Prieteni Pescari

Etapa 2 Rogojesti Cupa Moldovei 2008

Vineri 22 Septembrie 2017, 16:38:55 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4] 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Etapa 2 Rogojesti Cupa Moldovei 2008  (Citit de 49669 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #60 : Joi 07 August 2008, 20:14:05 »

Si de la Iasi  vin baietii,  sugubat , asteptam numai sa fie batut in cuie totul si sa se inceapa inscrierile.  Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #61 : Joi 07 August 2008, 20:50:47 »

stiu io vreo 2 baieti care halesc bibanul pe piine  Tac Tac aaaaa si sa nu uit >> care e dimensiunea minima punctabila la biban (pe Rogo) la Cupa Moldovei  Fir intins?? ufff ce de intrebari am pus !! Tac Inger
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #62 : Joi 07 August 2008, 21:40:17 »

Daca nu ma insel,la Cupa Moldovei,e 22,0 cm.Cam mare... dar probabil ca se discuta scadera ei la 18,0 cm si inca nu au ajuns la o cncluzie si din cauza asta dureaza atit de mult.Istoria ne da niste exemple si mai si ....Congresul de la Frankfurt pe Main(al babelor) care a durat multi ani(zeci)...sper ca se vor limita la cele doua luni si nu la multe luni(zeci) si am speranta ca voi mai fi in viata cind vor incepe sa bata in cuie totul ( cu mila si voia lui Dumnezeu).
« Ultima modificare: Vineri 08 August 2008, 07:33:19 de către Sorin Buculei » Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #63 : Joi 07 August 2008, 21:44:24 »

stiu ca e 22 de cm Nucu !  Wink  un 18 cm insa ar fi muuuuult mai bine   !  Cool ai dreptate  Aplauze
« Ultima modificare: Joi 07 August 2008, 21:48:49 de către jonah » Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #64 : Vineri 08 August 2008, 09:46:39 »

puah, stau bajetii ca pe jeratec! asta-i bine.
  ergo, weekendul asta eu si Cotzo vom fi la Rogo sa batem palma cu adminul baltii.
  Nucu, vis-a-vis de dimensiune, cred ca o vom hotari tot maine-poimaine, eventual dupa "testul" de maine.  Evil
  Johann, sa nu te astepti la cine stie ce premii, personal am obosit sa alerg dupa ponsori, mi-ajunge. in fine, nu vreau sa reincepem aceeasi discutie sterila. Cum?
   va fi un concurs relaxat, fara mize prea mari, exceptind poate micile orgolii ale pescaricilor.  Police
   imediat ce e clar totul voi posta subiectul pe site.
   sa traitzi.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #65 : Vineri 08 August 2008, 17:53:24 »

Speram ca si taxa de concurs sa fie "amicala".... Risete Risete
Cit despre premii sa acopere macar "oboseala participarii" si mai mici decit orgoliile pescaricilor... Wink Wink
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Vineri 08 August 2008, 22:09:07 »

puah, stau bajetii ca pe jeratec! asta-i bine.
  ergo, weekendul asta eu si Cotzo vom fi la Rogo sa batem palma cu adminul baltii.
  Nucu, vis-a-vis de dimensiune, cred ca o vom hotari tot maine-poimaine, eventual dupa "testul" de maine.  Evil
  Johann, sa nu te astepti la cine stie ce premii, personal am obosit sa alerg dupa ponsori, mi-ajunge. in fine, nu vreau sa reincepem aceeasi discutie sterila. Cum?
   va fi un concurs relaxat, fara mize prea mari, exceptind poate micile orgolii ale pescaricilor.  Police
   imediat ce e clar totul voi posta subiectul pe site.
   sa traitzi.

nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca pe mine m-ar interesa premiile la Cupa Moldovei Cum? vin pur si simplu din placere si stii foarte bine asta . Cupa Moldovei e prima competitie la care am participat si are un loc special in inima mea .cred ca faci confuzie !

p.s.: la capitolul orgolii pledez vinovat  Tongue!! nu-i asa master Vodoo Nick?? Love Love
« Ultima modificare: Vineri 08 August 2008, 23:14:03 de către jonah » Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #67 : Luni 11 August 2008, 10:08:10 »

nu stiu, probabil de aici:
nici o sansa Marcel ! timpul e prea pretios sa il pierdem cu amicalele! Risete Wink eu vreau concursuri cu miza  Fir intins
  dar daca in cazul tau miza = orgolii atunci mea culpa

