Prieteni Pescari

Jijioara Movileni - Iasi

Luni 20 August 2018, 00:05:12 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Jijioara Movileni - Iasi  (Citit de 22263 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Joi 03 Iulie 2008, 00:14:25 »

Tarife valabile incepind cu 1 iulie 2008, practicate pe Balta “Jijioara – Movileni”
Bazinul mare:

Pe timp de zi:
40 lei/ zi pentru 1 partida de pescuit, 5Kg crap/ten retinut, caras nelimitat;
35 lei/zi pentru 5 partide de pescuit, cite 5 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
30 lei/zi pentru 10 partide de pescuit cite 5Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
30 lei pentru 6 ore sau  mai putin, 3Kg crap/ten retinut, caras nelimitat.

Pe timp de noapte:
45 lei/ noapte pentru 1 partida de pescuit, 5Kg crap/ten retinut, caras nelimitat;
35 lei/ noapte pentru 5 partide de pescuit, cite 5 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
30 lei/ noapte pentru 10 partide de pescuit, cite 5 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
Pescarii care au platit partide in avans (abonament) beneficiaza de rezervare de locuri de pescuit, cu conditia sa telefoneze cu 24 ore inainte.
Pescarii care doresc sejur complet au urmatoarele tarife:
80 lei/24h, 10kg crap/ten retinut, caras nelimitat;
140 lei/48h 16 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;

Bazinul mic:

Pe timp de zi:
30 lei/ zi pentru 1 partida de pescuit, 4Kg crap/ten retinut, caras nelimitat;
25 lei/zi pentru 5 partide de pescuit, cite 4 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
20 lei/zi pentru 10 partide de pescuit cite 4Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
20 lei pentru 6 ore sau  mai putin, 3Kg crap/ten retinut, caras nelimitat.
Pe timp de noapte:
30 lei/ noapte pentru 1 partida de pescuit, 4 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
25 lei/ noapte pentru 5 partide de pescuit, cite 4 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
20 lei/ noapte pentru 10 partide de pescuit, cite 4 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
Pescarii care au platit partide in avans (abonament) beneficiaza de rezervare de locuri de pescuit, cu conditia sa telefoneze cu 24 ore inainte.
Pescarii care doresc sejur complet au urmatoarele tarife:
50 lei/24h, 8 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;
90 lei/48h, 12 Kg de crap/ten retinut, caras nelimitat;

Conditii: Fiecare pescar are maxim 3 scule si 1 bat de mina. Nada numai de pe mal

Pescarii care practica “Catch&Release” (prinde si elibereaza) beneficiaza de tarife la jumatate de pret numai pe baza de recomandare din partea revistei de specialitate “Revista lu` peste”.

Tarifele au fost comunicate de administratorul iazurilor.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
baxter
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Vineri 03 Octombrie 2008, 18:10:50 »

super taxe!!! paznicii astia au inebunit,de fiecare data cand merg acolo ,au ei o replica .Eu: Sa prins ceva pe la ceilalati? Paznic: Ieri si alaltaieri au rupt balta numai crap frumusel !....... Risete Risete =))Am fost 2 zile la rand si aceiasi placa !!!Nici macar nu au memorie de pe o zi pe alta,cred ca paznicii au memoria arsa!!!!Cica sa populat saptamana trecuta !Vad eu maine !!!
Memorat
austral
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 18 Februarie 2009, 20:25:43 »

Salut.Poti  sa-mi  spui  si mie  unde  se   afla aceasta  balta (sunt   din   Bacau)  si  daca  ai  informatii  noi  despre ea  de anul  acesta .
Multumesc
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 18 Februarie 2009, 20:47:17 »

Administrator: SC Strategic SRL, Dumitru Entuc 0745.413.777.
Alte telefoane de contact, direct pe balta: 0742.044.777, 0743.244.777.
Fir Intins!
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
cristi_iasi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 07 Iunie 2010, 23:30:01 »

Salutare,

Am fost pe aceasta balta impreuna cu alti 3 prieteni si am platit 50 ron pentru 24h fara posibilitatea de a retine pestele (ce prinzi daca vrei sa iei acasa 13 lei / kg).

Eu personal am folosit 3 lansete si 1 bat de mana .

