Prieteni Pescari

Buna

Miercuri 26 Septembrie 2018, 09:48:36 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Buna  (Citit de 8703 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Femeie
Localitatea: Iasi

« : Duminică 04 Mai 2008, 22:28:52 »

Calde salutari de la o mica incepatoare in ale pescuitului Smiley
Desi primii pasi mi-au fost si imi vor mai fi calauziti de un vechi prieten pescar, Lupu Daniel,  Rinjet , ("scumpul meu mentor in ale pescuitului" ar fi mai adecvat  Rinjet), orice sfat bun va fi intotdeauna bine primit si apreciat  Fir intins
So, Fir intins si ... Ne vedem pe balta Smiley

Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
gyly
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 04 Mai 2008, 22:40:52 »

Bunaa !...si bine ai venit !

[quote author=anca_dy
So, Fir intins si ... Ne vedem pe balta Smiley

...unde anume ??   Rugaciune Rugaciune

Love Sarut Shocked Rugaciune Sarut Love Shocked Sarut Rugaciune............

« Ultima modificare: Duminică 04 Mai 2008, 22:45:49 de către gyly » Memorat
Teodor
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 04 Mai 2008, 23:03:49 »

@Anca
Bine ai venit pe forum.
Felicitari pentru captura si sa ai parte de cit mai multe.

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #3 : Luni 05 Mai 2008, 00:52:07 »

capturi evident mai mari,...
Memorat
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 05 Mai 2008, 10:02:29 »

@gyly
Bine v-am gasit Smiley
Locatia de pescuit o hotaraste intotdeauna Dan  Smiley El e expertul aici ("seful de trib", mai precis  Risete ). Cu proxima ocazie cand stabileste un  Fir intins te anuntam   Bere

@Teodor
Sa fie cum zici tu  sugubat 

@geluiasi
Sincer, nu fac mofturi  Cool Ca dau drumul unei fufe mici mici sau ca dau drumu unui crap de 3 kg, placerea e aceiasi Smiley ptr mine, ideea de baza e sa se miste pluta si sa faca scandal senzorii  Risete
Fir intins si capturi cum nici nu visezi  Fir intins

Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 05 Mai 2008, 10:31:07 »

cum merge pescuitul la Nedeni Cum? Wink Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 05 Mai 2008, 10:45:42 »

@jonah
Hihi  Smiley Precum se vede si in poza  Tongue
Oricum, invit pe oricine doreste sa se convinga cum e balta Nedeni, mai ales acum cand permit si C&R.
Iar ptr preferintele tale, am vazut cu ochii mei populare cu biban, inainte de depunere. Bibanasii aveau cam 20-25 de cm... Acuma nah, cat timp trebuie sa mai treaca pana ajung la marimea dorita de tine... nu mai stiu  Tongue
PS1: frumoase capturi in pozele de pe site...
PS2: catalin  Tongue
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 05 Mai 2008, 13:28:41 »

Anca bine ca ai venit !  Smiley

@gyly : ce golan esti frate ! imi place de tine ca nu irosesti timp diloc... treci direct la subiect ... intilniri pi balta ... Smiley ( de inteles ...  frumoase bucati in poza ! )

dar cre ca si mai tare e replica ei ... ideea de baza e sa se miste pluta(rima) si sa faca scandal senzorii Wink

cer scuze daca am inteles gresit ! Rinjet
Memorat
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 05 Mai 2008, 15:24:18 »

@dumitru
bucati, ha ?  Risete exprimarea ta m-a facut sa ma gandesc instant la lantzul trofic  Inger
eu am prins pesticul, pe mine m-a "prins" Danut   Cool
ce puteam face noi, "bucatile"   Jenat in fata unui echipament atat de bun ? sugubat

"Fir intins!", indiferent de captura  Risete

Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 05 Mai 2008, 17:05:37 »

imi cer scuze pt exprimarea mea grosolana de adineaori ... dar acu s-avem pardon ca asa frumuseti ilegale cam rar vezi pe malul apei cu trestia in mina si imi pare rau deasemeni ca te-ai dat prinsa ... oricum ar fi acu ... felicitari pescarului ! Smiley Danut practica cach & realese ?  Smiley
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #10 : Luni 05 Mai 2008, 17:52:31 »

Nu cred, ca e prins(a) pe "privat".  Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 05 Mai 2008, 17:56:55 »

tu vrei sa spui ca e doar in dril si poa so scape ?   Smiley man nu cumva sa ne trezesti sperante desarte !  Smiley
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #12 : Luni 05 Mai 2008, 18:06:35 »