Vali, taxa va fi minimala, cat sa iasa un gratarel bun (nu genunchi de oaie Risete), o bere rece si un premiu acolo.
  problema e cu apa, este mega colmatata, adancimile pe SC - III sunt in medie 0,5 m Shocked, malul e cat casa iar pestele a lipsit la apel sambata (doi bibu anemici a prins Marcel - am fost 3 pescari cu barca timp de vreo 6-7 ore).
  sper sa se imbunatateasca situatia, mai astept niste vesti sapt. asta.
  of,of...
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #68 : Luni 11 August 2008, 10:28:44 »

Leba ,postul se voia o gluma Risete...sper sa se reglementeze situatia in ceea ce priveste apa ...
poate ar trebui testat eventual spre baraj pe apa mai adinca ...cine stie poate raspunde mai bine.
sa stii ca nici anul trecut nu erau adincimi prea mari in sectoare cam 0.7m sau maxim. 1 m pe alocuri...
  daca apa se stabilizeaza pe vechea matca pestele se va cantona cam in aceeasi zona si poate sa raspunda mai pozitiv....acu depinde de ce ii dai de mincare si de stilul folosit  Wink Wink
  sper sa fie ok. si sa se poata tine concursul....
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #69 : Luni 11 August 2008, 10:45:33 »

noi am pescuit in zona de stuf, unde ati concurat anul trecut in Alp.
  poate mai fac o tura pana pe 30 august sa ma antrenez. Cool
  pana atunci, traim cu speranta.

astept un semn de la Nucu azi si pun anuntul.
  sa traiti.
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #70 : Luni 11 August 2008, 11:09:18 »

Beton.....astept cu interes... Aplauze Aplauze Aplauze
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #71 : Luni 11 August 2008, 11:32:01 »

Langa stuf nu prea era activitate, in zona SP3, bibanii au raspuns mai mult in larg, pe intinsura, la 0,8-1 m adancime, acolo am avut mai multe tzacuri, probabil erau mici, dar erau..... Alti doi pescari luasera o stiuca la twister alb dimineata, alt localnic a avut mai multe prezentari in malul sucevean....probabil ca si apa tulbure a avut un rol....eu cred ca bibanii vor acolo in perioada concursului, la fel si stiuca...albitura era in zonele cu stuf (localnicii dadeau la pasnic din barca), si stiuca va veni dupa ei.
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #72 : Luni 11 August 2008, 12:12:09 »

Daca ai avut prezentari si rateuri trebuia sa schimbi cu ceva mai mic sa vezi "cine" e la capatul firului...sa ne facem o idee despre ce putem prinde ca dim. ma refer...
 Daca se va limpezi apa va "da" si stiuca mai bine cu siguranta....mai e timp... Wink
  Nici in TAVP de anu trecut nu a raspuns bibanul f. bine in stuf ci chiar pe intinsura plus ca se tot muta.
« Ultima modificare: Luni 11 August 2008, 12:15:34 de către vali136 » Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Luni 11 August 2008, 12:25:53 »

Inca o problema: dimensiunea minima la biban trebuie musai redusa. 15-17 cm ar fi mai bine.
Am dat si cu mai mici si cu mai mari, adik jiguri 2-3-4 gr si shaduri si gruburi de 1,5 - 4 cm, dedicate pt biban....
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #74 : Luni 11 August 2008, 13:32:14 »

Daca ai dat cu "gume" mici cum de-ai ratat atita?
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #75 : Luni 11 August 2008, 14:15:40 »

Probabil ca de vina sunt mana pescarului sau scula sau balansul barcii sau vantul sau poate erau prea mici si apucau numai de coada...cine poate sa stie?!
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #76 : Luni 11 August 2008, 16:21:44 »

Sincer la chestiile astea nu m-am gindit..... Wink Wink Wink
Memorat
sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #77 : Luni 11 August 2008, 18:24:52 »

Azi, in sedinta, Consiliul AJVPS Suceava a aprobat prin vot in unanimitate desfasurarea etapei a   II-a a Cupei Moldovei pe acumularea Rogojesti, cu conditia achitarii taxei de 15 ron/zi.
  Acelasi lucru este valabil si pentru etapa a VI-a a TAVP din 6-7 septembrie.
Memorat

Sorin Buculei
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #78 : Luni 11 August 2008, 20:19:05 »

felicitari si in acelas timp mii de multumiri nucu Aplauze
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #79 : Luni 11 August 2008, 20:39:13 »

pai deschideti o lista de inscrieri ! Wink Wink si taxa e musai sa o aflam cit mai repede ,sa vad ce bani pun si eu deoparte  Tac
Memorat

Pagini: 1 2 3 [4] 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 18 Mai 2017, 08:15:14
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.