Prieteni Pescari

Etapa I Minjesti- CUPA MOLDOVEI 2008

Luni 23 Octombrie 2017, 10:54:38 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Etapa I Minjesti- CUPA MOLDOVEI 2008  (Citit de 22450 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Sâmbătă 24 Mai 2008, 20:47:07 »

pina la urma au fost 16 concurenti la start, impartiti in 2 grupe
dupa prima mansa,in grupa din coada este cistigator Puscas Nicolaie cu o stiuca de 48 cm, iar grupa de la baraj Radita Catalin cu 3 bibani. pe locurile doi sunt Cotovanu Adrian in coada, respectiv Onciu C. cristi la baraj
pestele este foarte mofturos
cu alte amanunte dupa mansa a doua

Postat pe:: SîmbĂtĂ 24 Mai 2008, 14:11:32

si mansa a doua ii are in fata pe aceiasi 2 protagonisti(nick si jonah) care au punctat pt unu pe sector cu cite 3 stiuci de fes
mai multe amanunte dupa ce termina baietii masa(si spritul) Cool
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Sâmbătă 24 Mai 2008, 21:33:02 »

Tari de tot baietii astea doi  Muzica
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 24 Mai 2008, 21:59:35 »

cea mai mare captura pina acum puscas nicolaie(nick) stiuca de 49cm
in rest batalia e apriga, deoarece cei care au punctat pe locurile 2 in prima mansa au dat blanc in a doua, iar cei care au punctat pt locurile doi in mansa II dadusera blanc in prima mansa Cum?
oricum se pare ca dupa amiaza a muscat mai bine rapitorul de minjesti Wink
 Fir intins pe mine
ps. iar ia inebunit pe concurenti pustiul lui Nucu de pe mal, el se pare ca a prins cel mai mult chiar daca in afara concursului Aplauze
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 24 Mai 2008, 22:01:14 »

Belcesti 2 ! Jamaica  Atunci o parte din concurenti au "carait" ca nu au putut da in groapa cu bibani din cauza pustiului care facea scurt la mana  sugubat
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 25 Mai 2008, 11:34:39 »

acuma am inteles ca a dat din ferma printre barcile fermei sugubat Fir intins

Postat pe:: SîmbĂtĂ 24 Mai 2008, 22:03:20

sa terminat si mansa de azi si etapa
greu da baietii de la EST au confirmat Aplauze
nick(Puscas Nicolae) cu o stiuca luata azi a reusit locul I, pe locul II jonah(Radita Catalin) cu blanc azi dar cu 2 manse cistigate ieri, si pe III coto (Adrian Cotovanu)
captura a ramas la nick-stiuca 49cm
mai multe amanunte cind ajung baietii in oras
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #5 : Duminică 25 Mai 2008, 17:11:57 »

O singura rectificare, cmmc  a castigat-o Cristi(Colt Alb), pentru ca premiile nu se cumuleaza, regulamentul prevede ca ai dreptul sa-ti alegi ce premiu vrei sa-ti pastrezi (doar nu era sa iau cmmc). Rinjet
Inca o data, vreau sa-mi cer scuze organizatorilor si concurentilor ca nu am putut ramane la festivitate, dar trebuia sa ajung urgent la 12.30 in Iasi.  Suparat
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #6 : Duminică 25 Mai 2008, 17:14:08 »

Felicitari castigatorilor!  Bere
Forza EST!   Jamaica
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 25 Mai 2008, 20:54:43 »

organizarea a fost  IREPROSABILA  !! nota 10 plus pentru atmosfera ,mincare ,premii etc.bravo baieti ! Rinjet Rinjet.felicitari si domnului Musteata !
« Ultima modificare: Duminică 25 Mai 2008, 21:31:23 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 25 Mai 2008, 21:34:39 »

Trebuia sa-l pe Ionut sa concureze!Un concurs reusit!Felicitari ptr. cistigatori si pentru organizatori!Cind e etapa a doua?Cum?
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 25 Mai 2008, 21:43:14 »

OKi.
In anexa la mesaj am pus clasamentul general, pe manse, fisele individuale si detaliile etapei.

Impresii despre concurs... Nu prea multe.
Ieri as fi spus ca e obositor, azi mi se pare ca s-a terminat prea repede.

As putea spunea ca "a fost fain". Cred ca singurul lucru care EU l-as reprosa daca as fi fost concurent as fi fost tot... "eu"... N-am inteles de ce, dar cei care au participat sper sa ma lumineze.

Oricum, comentariile de pe margine nu am sa le accept niciodata indiferent de la cine si de unde vin. De exemplu sper ca dl care s-a "trezit" vorbind atunci cind faceam introducerea la premiere sa se simta, sa invete ca functia care o are in viata de zi cu zi nu-i da dreptul sa intrerupa o festivitate. Singurul motiv pentru care nu i-am raspuns asa cum se cuvinea si am folosit un limbaj civilizat a fost prezenta copiilor, a doamenlor si celor care care aniversau un anumit eveniment.
As vrea sa mai precizez ca mesajul anterior poate fi considerat "o minge data cu peretele" care sper sa ajunga si la alte persoane mai mult sau mai putin prezente pe site.

