loc bun de pescuit.
 As vrea un loc in care sa gasesc si niste conditii foarte bune de cazare, la pesiune sau hotel. Masa unde o pot lua?
Masina unde o pot lasa in siguranta?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Miercuri 23 Aprilie 2008, 13:38:55 »

la gura portitei lasi masina la lunca si e destul de mult de mers(cu salupa)=> e scump
la sulina lasi masina la tulcea
din astea 2 eu iti recomand sfintu gheorghe(masina tot la tulcea)
ps vezi ca e deschis la stiuca Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Miercuri 23 Aprilie 2008, 19:40:36 »

Ca sa te duci la Gura Portitei iti trebuie 2 conditii:
ori sa-l iubesti pe Nastase ca e a lui statiunea
ori sa fii snob sa arunci banii intr-o statiune unde se duc doar pupincuristi de prin partide politice sa vada aceeleasi peisaje ca peste tot dar pe bani multi.
Daca ai putea sa stai cu cortul la Gura Portitei e ok, dar nu te lasa sa campezi. Daca vrei cazare si masa acolo sa nu-ti uiti cagula cand te duci la banca ca fara 2500 RON de caciula vii de acolo in slipi si hamesit [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

In Sf Gheorghe cam aceeasi treaba, cum te-au prins satenii te-au ars la buzunar, mai ai ghinionul sa nimeresti cand e vreun festival de film si e peste tot ocupat, dai 150 RON sa dormi o seara intr-o cocioaba. Daca duci masina in Sf. Gheorghe esti vedeta, ai putea intra intr-o carte a recordurilor ceva dar te ajunge cam 50% din valoarea ei daca e Dacie Rinjet.

Eu iti recomand Sulina, e mai animata in ultimii ani ai si delta si mare si plaja, locuri salbatice si destule magazine sa iei orice. Preturile sunt omenesti la pensiuni, ceva de genul 75-100 RON pe noapte cazarea de persoana si ai locuri de pescuit pentru care nu trebuie neaparat sa inchiriezi o salupa. Daca vrei sa te plimbi cu barca si sa vezi putin delta si lacurile mai mari gen Lumina, Puiul, Rosu, Rosulet ar fi bine sa inchiriati mai multi una, sau sa nu-ti uiti din nou cagula pentru banca; tarifele cele mai mici pentru barcile cele mai jerpelite sunt de 25-40 EUR ora de mers, ca sa te plimbi cu o salupa rezonabila 4-5 ore lasi 300 EUR fara discutii. 
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #3 : Miercuri 23 Aprilie 2008, 21:18:13 »

in sfintu am dat 120 ron pt o zi de vizitat pina la sahalin pe barca
in rest sunt magazine cu preturi omenesti si cazarea e 50 ron cu tot cu masa
ai locuri de stiuca unde mergi pe jos 20min
locuri de somn si crap la 10min
+celebrul camping cu festivalul de film unde poti minca de la scrumbie la pizza orice la preturi decente
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti /Ploiesti

« Răspunde #4 : Joi 08 Ianuarie 2009, 19:47:54 »

gura portitei ofera de departe locuri mai bune si preturi decente
Memorat

akebono
Vizitator
« Răspunde #5 : Vineri 09 Ianuarie 2009, 23:43:40 »

Salut, daca vrei sa vezi cat mai mult iti recomand Crisan si de acolo sa poti merge si la Sulina si la Caraorman si la Letea si unde vrei tu Smiley. Masina se lasa in Tulcea in parcare la Casa Sindicatelor contra cost (parcarea e pazita noaptea). Tot in parcare gasesti un magazin pescaresc de unde poti lua peste ca sa nu vii cu mana goala din Delta Smiley. Daca vrei ca plimbarea sa fie super reusita iti recomand in Crisan sa-l cauti pe "Profesorul" stie foarte bine aproape toata delta. Daca vrei iti pot intermedia legatura cu el.
A doua varianta este Sf Gheorghe, complexul Cormoran... [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
super cazare, super servicii, am fost in principal la pescuit aici si am fost de fiecare data multumit.
Un lucru de laudat la barcagii este atitudinea de C&R, te roaga sa arunci peste prins, oferind la schimb peste din crescatorie. Nu stiu ala din crescatorie de unde provine dar ideea e faina...
Sper ca ti-am putut fi de folos. Cornel
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.126 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 11 Octombrie 2018, 08:18:06
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.