Prieteni Pescari

horgesti bacau

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 11:53:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: horgesti bacau  (Citit de 7362 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« : Vineri 20 Iunie 2008, 10:54:15 »

firma mea s-a hotarat sa faca un concurs de pescuit (stationar) la horgesti . daca aveti ceva informatzii le accept cu recunostintza. Smiley
Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #1 : Vineri 20 Iunie 2008, 14:10:01 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #2 : Vineri 20 Iunie 2008, 14:55:17 »

ms adi , am aflat cam tot ce ma intereseaza din site-ul lor
Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #3 : Vineri 20 Iunie 2008, 15:10:36 »

Pai sa-ti fie de folos si fire cat mai intinse!!!
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #4 : Sâmbătă 21 Iunie 2008, 17:50:10 »

asta daca ajung . parca tot mai tare ma imbie prutul. oricum saite-ul asta sigur ii va ajuta pe colegii mei crapisti
Memorat
cris71tian72
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: botosani- saveni

« Răspunde #5 : Miercuri 29 Octombrie 2008, 17:46:56 »

Pentru prima oara in acest  an am mers si noi la horgesti .Am facut 4 partide de pescuit  intre 36-48 ore .Am prins peste. 11,2kg  8,6 kg  11,6 kg  12,1 kg  7 kg [oglinda] 6 kg  si foate multi de 5kg de 4kg 3kg.Am putea spune ca balta horgesti poate oferi surprize  tuturor pescarilor [profesionisti .amatori ,incepatori]din moldova.Ve-ti fi surprinsi de frumusetea zonei ,de liniste, de curatenie ,de amabilitatea angajatilor [din ferma] si poate de frumusetea ,sanatatea si nervozitatea in dril a crapilor  de Horgesti. Aplauze
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #6 : Miercuri 20 Mai 2009, 18:35:42 »

Treburi rezolvate in ultima clipa, bagaje, nervi, agitatie, bagaje, telefoane, lista cu ce am uitat, iar bagaje si uite asa ieseam din Iasi joi 14.05.09 impreuna cu Andrei, un nou prieten, spre o noua partida la Bacau - Horgesti. Pe drum aveam numai strategii in cap, oarece nod in gat ca nu cumva pestele sa fi intrat in bataie in coada si sa nu traga si un sentiment de compasiune pentru Anca, runnerul lasat acasa la invatat pentru un examen. Masina cara cu noi un nou record personal (la bagaje), peste 350 de kile de treburi necesare la pescuit si cu toata astea am facut o oprire si am mai luat inca 2 baxuri de nada a 20 kg bucata - peleti de peste Pellete XXL Halibut de la Maros, boilies-uri pop-up si niste mixuri pentru crap; voaim sa testez o nada noua de data asta, nada despre care am auzit multe lucruri bune. La 8 seara am ajuns in ferma intampinat de amabila gazda, domnul Albu Florin, pe la 12 eram cu toata tabara intinsa iar la frontala mea aprinsa sa fac monturile in toiul noptii s-au adunat un nor de gaze sacaitoare. Am nadit cam pe bajbaite langa atropa dusa pe la 90 m in larg cu barcuta si rapus de oboseala, pe la 4 dimineata m-am culcat dar nu am apucat sa adorm bine ca un ciortanica de vreo 4 l a vrut sa-mi multumeasca personal pentru bilele facute. Cam ofticat ca mi-a stricat somnul si cu gandul la ma-sa dar mai ales la bunica-sa, i-am dat drumu rapid si m-am apucat sa controlez toate monturile. Vineri am primit forte noi, Gabi "Bingo" s-a alaturat echipei iar domnul inginer Albu ne-a amenintat cu prognoze meteo de furtuna si ploaie, dar stiti cum is mincinosii astia cu vremea, numai gura de ei; s-a intunecat un pic cerul si atat. Vreo cativa ciortani mai iuti de coada, au facut ei ce au facut ca s-au dus mult dreapta si m-au facut sa scot atropa de 3 ori pe mal incalcita in montura, asa ca m-am decis sa nu o mai pun pe marcher ca sa nu risc sa agat vreo piesa de care sa-mi para rau.
   Peste zi activitate suficienta cat sa nu stii cand s-a facut sambata si 1 noaptea, cand dadeam raportul runnerului prin telefon: "unu peste 10, vreo 6 de 4-5 kg........." si multe regrete ca nu a putut veni si ea cu noi, asta e viata, suspine si sperante ca tura viitoare va prinde si ea partida. La 3 fara ceva sambata dimineata, nu stiu cum se face dar eram tot eu de starja la lansete cand un senzor incepe sa tipe, iar de pe mal in spatele meu Anca aruncand bagajele din spate care incotro anunta ca "il eu pe asta !!!!" si cu un ranjet in coltul gurii ca mi-a facut-o, a driluit cu mare arta o caracuda pe la 3-4 kg. Stiam eu ca nu se poate abtine sa rateze un pescuit si desi nu a stat mult in cateva ceasuri pana sambata dupa-amiaza a pus pe saltea cativa dulapi asa sa-si faca pofta. Nici vecinii nu stateau rau, in 10 zile la Horgesti cele 6 echipe venite la pescuit C&R pe malul fermei au prins in total peste 35 de bucati trecute de 10 kg dupa calculele mele, in conditiile in care o mare parte din peste era in boiste si nu-i prea ardea de bilele noastre. Pe la pranz am avut parte de un drill pe cinste cu un "over 10" care m-a tinut la mal 5 minute bune pana l-am convins sa intre in mincioc. Sedinte foto, nadire, testari de bile noi si alti ciortanei pe saltea, cam asta a fost ziua de sambata. Pe la 4 dupa-amiaza Anca parasea tabara dupa o scurta raita dar fructuoasa; unde mai pui ca a scapat si de carat bagaje, sa tot vii asa la maestru in vizita si sa scapi de corvoada. Nu am apucat sa dorm nici in seara de sambata spre duminica asa ca pe la 4 dupa-amiaza cand ne-am apucat sa strangem bagajele, eu eram zombi de la atata oboseala si ne-a prins 10 seara hamalind la bagaje.
   Ca o concluzie, as putea trece inca o reusita pe aceasta balta ca dealtfel toate iesirile de acolo. Bucuros ca ultima sarja de bile home made facute de subsemnatul si echipa au lucrat exemplar, ca am descoperit o nada buna, ieftina si eficienta e vorba de peletii de peste si grundurile de la Maros care mi s-a o super nada moca, ca am vazut la vecini pusa in practica o idee care a dat rezultate si pe care pana acum am neglijat-o, dar cam nemultumit ca  facut o nadire neglijenta si nu am reusit sa aduc pe saltea mai mult de 5 exemplare "over 10". Dar nu-i nimic o sa mai fie ocazii, la care voi indrepta lucrurile.   
As fi vrut sa postez si niste poze dar pe acest site modalitatea de a le posta e infernala, asa ca daca doriti sa le vedeti, o puteti face aici [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 20 Mai 2009, 23:25:58 »

