Prieteni Pescari

voblerele rapala

Sâmbătă 24 Februarie 2018, 08:30:49 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: voblerele rapala  (Citit de 14353 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
IonutGrig
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Vineri 09 Mai 2008, 03:09:33 »

Prezentarile din urmatorul link sunt absolut fascinante! (fara nici o intentie de reclama)
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Bucuresti /Ploiesti

« Răspunde #1 : Joi 08 Ianuarie 2009, 20:18:44 »

da, misto rau, ce sa spun, parca ma durea inima cand vedeam pe unde se strecurau voblerele alea rapala, la cel putin 20 de RON bucata Smiley)

in fine n-ai avut ce face sa posetzi filmuletele astea   

daca tot suntem pusi de sheruit am vazut mai de mult un filmulet cu un vobler jointed, o stiuca, nu arata ca cel de la SALMO(Pike) dar se misca excelent, uite aici linkul

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Vineri 09 Ianuarie 2009, 00:52:19 »

probabil e de citeva ori mai scump ca salmo pike si are cu totul alte aplicatii
Memorat

george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti /Ploiesti

« Răspunde #3 : Vineri 09 Ianuarie 2009, 08:28:08 »

probabil e de citeva ori mai scump ca salmo pike si are cu totul alte aplicatii

stiu dar eu ma refeream exclusiv la miscarea voblerelor jointed si aceasta foarte mare exemplifica !

auzi dar care e faza cu "aplicatie" nu merge tot la stiuca sau asta e de trolling ce-i vrut sa spui ? ca nu prea stiu la ce se da cu asta, mie doar mi-a placut miscarea !
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #4 : Vineri 09 Ianuarie 2009, 08:38:35 »

Din pacate, cam de talia swimbaitului sunt si stiucile care ajung in tigaia fomistilor...Sunt voblere de genul asta pe piata noastra, dar de marime mult mai mica, pana in 10-12 cm, care sunt bune la stiuca si avat, dar mai bine ramai la rapalele jointed, sunt mai ieftine si sunt bune.
Memorat

chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #5 : Joi 19 August 2010, 14:30:45 »

Eu am folosit cd-uri de la rapala si sunt foarte multumit de ele.
Memorat
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 19 August 2010, 17:58:15 »

cd 01 culori mn si rt = mortale la clean  Wink Fir intins
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #7 : Joi 19 August 2010, 18:01:04 »

scuze de intrebare... dar sa imi spuna si mie ce inseamana toate prescurtarile astea si unde asi gasi si eu o legenda cu toate prescurtatile... sa vorbesc si eu limba unui pescar de spin adevarat
Memorat
IlieNeamt
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra-Neamt

« Răspunde #8 : Joi 19 August 2010, 21:10:30 »

scuze de intrebare... dar sa imi spuna si mie ce inseamana toate prescurtarile astea si unde asi gasi si eu o legenda cu toate prescurtatile... sa vorbesc si eu limba unui pescar de spin adevarat

CD = Countdown - model de vobler Rapala

MN - Minnow - culoare a voblerului
RT - Rainbow Trout - culoare a voblerului

Memorat

Pescar amator, incepator la rapitor - pam pam ^ ^
Prinde, Cantareste/Masoara si Elibereaza
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 19 August 2010, 22:46:54 »

Asa e cristinel33,am si eu un cd mn,am prins cativa clenuti cu el cand era apa  limpede,am prins si o sticulita la balastiera la Rosu in balta lui Jenat
Memorat
IlieNeamt
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra-Neamt

« Răspunde #10 : Joi 19 August 2010, 23:44:17 »

Sau mai poti verifica aici :

sau

Memorat

Pescar amator, incepator la rapitor - pam pam ^ ^
Prinde, Cantareste/Masoara si Elibereaza
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 20 August 2010, 12:08:02 »

A folosit cineva voblerele mini fat rap de la rapala?Ce rezultate dau?Cam ce culori prind pe apele noastre?Astept pareri. Smiley
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 29 August 2010, 18:57:35 »

Nimeni nu a folosit mini fat rap-urile?Mor de curiozitate sa aflu cam de ce sunt in stare.As vrea sa le folosesc in toamna la clean.Am observat ca se scufunda destul de adanc,eu cred ca ar fi potrivite pt clean in perioada mai rece,atunci cand ele se retrage in gropane si diferite cotloane.Pana la urma am sa ma risc si am sa imi cumpar eu cateva modele sa vad care este treaba cu ele.Pana acum Rapala nu m-a dezamagit. Wink
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #13 : Luni 30 August 2010, 08:20:44 »

Am eu unul, dar n-am prins mare lucru cu el...de fapt l-am luat pt lacuri de munte, in special pentru pastrav - are patern de boistean. Se arunca f.bine, insa lucreaza la viteza destul de ridicata. Eu ti-as recomanda mai bine niste voblere autohtone, care sunt cu mult ai ieftine si f.bune pt cleanul din zonele noastre. Cauta, in general, voblere mici, sinking, cu bataie marunta, culori cat mai naturale.
Memorat

chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Sâmbătă 11 Septembrie 2010, 10:52:25 »

As dori si eu ceva recomandari de voblere rapala,modele care v-au satisfacut si culori prinzatoare.Numai bine!
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Sâmbătă 11 Septembrie 2010, 20:52:38 »

ce inseamna satisfacut?
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #16 : Sâmbătă 11 Septembrie 2010, 21:57:34 »

modele care v-au satisfacut si culori prinzatoare.
    Inca n-am avut privilegiul sa fiu satisfacut de modele, la astea au acces doar cei cu "greutate" la portofel. ;DCit priveste culorile prinzatoare si la acest capitol gustrile difera de la clenoaica la clenoaica. Wink
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Sâmbătă 11 Septembrie 2010, 22:14:16 »

in principiu depinde de culoarea apei. am 2 pastraviori marimi diferite care au mers f bine, pe urma merge imitatia de biban daca e mai tulbure si nu in cele din urma imitatiile de oblete.
  e bine sa testezi locul cu ceva ieftineala la inceput sa nu ai surprize caci ustura la buzunar.

de lucrat nu mai sunt comentarii , au dat rezultate aproape tot timpul.
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Duminică 12 Septembrie 2010, 10:24:06 »

Adevarul e ca m-am exprimat putin cam ciudat folosind termenul "satisfacut".Acest lucru poate duce la interpretari.Trebuia sa spun "care v-au dat rezultate" Rinjet.Tocmai ieri am pierdut un rapala cd de 3 cm,gold.S-a dovedit a fi singurul vobler prinzator...si am cam ramas fara el.Ma consolez cu ideea ca macar a prins peste.Rapala din nou nu isi dezamageste clientela...poate doar la pret mai un pic de lucrat ;)ca sa fie toata lumea multumita. Fir intins
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 17 Februarie 2018, 01:20:23
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.