Cred ca e cea mai mediatizata prezentare de pe forum, sa nu o speriem totusi pe domnisoara.
« Ultima modificare: Luni 05 Mai 2008, 18:16:35 de către nick » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 05 Mai 2008, 18:19:32 »

eh ... inseamna ca am inteles eu gresit de la bun inceput cind sa exprimat doar " vechi prieten pescar" "scumpul meu mentor in ale pescuitului" sau "sef de trib " si deci iar imi cer din nou scuze si intorc murgul la iezle...  Smiley

acu mai era o chestie interesanta ca pomenea de echipament ... sint curios ce fel de lanseta tre sa ai ca sa prinzi asemenea frumuseti ?
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #14 : Luni 05 Mai 2008, 18:25:14 »

asta stiu eu Rinjet
CHUB si culmea numelui is pt crap Cum?
in rest bine ai venit anca, iar voi golanilor ,aveti rabdare ca va "pescuieste "el dan Police
« Ultima modificare: Luni 05 Mai 2008, 18:27:07 de către oby 1 » Memorat

Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 05 Mai 2008, 18:28:04 »

@dumitru
Stii tu ca sunt capturi si trofee. Unele piese iti pot rup firele iar altele cu adevarat mari cu care nu ai nici o sansa iti pot rupe si lanseta din cotor  Rinjet, nu mai zic daca dai peste firele altuia' asa ca daca nu ai echipament adecvat de trofee te poti antrena la obleti  Risete
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 05 Mai 2008, 18:37:35 »

dupa cum se intelege mai sus ... cit a fost de dat la peste sa dat ... Smiley  dar cind am inteles ca dau peste firele altuia am strins sculele si cu respect l-am felicitat pe al de-a capturato ! Smiley Wink

ma bucur ca discutia a decurs ca intre prieteni pe un ton amical si plina de umor pescaresc
Memorat
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #17 : Luni 05 Mai 2008, 22:47:49 »

Mama ce agitatie se facu odata cu aparitia unei persoane feminine pe forum  sugubat  Evil
Sper sa mai vina si alte domnisoare/doamne active pe forum Rugaciune ca vad ca se dezleaga limba la baieti Tongue

Bine ai venit @anca_dy si un an plin de  Fir intins !
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 06 Mai 2008, 07:51:27 »

asa sper si eu ... sa mai aibe balta peste  Smiley pina atunci am aflat cu ce se prind ... adica asa oleca despre lanseta... bine nu in detalii ( cite chisoare si altele  Smiley )

acu urmeza sa invatam tehnici de pescuit , spre exemplu se da nada ?  Smiley

sper ca nu se supara nimeni ....
Memorat
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Marți 06 Mai 2008, 10:29:15 »

@aligaby & @oby 1
Mersic de intampinare/urari  Smiley
Cat despre dezlegatul limbutei, intr-adevar, efectul a fost surprinzator.  Rinjet... Daca conteaza cu ceva... pasiunea ptr pescuit a crescut datorita lui Dan... El a avut rabdare sa imi explice o multime de lucruri si sa ma invete cum sa imi fac propriile linii, cum sa combin plumbi carlige plute, cum sa agat pestele in carligul lansetei, monturi si multe multe altele...  Love  Sarut
Cine stie ? Poate reteta asta o sa functioneze si cu alte viitoare pescarite  sugubat care inca nu si-au descoperit pasiunea ptr ca nu a avut cine sa le invete ?  Tongue Vorba aia  Tongue Pana nu incerci nu ai de unde sa stii  Tongue
Asta mi s-ar parea o metoda sigura si buna sa avem mai multe fete pe forum  Tongue si mai multe limbi dezlegate  Risete

(@Lupu D -  Tongue Sarut)

@dumitru
Habar nu aveam ca pescuitul poate fi atat de ... plin de intelesuri adanci  Risete
Oricum, observ ca este si instructiv pe deasupra  Tongue Daca avem noroc, ne invatza baietii metodele lor de ... pescuit  Risete (apropo... ce e ala chisoar?  Rinjet)
"ma bucur ca discutia a decurs ca intre prieteni pe un ton amical si plina de umor pescaresc" - nici nu cred ca avea cum sa fie altfel, intre prieteni pescari  Smiley  sugubat
Memorat

Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.077 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 09 Septembrie 2018, 17:36:16
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.