Prieteni Pescari

MACEL LA ARONEANU

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:22:53 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: MACEL LA ARONEANU  (Citit de 8363 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Miercuri 30 Aprilie 2008, 01:33:15 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Postat pe:: Miercuri 30 Aprilie 2008, 01:31:50

sau poate un moderator sa incarce pozele pe forum la PP. Are acordul meu.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #1 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 16:53:53 »

Bingogabi am vazut pozele cu acei pesti morti de la Aroneanu, am vazut si personal , la dig Aroneanu si Ciric 2 si nu pot sa zic dece au murit si ince conditii,pacat de pesti.
Dar pot sa-ti spun ca lacul Aroneanu din acest an nu mai este administrat de AJVPS IASI, ci a fost concesionat pe o perioada de 49 de ani de catre firma Coda Com SRL din Iasi, mai bine zis de catre familia Zaharia ,adica administratorii binecunoscutului - Paradisul Verde.
Familia Zaharia doresc sa faca un complex de agrement modern , cu restaurant si casute.
Pentru pescari  vor ca acumularea Aroneanu sa devina in timp cea mai buna pista  pentru concursurile de pescuit sportiv din zona Moldovei
Pentru mai multe detalii vezi Revista lu Peste cu Nr.42/ 15 Aprilie 2008.
Iar daca fam. Zaharia va realiza ce sia propus eu zi ca este, si va fi un lucru bun,pentru ca AJVPS nu se mai ocupa de lacurile din Iasi de ani de zile dar bani stiu sa ia de la oameni , vezi cum arata Ciric 2, Venetia ,Dorobanti , ape pline de reziduri fara o populatie de pesti doar ce mai ramane de la an la an.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 17:22:44 »

asa neadministrat din aroneanu sau scos piese de 30+, salau mult si crap, iar faptul ca pleaca nu le justifica cu nimic macelul, pestele mort se datoreaza in foarte mare proportie trasului haotic cu plasa Evil Evil
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 18:25:41 »

Dupa cate stiu sa tras cu navodul zilele care au trecut si pestele transfereat in doua locatii: Paradisul Verde si Cotu Morii ,si posibil sa fi murit imediat dupa ce sa tras cu navodu, apa mica posibil orce.
Iar trasul haotic cu plasele nu cred ca o sa mai fie ca pe timpul AJVPS-ului cand baetii meseriasi din sat Dorobanti, Sorogari, Aroneanu aveau plase intinse peste tot fara sa ii deranjeze cineva.
Iar piese de genul 5 si chiar 12kg am vazut luati la plasa de catre persoane cu , care se ocupa cu asa ceva.

Postat pe:: Miercuri 30 Aprilie 2008, 18:14:27

Cat despre tigaie cred ca ai dreptate si azi erau la cules pe apa care mai era si pot sa-ti zic ca aveau ceva peste si nu cred ca aveau alta destinatie
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 18:27:49 »

eu vb de trasul haotic facut in timpul zilei de ajvps care in mai putin de 48 de ore au golit tot lacul ,dupa ce il golisera si inainte de pasti da lea stticat ploaia mersurile
nu cred sa fi ajuns peste la paradis da macar in cotu morii sa fie bagat, nu in frigidere
Memorat

cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 18:41:42 »

oby ti-am dat dreptate in privinta tigaii, dar ar mai fi un semn de intrebare dece nu au dat pestele in Ciric2 sau Venetia ca erau mai apropiate aceste lacuri ca tot de AJVPS sunt administrate nu ?
Sau e mai usor sa iei 30-40 lei la Cotu Morii decat de la  amaratii de pescari care au permise si stau cu undita in balta poate prind si iei de o mancare
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 18:59:33 »

tocmai pt acea taxa suplimentara si pt ca pe ciric si  venetia te poti duce si cu permis pp
Memorat

cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 30 Aprilie 2008, 22:05:24 »

oby deci am primit raspunsul pe care il stiam deja.
Deci acei oameni care au permis de PP, ajvps sau alte asociatii care or mai fi, acei copii, acei batrani cu pensii mici care platesc acel permis care spera sa se distreze sa prinda un peste un kg de peste poate o captura, inseamna ca sunt niste FRAERI ca platesc permis.
Pai cum sa nu duca pestele la Cotu Morii, pai D-mnul Mandru castiga bani buni pe spinarea pescarilor fie cu permis fie fara permis.
Si intrebarea este:
Dece pestele care a mai fost( cat a mai fost) in lacul Aroneanu care apartinea AJVPS-ului si dece nu a fost transportat si eliberat in Ciric 2 sau  Venetia ?
Memorat
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #8 : Joi 01 Mai 2008, 01:09:45 »

Atita timp cit un ministru se coboara pentru niste caltabosi si palinca credeti ca altii nu s-ar cobori pentru niste kile moca de peste ? Avutul public nu este al tuturor, daca mai sinteti inca naivi sa credeti acest lucru, el se imparte intre citiva de sus si nu conteza mijloacele prin care se obtine; cind cei de sus ajung sa se certe de la ciolan nu ei vor fi perdanti, de suferit va suferi "gloata", un exemplu aici

Noi sa fim sanatosi ca balta are peste !
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 08 Septembrie 2017, 13:56:01
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.