E pur si simplu tzeapa si o bataie de joc .

Sa incep cu conditiile:
 -NU itzi da voie sa ajungi cu masina langa balta , sa nu cari ca prostu sculele 1km
 -Balta nu e curatita si facut loc pentru pescuit , pur si simplu dai prin stuf , itzi agati sculele
 -Unde e pestele ?

Am dat la tot ce am putut , porumb, vermusi , rame  etc nimic nimic .
Daca va spun ca am lasat batul de mana cu un singur ac cu rame vreo 2h si cand l-am scos era intact...  nici o miscare nimic nimic .

Sa nu mai zic ca acolo unde am dat cu lansetele , omul care a plecat cand am venit eu , nadise. nimic nimic , nici o tragere nimic.

In 24h am prins doua chestii mici de caras. atat

Pur si simplu omu a facut curat pe balta a mutat pestele in partea din stg unde nu itzi da voie sa pescuiesti ... si acu vrea bani pe o balta unde nu este peste.

Hai ca eu sunt prost si nu a intrat la mine.
Dar nici unul din colegii mei nu a prins nimic . la fel .. nici o tragere.

Cel care a fost inaintea mea avea vreo 8 lansete , si cand a plecat prinsese vreo 3 carashei de vreo 200g.

Pur si simplu teapa.

Nu mai mergeti ca va pierdeti timpul aiurea .

Postat pe:: Luni 07 Iunie 2010, 23:23:57

Am uitat sa va zic ..

Chestie dupa care am strans sculele si am plecat ,, mi-am bagat picioarele

Pe la vreo 9-10 cand incercam si eu sa mai schimb din momeala, au venit vreo 50 de vaci care o intrat in balta . si nu exagerez cand zic 50.

Domnilor , 50 ron pt 24 de ore , si cand tzie lumea mai draga vine vaca si se baga in iaz, prostii care pazeau vacile , s-au dezbracat si au intrat in apa .

Paznici nimic, nu le-a zis nimic, am intrebat daca e corect .. si mi-au raspuns ca e cald domnule ce sa ii faci ...

Au intrat in apa si aun inceput sa inoate pe acolo ... mai prinde peste daca vrei ...

Si cand au vazut ca strangem ... au venit peste noi sa ne controleze sa nu cumva sa fii furat 100 de kg de peste .

Nesimtire , nepasare chiar am sa il sun pe admin sa vad daca e corect si daca stie
Memorat
summy1232
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 11 Iulie 2012, 09:51:57 »

salutare!prieteni pescari ma bag si eu in seama ,am fost la perscuit pe acesta balta,la movileni si sincer mi se pare o balta f,buna din punctul meu de vedere,am fost de sambata pana duminica si am facut treaba buna,sa ma explic asa am luat 6 crapi intre 1,5kg-2 kg,si vreo 10 kg de caras la bat de mana,dar caras f frumos,se prinde la boabe de porumb noi pe lung  si la bat de mana la vermusti,recomand malu fara stuf,si eventual aruncat cu racheta cateva rachete cu boabe de porumb!
eu sincer am fost f multumit si recomand acesta balta,
cu respect si fir intins!
Memorat
ktyn
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 11 Iulie 2012, 16:49:53 »

Tarif, un nr.de telefon ceva?
Memorat
jijioara_movileni
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 11 Iulie 2012, 23:17:51 »

Ziua buna la toata lumea!
Tarifele sint modeste:
40 lei/ zi cu retinere 4kg crap + cten iar caras nelimitat;
60 lei/ 24 ore cu retinere 6kg crap + cten iar caras nelimitat.
Crapul, ctenul sub 500g sau mai mari de 5kg vor fi eliberati.
Telefoane direct pe balta: 0742044777, 0743244777
Localizare: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Fire intinse!
Memorat
summy1232
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Joi 12 Iulie 2012, 18:17:24 »

