Prieteni Pescari

Brate moarte ale Jijiei!!!

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 07:46:32 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Brate moarte ale Jijiei!!!  (Citit de 5645 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Marți 26 August 2008, 12:51:50 »

Salut!  Imi poate spune cineva care si unde se gasesc brate moarte ale Jijiei pe raza judetului??? Ma refer la locurile pescuibile!  Mersi!
Memorat
cristi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

salau Sarulesti

« Răspunde #1 : Miercuri 27 August 2008, 06:57:49 »

zona Osoi Fir intins
Memorat

kopyto
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 27 August 2008, 11:13:01 »

Ok! Unde anume in Osoi, daca ai putea fi mai precis Cum?
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #3 : Miercuri 27 August 2008, 11:22:18 »

ia si tu orice harta si vezi unde se varsa jijia
tine cont ca dupa canalizare jijia se varsa la opriseni, asa ca ce vei vedea tu pe harta e jijia moarta Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: comanesti

« Răspunde #4 : Miercuri 27 August 2008, 15:57:59 »

poti merge pe jijia veche chiar la intrare in Bosia. gasesti maxi-taxi din fata parcarii Kaufland-Nicolina cu plecare din ora in ora Wink
Memorat

Pescuitul nu este pt cei slabi de inima sau pt cei ce se plictisesc repede,decat sa te chinuii mai bine nu te apuci de sportul asta...Cheesy
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 27 August 2008, 19:10:26 »

Mersi de informatie!  La intrare in Bosia, zici ?  Am fost la Prut in zona aia. Te referi cumva al  canalul ala din sat, cu gradini in jur ?  Sincer nu pare prea promitator, si fiind chiar in sat sunt convins ca e plasuit continuu !
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #6 : Miercuri 27 August 2008, 19:28:35 »

cam tuate canalele la jijia moarta arata asa si "profita" de acelasi sistem de plase Trist
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 27 August 2008, 23:08:49 »

te intorci putin din gara ungheni ,cam 1km spre cristesti si ai sa dai exact de adevarata jijia .acolo este o bulboana unde plasarii nu prea au sorti de izbanda si unde daca stii ceva despre pescuit ai sansa la cate un crap
Memorat
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: comanesti

« Răspunde #8 : Joi 28 August 2008, 18:26:41 »

Adevarul este k am fost acolo unde tiam zis eu shi am stat si peste noapte si nu a iesit nimic mai spectaculos Trist doar carasel de o palma,sincer cand am fost eu nu am vazut satenii cu plase,nici macar cu crasnice,lumea zice k este si somn acolo si crap,am vazut crapustean prins acolo da nu avea mai mult de 300g si pt ala a stat o zi intreaga Risete acolo dak mergi doar asa sa ai ocupatie la carasel la varga,doar asa sa moi undita in balta,sa nu zici k ai stat aksa degeaba  Risete ,cand am stat peste noapte am prins in jur la 6Kg da cel mai mare avea o palma dupa cum am zis,da macar mam recreat  Wink. vezi ca este si multa iarba in apa. daca mergi sa imi spui si mie dak ai luat ceva mai mare de 500g Wink...fire intinse  Fir intins
Memorat

Pescuitul nu este pt cei slabi de inima sau pt cei ce se plictisesc repede,decat sa te chinuii mai bine nu te apuci de sportul asta...Cheesy
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Sâmbătă 30 August 2008, 00:43:09 »

Probabil o sa ma duc sapt viitoare tot la o balta. Nu ma simt foarte aventuros momentan. O sa vina si momentul sa le bat pe toate. Am fost si eu o data pe Jijia veche langa podu de pe drumul spre Moreni. Veneam de la Prut unde stausem vreo 4 ore degeaba si mi-am zis sa incerc. Doar carasei micuti tare si cate o babusca la fel de mica. Cand am aruncat toata nada la urma, apa a inceput, fara exagerare, sa fiarba(am si un filmulet). A fosat un spectacol frumos. Au farmecul lor aparte bratele astea moarte. Pacat ca nu sunt administrate ca lumea. Ar putea fi mai tari ca majoritatea baltilor. In vreo 15 ani (vedeti, sunt optimist!) poate o sa functioneze si la noi lucrurile mai aproape de lumea civilizata. Pana atunci, ne descurcam cum putem.

Fir intins!!!
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.035 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 14 Noiembrie 2017, 05:40:52
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.