Prieteni Pescari

Criterii de selectie pentru concursurile din cadru FNPSR

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 00:10:01 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Criterii de selectie pentru concursurile din cadru FNPSR  (Citit de 15084 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Joi 05 Februarie 2009, 12:35:43 »

daca ne strangem 10 echipe,platim balta si  facem concursul pe Lates,primele 3 echipe sunt ajutate de PP sa plece mai departe.Atentie,si celelalte echipe care doresc pot sa mearga la FNPSR,dar pe cheltuiala lor(asta e propunerea mea cu selectia) Evil
Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #21 : Joi 05 Februarie 2009, 13:18:34 »

Multumesc de raspuns

Postat pe:: Joi 05 Februarie 2009, 12:42:08

Si pentru ce va bateti daca nu sunt prea indiscret?  Cool Ca eu n-am vazut nici un regulament si nici o data pentru concursuri.Daca aceste calificari se vor face pentru concursurile de la anul atunci e ok.Daca nu e cam nasol.daca tin eu bine minte prima etapa de la Horgesti a fost in mai.Voi calificarile trebuie sa le faceti in aprilie vreti nu vreti. Muzica
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Joi 05 Februarie 2009, 13:23:00 »

Pai vezi de ce trebuie o sedinta,sa vedem cum ne organizam.Crapul pe federatie e la nivelul locatiilor,mai ramane sa se stabileasca perioada.Noi suntem mai harnici Rinjet
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #23 : Joi 05 Februarie 2009, 22:29:44 »

Pai din cate stiu eu cheltuieli suportate de asociatie inseamna taxa de concurs la concursurile organizate de FNSPR, eventual si transportul. Taxele de concurs in etapele FNSPR sunt neglijabile, taxa de balta pe concurs e preferentiala ca la prieteni  Police  Wink, iar premii nu sunt deloc Tongue Tongue ca nu e un concurs cu miza Jamaica, doar diplome si cupe Aplauze. Cele mai mari cheltuieli le ai cu nada, momeala si consumabile, taxa de concurs si transportul la o etapa FNSPR ajung undeva la 30 % poate din toate cheltuielile care le ai la un concurs la crap, asta in conditiile in care ai toate echipamentele complete. In cazul asta daca mai trebuie facut inca un concurs de crap special pentru preselectie cu toate acareturile, nada, bagaje, transport, la care trebuie inchiriata si platita o balta intreaga in 5-6 echipe, eu nu vad logica Undecided Undecided Undecided Undecided, din punct de vedere al cheltuielilor in nici un caz; chiar daca te califici in primii 3 "sponsorizati" participand la preselectie platesti mai mult decat daca nu ai participa si ai merge direct la etapele FNSPR platindu-ti singur taxele si transportul Risete Risete.
Eu vad concursurile organizate de FNSPR ca un prilej de a ma intalni cu vechi sau mai noi prieteni pescari si de prin alte locuri si la care pot pescui in tihnaFir intins Bere Fir intins Bere Fir intins Bere la preturi decente , pe niste balti bune ori ca densitate unde ai activitate (Doripesco) ori cu monstri mai batrani ca tine unde orice beep poate fi recordul (Sarulesti)  Rugaciune. Pe Sarulesti in mod normal taxele la un concurs de crap sunt de 5 ori mai mari decat in etapele organizate de FNSPR, unde mai pui atmosfera mizerabila cu injurii, banuieli si acuzatii reciproce din cauza orgoliilor si a mizei mari, mde..., numai pescari meseriasi si destepti "dă bucale" prin concursuri pe acolo. Imi pare tare rau ca anul asta nu mai este Horgestiul, e o balta tare buna cu multi pesti frumosi care a mers bine la deschiderea din mai 2008.
Ca un rezumat, daca se tin calificarile pe Lates inainte de prima etapa din mai (care e tot pe Lates?) s-ar traduce cam asa: in aprilie (frig, vant  - garantat; ploaie noroi  - bonus cu ceva  Noroc ) 5-6 echipe fac un concurs de o etapa care le ajunge in total vreo 15.000 RON (transport, nada, taxa balta, ect) pentru ca 3 din ele sa beneficieze de "sponsorizari" de vreo 5.000 RON pt 3 etape. Shocked Undecided Undecided  O sa apara bancuri cu pescari cum sunt astea cu blonde sau bula Risete Risete Risete; facem o tabla sau o septica ca iesim mai bine, de rest mergem 1 an la sedinte  Bere Bere
Eu propun drept calificari Cupa PP la crap 2009 si la prima etapa fiecare isi suporta cheltuielile daca sunt mai mult de 3 echipe care se inscriu.

« Ultima modificare: Vineri 06 Februarie 2009, 00:26:59 de către Lupu Daniel » Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #24 : Joi 05 Februarie 2009, 22:39:22 »

Cupa PP din 2009 pentru etapele FNPSR de la anul.In rest sunt perfect de acord cu tine.Cheltuiala inutila pentru a ajunge intre favorizati ca sa zic asa.Parerea mea Petru ,sa-i lasi pe toti care vor sa participe si sa le platesti taxa si motorina.Mai mult de 3 echipe nu cred ca vor fi
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 08 Februarie 2009, 19:38:17 »

Eu am anuntat FNPSR-ul sectiunea crap ,ca daca la faza nationala nu se dau premii nu cred ca are rost sa ne ''oparim'' fiindca cheltuielile sunt mari cu nada ......in timp ce pe ''piata'' sunt o groaza de concursuri foarte tentante.Astept hotararea comisiei de crap de la FNPSR si mai vedem Rinjet
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #26 : Duminică 08 Februarie 2009, 21:36:12 »

Daca nici la spin nu sunt premii consistente....pot sa se lase pagubasi.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Luni 09 Februarie 2009, 09:27:06 »

si la spin am pus aceiasi problema Cum?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Vineri 13 Februarie 2009, 17:40:43 »

la crap Mistreanu&Costinel
Memorat
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.055 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 10 Septembrie 2017, 19:37:09
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.