CU RESPECT!
 Fir intins
aveti drepate ce ziceti dumneavostra acolo cu regulamentul care il afisati acolo,dar exista intelegere ma refer la faptul ca pescarii sunt intelesi acolo sincer,eu unu merg acolo la pesscuit de ceva timp si sincer am avut satisfactii tot timpul din punct de vedere al pescuitului ,ce vreau sa spun ca nu sta nimeni cum am vazut pe alte balti sa vina la tine tot timpul sa se uite in juvelnic si sa te fugareasca acasa deci ca sa nu generalizez in concluzie este o balta buna si limita ca re o spuneti acolo nu este neaparat impusa Bere,abia astept sa merg iar in wekend sa stau de vb cu mustaciosul din balta Wink
CU RESPECT SI MULTA STIMA!
Memorat
paul_78
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 02 Septembrie 2012, 14:21:19 »

in ce zona este acesta balta ?
Memorat
grapbogdan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 11 Aprilie 2013, 15:17:51 »

Salutare!

A facut cineva o iesire la Movileni in 2013, cum se mai prezinta situatie pe acolo? Am tot auzit discutii ca ar plimba pestele dintr-un iaz in altu, iar pe cel care se permite pescuitul sportiv nu raman prea multi pesti in balta.
  Nu reusesc sa iau o decizie pe ce balta sa fac primul lanseu pe 2013. Sunt deschis si la sugestii  Wink
Memorat

Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not fish they are after.
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #11 : Sâmbătă 13 Aprilie 2013, 18:17:30 »

SE face la dreapta pe linga o cruce si cumva nu e fosta balta a lu nea Ilie?
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
Blaser
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Marți 23 Aprilie 2013, 19:17:13 »

Am fost acolo in urma cu ~ 1 an , duminica pe o canicula greu de uitat ... am prins mult caras la stuf la pluta(cam micut pestele) si am avut o ruptura ... langa mine la ~ 100 mai pescuia unul care prinsese vreo 3 crapi cam la 1.5 kg  ... potential parea sa aiba ca juca la suprafata in larg ... eu unul atunci nu eran foarte pregatit . Am pescuit pe malul cu stuf ... si eu vreau sa fac primul lanseu pe anul asta si tot asa nu am sugestii viabile unde sa ma duc si parca as vrea sa incep de aici ... Acum cred ca dupa un an a mai crescut carasul Cheesy (am pe cineva caruia ii place dar sa fie de peste 400 grame) ... Fire zbuciumate
Memorat
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 28 Aprilie 2013, 16:51:28 »

Salutare. Astazi am fost la Jijioara si ce sa zic.. Am stat pe malu' cu stuf , am ajuns pe la 7:10 si am plecat la orele 15:00. Am prins 3 crapi in 3 oameni ( ~ 1 kg , si 2 de 600-800 gr ) + 2 carasei. Mentionez: 2 lansete larg si vreo 4 undite. Cam slabut asa. Dimineata pe la 8 am avut o trasatura .. am vazut doar undita cum a plecat pe apa ..si inca una cu un carlig rupt. Nu stiu ce peste este , daca il hraneste, dak nu .. dar asta a fost. 50 lei / zi - 5 kg de peste. Fir intins !
Memorat
CiprianPetraru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Marți 08 Aprilie 2014, 11:57:14 »

Salutare! Duminica trecuta (06.04.2014), impreuna cu 3 prieteni am fost la pescuit la Jijioara, Bazinul de 65 lei. Pana la ora 11 dimineata, am avut 4 capturi: 2 crapi de 3 kg si 2 crapi de aproximativ 1,5 kg. Dupa aceea, a inceput vantul si ploaia si a trebuit sa plecam. Vreau sa mentionez faptul ca este o balta super ok si ai posibilitatea sa prinzi peste mare fara ca, carasul sa-ti faca probleme. Si prietenii mei au fost la fel de multumiti, plecand acasa cu capturi frumoase.
Memorat
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 08 Aprilie 2014, 21:08:30 »

Foarte frumos. Am auzit ca au facut 65 lei dar e ok . Soseaua e tot asa aiurea ?!? Multumim de mesaj.
Memorat
jijioara_movileni
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Vineri 28 August 2015, 16:14:44 »

In 2015 au fost mai multe populari pe balta mica, ultima pe 27 august.
Tarife:
65 lei/ 12 ore cu retinere 4kg de crap
100 lei/ 24 ore cu retinere 7kg de crap
caras fara limita.
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 12 August 2018, 08:21:41
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.