Prieteni Pescari

Bijnitza de Romania

Marți 16 Octombrie 2018, 13:02:57 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Bijnitza de Romania  (Citit de 2679 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« : Miercuri 22 Octombrie 2008, 16:59:06 »

Fratilor am patit una pe un sait de pescuit, si ca sa vaza toti cum ii sa va povestesc.

Vinde cineva niste produse , chiar foarte avantajos. Imediat intra un prieten pe fir cu un mesaj privat ca luam produsele respective. Primeste raspuns ca daca vrem produsele fie sa viram suma ceruta pe cardul XXXXXX a pus numaru de card, caz in care produsele se livreaza prin posta, fie le trimete prin curier iar noi platim transportu si rambursul banilor. Zis si facut imediat ii dam Reply ca , dorind sa achitam via internet avem nevoie de IBAN , fiind mai rapid si comod , totodata banii puteau fi pusi chiar in seara respectiva. Ei bine "bijnitzarul" s-a cugetat ca nu mai da el reply la MP asta si peste 24 de ore posteaza ca lea dat la altcineva.

Mirarea , o sa va uimiti, nu mi-a fost mare , cunoscand userul bijnitzar ma asteptam sa se intample exact asta, i-am comunicat la prietenul meu ( confirmarea poate fi facuta cu un screen-shot la fereastra de mess (ora si data)) ca dupa cererea IBAN-ului respectiv produsele vor fi date altui user ( care si-a manifestat interesul dupa ce am dat noi mesajul privat ) , la nici doua ore dupa conversatie asteptarile au fost confirmate si pe sait apare ca produsele s-au dus la altcineva. 

Se cuvine o simpla intrebare: daca noi livram totusi banii pe card astazi, ce facea dumnealui care a dat produsele la altcineva  Shocked rusine , domnule, mai ales ca sunteti si staff al site-ului respectiv
« Ultima modificare: Miercuri 22 Octombrie 2008, 17:01:30 de către Pikeman » Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #1 : Miercuri 22 Octombrie 2008, 17:07:34 »

pai..poate iti trimetea omu banii inapoi. Smiley
   auzi, dar de ce nu ne zici si noua saitu sa ne ferm de ei? Police
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #2 : Miercuri 22 Octombrie 2008, 17:28:17 »

P.S. din bun simt nu voi specifica numele persoanei respective , dar asteptarile va pot fi inselate cateodata, drept e ca poate face ce vrea cu produsele respective dupa bunul plac, dar....  Jenat

@Leba, deh un sait cu forum unde sa vorbit mult de JDM  Risete

dreq poa ma bagam la ceva scumpushag si mai perdeam si njpe milioane

Postat pe:: Miercuri 22 Octombrie 2008, 17:08:52

10:08:18 AM): trebea sa intrebi daca are iban sa poti incarca de acasa si daca nu trebea sai zici ca incarci azi cardu de la banca
(10:08:22 AM):si gata
(10:08:44 AM) pana te f*** cu iban si tote alea nusi mai bate asta capu si ii da la XXXXX

Risete am gasit discutia Risete la ora 10 a avut loc, la ora 15.02 a postat ca produsele s-au dat, deci se pare ca l-am citit bine pe om  Tongue
Memorat

let the pike survive, put it back alive

edi_curiosul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

www.mulinete.wordpress.com

« Răspunde #3 : Miercuri 22 Octombrie 2008, 17:30:57 »

nu sunt nici eu strain de dastea, eu zic sa comparam un pic ibanurile astea pe mp si daca se potrivesc facem sindicat si-l parlim pe asta daca e acelasi. Eu cred ca fiecare isi gaseste nasul intr-o zi, sper din tot sufletul sa le vina la toti randul inclusiv bishnitzarului tau sau tzaparul meu, lumea e mica oricum. Police
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #4 : Miercuri 22 Octombrie 2008, 17:37:22 »

aham, e clar.
  ce sa zic, fiecare cu norocu lui, eu unul n-am avut surprize pana acum. Cum?

Ed, si cum crezi c-ai sa poti sa-i bunghesti IP.ul? majoritatea nu sunt fixe si e foarte dificil.
Memorat

let`em live, they are part of the game!
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #5 : Joi 23 Octombrie 2008, 20:51:44 »

... procuratura, mandat + IP -> ISP = identificare escroc ...
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.093 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 10 Iulie 2018, 23:42:21
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.