Prieteni Pescari

Concurs de pescuit la musca pe Neagra Brostenilor, Suceava

Marți 21 Noiembrie 2017, 09:56:34 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Concurs de pescuit la musca pe Neagra Brostenilor, Suceava  (Citit de 7025 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Marți 03 Iunie 2008, 11:35:50 »

In data de 6-8 iunie, in zona Neagra Bostenilor se va desfasura etapa judeteana a Concursul de pescuit la Musca, organizat de AJVPS Suceava prin Clubul de Pescuit Gura Humorului. Concursul se va desfasura in sistem prinde si elibereaza.
Primii 3 clasati vor merge la finala pe tara care se va desfasura la Cluj in luna iulie pe raul Somes.
Pot participa si pescari din alte judete, insa, daca se vor clasa in primii 3 vor trebui sa concureze pt judetul Suceava la finala pe tara.
Este obligatoriu echipamentul de pescuit la musca artificiala: bat de musca, mulineta de musca, fir de musca. Se poate pescui cu maxim 2 muste pe fir. Se puncteaza pastravul si lipanul. Dimensiunine minina 20 de cm la ambele specii.
Vineri la ora 16 are loc intalnirea concurentilor in localitatea Brosteni. Dupa sosirea concurentilor se va urca 10 km pe parau in sus pana la locul unde se va desfasura concursul.
Sambata dimineata va avea loc prima mansa mansa iar duminica a doua mansa.

Informatii si inscrieri la d-ul Sorin Buculei, tel:0740213492.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #1 : Marți 03 Iunie 2008, 15:42:52 »

puah, daca n-as fi fost la Colibitza.... Pling Trist
  oricum, salutara ideea organizarii unui concurs de fly...sunt cam rarutze astea.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #2 : Marți 03 Iunie 2008, 21:22:50 »

Foarte tare. Mi-ar fi placut mult. Mai ales ca pe la 5 ani faceam cu taica-miu excapade de genul asta pe Izvorul Alb in Rarau.Dupa Minjesti o sa fac si-o chestie de genul asta...
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Marți 03 Iunie 2008, 22:24:44 »

puah, daca n-as fi fost la Colibitza.... Pling Trist

Renunta la Colibitza...si te relaxezi la un fly  Muzica
Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Marți 03 Iunie 2008, 22:35:36 »

Supertare..am inceput cu spinningu'..trebe neaparat sa particip si la un concurs de fly..mai ales ca nu am prins lipani pina acum.  Jenat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 04 Iunie 2008, 23:03:33 »

Citeva precizari:
  -este etapa judeteana a campionatul national de musca
  -se califica 3 pescari ptr.finala din 29.08-31.08.08 organizata de  AJVPS Cluj
  -concursul e open si participa 3 concurenti de la Mures dar ei nu intra in calificari(sint calificati la Mures)
  -se va locui la Dirmoxa la o pensiune cu 17 locuri si la cort
  -taxa de participare:50 lei in care e inclusa cazarea si ceva mincare plus ceva premii in bani
  Vom incerca sa organizam un concurs de musca impreuna cu Dir.Silvica Suceava.Si acest concurs e org. in colaborare cu RNP(Neagra Brostenilor e administrata de RNP).ALO!se aude si de apsalba!Probabil va fi pe Bistrita Aurie la Cirlibaba!

Postat pe:: Miercuri 04 Iunie 2008, 22:40:18

Dreamer,faceti si voi un concurs de musca simbata si transmiteti numele celor 3 clasati la AGVPS catre dl Mugurel Ionescu sau mai bine catre dl.Bogdan Vasilescu(fratele lui mihaiV) pentru finala din29-31.08.2008 de la Cluj.Trebe sa fiti membrii Ajvps dar nu se prea verifica.Cheltuielile de la finala(cazare masa transport ptr. cei 3 calificati sint suportate de AJVPS a carui membrii sinteti).ALO!se aude si de catre apsalba!!!!Am participat la mai multe finale dar in ultimul timp (4 ani) n-am mai fost.
 Dreamer cauta-ma la telefon sau pe privat pentru mai multe amanunte.

Postat pe:: Miercuri 04 Iunie 2008, 22:57:28

Uitam!Mansele sint simbata seara si duminica dimineata!
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 05 Iunie 2008, 23:24:06 »

Pina la urma se mai tine weekendul asta sau  s-a aminat pe saptamina viitoare?  Rugaciune
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 06 Iunie 2008, 09:36:14 »

Din cauza conditiilor meteo nefavorabile, concursul se amana cu o saptamana.
Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Sâmbătă 07 Iunie 2008, 09:43:38 »

Ai vorbit cu Nucu? ca eu nu am reusit sa dau de el  Pling
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Miercuri 11 Iunie 2008, 21:51:07 »

Din pacate cam multa lume nu m-a gasit!AM fost si n-am fost la Colibita!Veniti saptamina viitoare la Neagra Brostenilor!Eu n-am fost de acord cu aminarea concursului,si am avut dreptate,dar am fost gasit dupa ce lasera hotarirea !

Postat pe:: DuminicĂ 08 Iunie 2008, 22:41:04

Citeva precizari:
  -concursul de fly de pe Neagra Brostenilor va avea loc pe 14.06-15.06.2008
  -taxa de participare 50,0 lei
  -cazarea se va face la o pensiune de pe Negrisoara situata la 2,0 km amonte de pensiunea lui Filaret
  -sedinta tehnica simbata 14.06.08 la ora 12 la locul de cazare
  -sinteti asteptati incepind de vineri orele 17
  -vor fi doua manse;una simbata seara iar cealalta duminica dimineata
  -ptr. cei ce vin pentru prima data:din centrul Brostenilor,cam din dreptul ocolului silvic,traversati Bistrita si urcati pe riul Neagra pina la prima confluienta cu un riu mai important cind continuati pe drumul din stinga.Veti gasi locul de cazare dupa masinile parcate(cam la 3km de la confluienta).Plecind din Brosteni veti intilni un izvor de burcut(apa minerala sulfuroasa) pe care il veti simti dupa miros de la distanta.Acolo veti fi cam la jumatatea distantei dintre Brosteni si locul de cazare.ATENTIE!drumul forestier e de la prost la f.prost!!!Dar muscarii sint obisnuiti cu drumurile forestiere.
    - pe vale Negrei nu aveti semnal
      Telefoane organizatori
    Gigi Bedrulea 0747824278
    Adi Ignat 0744783580
    S.Buculei 0740213492
     Gigi si Adi vor fi la pensiune incepind de vineri dupa amiaza si dupa ora 16 nu vor mai avea semnal. 
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.05 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 19 Octombrie 2017, 00:39:21
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.