A fi "sef" nu inseamna sa dai cu parul. In primul rind inseamna sa fii responsabil. Cu alte cuvinte sa fii in stare sa poti sa iei o decizie pentru care sa-ti asumi si rapunderea chiar si in cazul situatiilor in care pentru majoritatea sau pentru o minoritate "poate parea" neavenita. Decizia unui arbitru nu este supusa discutiilor si este definitiva si obligatorie atit pentru cei care participa in concurs cit si pentru "galerii".
Pentru respectivii doar vreau sa le aduc aminte o vorba din poporul muncitor care spune ca: "sefu-i sef si b'at sub gard".

Le multumesc colegilor de arbitraj care nu numai ca mi-au facut viata mai usoara dar (un lucru care l-am apreciat din inima) s-au si implicat.

Pentru cei care vor incerca sa speculeze pe baza celor de mais sus le spun din start ca au fost chestiuni minore.
Doar ca eu fiind chitibusar din fire (sau "Gica Contra" in termeni si mai populari), NU le accept.

Si ca sa inchei in ritmul care am inceput am sa le multumesc si sposnsorilor care ne-au asigurat berea asigurindu-i ca am consumat acest produs dn plin.
Inchei aici si ca sa dau satisfactie tuturor voi semna....
"Corleone"

« Ultima modificare: Duminică 25 Mai 2008, 21:47:43 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 26 Mai 2008, 08:46:45 »

din punctul meu de vedere arbitrajul a fost la inaltime ! Relu ai nota 10 de la mine  Tongue Tongue
Memorat

Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 26 Mai 2008, 09:49:27 »

A fost o experienta placuta din punctul de vedere al competitiei (desi nu am punctat am invatat multe) dar si una foarte neplacuta....partea cu vaslitul  Suparat . Felicitari tuturor concurentilor si in special invingatorilor care au demonstrat ca experienta competitionala incepe sa isi spuna cuvantul. Deasemenea felicitari organizatorilor si arbitrajului.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #12 : Luni 26 Mai 2008, 10:16:48 »

A fost mijto.
  Felicitari celor de pe podium in primul rand si in general celor care s-au luptat.
  Felicitari si multumiri arbitrilor, chiar si chitrosului de Corleone care si-a facut treaba cu varf si indesat. Smiley
  Totodata sincere multumiri sponsorilor si partenerilor care au facut concursul mai atractic (premii, radio-tv, bere etc). Bere

p.s. un mic comentariu: am fost avertizat in mansa I (sector B - coada lacului) cand am ajuns la jumatate de ora dupa finalul mansei. e adevarat ca puteam fi suspectat ca pescuiesc dupa finalul timpului regulamentar dar in conditiile in care veneam cu o stiuca (de 38 cm din pacate Trist) pe care o resuscitam la fiecare 2-300 m nu aveam cum sa ajung mai repede. Astfel, invit pe oricine sa mearga cu motorul intr-a cincea pana in coada si sa cronometreze.
  p.p.s. se pare ca stiucile si bibanii sunt din ce in ce mai mici la Minjesti iar salaul e pe cale de disparitie. Pling

Memorat

let`em live, they are part of the game!
manu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 26 Mai 2008, 11:15:58 »

Organizare foarte buna, atmosfera extraordinara. Chiar a inceput sa-mi placa Cenaclul Flacara. Arbitrii au fost de nota 10.
Felicitari castigatorilor - cei de pe podium dar nu numai (eu cred ca toti am avut de castigat). Eu m-am simtit excelent si sper sa pot veni la cat mai multe etape CM.
Personal ma asteptam sa ,,gasesc ,, mai multi pesti punctabili dar se pare ca Ionut a fost mai rapid (are niste talente ascunse). La etapa urmatoare daca vine si Ionut va rog sa ma anuntati - vreau sa aranjez un antrenament in comun cu Ionut daca se poate.

Pe drumul de intoarcere cred ca m-am aranjat de vreo 2 poze frumoase (trimise acasa de Politia rutiera).

Marian Manea
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 26 Mai 2008, 13:12:34 »

ceva poze nu sunt?
Memorat

adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #15 : Luni 26 Mai 2008, 15:29:47 »

Eu am fost sa ma antrenez pentru crap si inevitabil am ascultat "cenaclul flacara".Nu ma indoiesc ca atmosfera din cadrul concursului a fost extraordinara.
Felicitari castigatorilor si tuturor concurentilor si fire cat mai intinse!!!
Memorat
cristi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

salau Sarulesti

« Răspunde #16 : Luni 26 Mai 2008, 17:49:41 »

salaul rar tare chiar de loc
 Rinjet
Memorat

kopyto
cristi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

salau Sarulesti

« Răspunde #17 : Luni 26 Mai 2008, 17:57:35 »

erau mai multi salai pe mal (ma refer la badita ion, si vodoo) MISTOCARII, decit in apa Minjestiului Tongue sugubat Aplauze Risete Rinjet
Memorat

kopyto
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #18 : Luni 26 Mai 2008, 20:04:52 »

Kopyto? Tu esti mai baiatule? Pune niste poze cu Gify, sa vada lumea cu cine te-ai "luptat" la Manjesti.  Risete
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Luni 26 Mai 2008, 20:37:52 »

Dragii mei nu uitati un  lucru : Bulgaria nu-i Elvetia !  Risete sugubat.
Memorat

Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 27 Septembrie 2017, 23:50:37
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.