As fi vrut sa postez si niste poze dar pe acest site modalitatea de a le posta e infernala, asa ca daca doriti sa le vedeti, o puteti face aici [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Nu-ti lua decat vreo doua ore  sugubat
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #8 : Miercuri 20 Mai 2009, 23:26:53 »

sunteti voi circotasi Evil
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #9 : Joi 21 Mai 2009, 12:11:49 »

Frumoasa partida, Dane, maxime felicitari! astia over ten fac bine la bicepsi, asa ca baga mare!
  Felicitari si tie, Gabi pentru galeata de carasi. cine stie, stie. la crap nu te stii? Undecided

btw, somnul nu a iesit la poze?
Memorat

let`em live, they are part of the game!
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 21 Mai 2009, 12:22:01 »

la crap nu te stii? Undecided
btw, somnul nu a iesit la poze?

Crap am prins din "toate modelele", la unditza si lansete. In cazul in care esti tentat (pentru o partida pe Horgesti la crapalani) iti voi spune la ce am prins : cten (la viermi rosii), regal (boilies pop-up Maros), romanesc (la viermi, peleti si la boilies solubil marca Dan Lupu).
Cei prinsi la viermi i-am prins la unditza.

Somnul nu a vrut sa-si arate coada. Poate data viitoare. Oricum cica sunt niste dihanii...
« Ultima modificare: Joi 21 Mai 2009, 12:29:43 de către bingogabi » Memorat

anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Femeie

« Răspunde #11 : Joi 21 Mai 2009, 14:43:08 »

Ei... Gabi, spune tot.... A iesit si un somn intre50 -100 kg, protagosnit Gabi Bingo Tongue .... Si ptr cine vrea, exista dovezi....Cheesy
Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Joi 21 Mai 2009, 14:57:46 »

.... Si ptr cine vrea, exista dovezi....Cheesy

Anca, dar spui chiar tot? Credeam ca ramane micul nostru secret  Wink
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 04:35:29
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.