Prieteni Pescari

Ce capturi v-a adus 2008? Bune vs. rele

Miercuri 21 Noiembrie 2018, 14:50:49 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Ce capturi v-a adus 2008? Bune vs. rele  (Citit de 11037 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« : Miercuri 10 Decembrie 2008, 14:59:51 »

Se termina anul si, cu sau fara voie, ne mai uitam in urma sa vedem cum a fost anul 2008.
  Zic si fara voie, pentru ca atunci cand se aduna, pescarii fac automat si bilantul asta de care pomenesc. Cool si tre' sa raspunzi daca te-ntreaba, nu?
   Personal, am stat mai binicel la salau si crap. (3 si respectiv 5 kilograme). Stiuca prost, biban binicel, avat destul de modest, clean...f{beep}k`em all.  Evil
  Voi cum stati? sugubat
« Ultima modificare: Marți 23 Decembrie 2008, 09:20:56 de către leba » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 10 Decembrie 2008, 21:30:13 »

cu siguranta anul acesta a fost mai prost ca ceilalti ani ,in primul rand ca am fost de putine ori la pescuit si in al doilea rand ca nici prutul nu a fost accesibil mult timp .capturile au fost deci mai putine dar ma bucur ca mi-a mers pe alte planuri mai bine si asta m-a ajutat la o dotare mai serioasa de  care din pacate ma voi bucura la anul care vine
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #2 : Joi 11 Decembrie 2008, 17:53:05 »

cu prutul de anu viitor  o sa am o discutie . de fapt o polita  care trebuie sa i-o platesc . anu asta si-a cam batut joc de mine : o stiuca de 2,2 kile  Smiley , putin clean , cativa scobarei , vreo 3 kile de cosac sau batca ca nustiu sa ii deosebesc , cativa morunasi . la oblete stau cel mai bine . in rest mult noroi si benzina consumata  Trist
Memorat
ilie
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: sibiu

« Răspunde #3 : Joi 11 Decembrie 2008, 18:08:05 »

Avat super,stiuca bine,salau binisor,clean binisor(l-am evitat,rusinica),bibi multumitor cu cateva partide reusite,somn doar unul.Per ansamblu un an bun zic eu,dar la fel cu ceilalti care au trecut. Wink
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #4 : Vineri 12 Decembrie 2008, 07:58:42 »

Si pt mine anul 2008 a fost un an slabut....cu un singur plus: am reusit sa prind un peste la care odata doar visam.....e drept ca si iesirile au fost mult mai putine decta in alti ani....sper sa recuperez la anul....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #5 : Joi 01 Ianuarie 2009, 21:00:24 »

2008 Love i love it...a fost cel mai scump an al meu pe plan financiar...naluci multe pierdute....zile pe balta...diminetzi direct din schimbu 3......foarte frumos Muzica.....pot sa zic k a fost anul stiucii...capturi record....recorduri doborate......lectii invatate pe propria piele, mulinete din targ facute praf in 3 sapt de pescuiala la avat Risete
Lucruri noi...un RedArc (Multan' lu pikeman  Tongue)  textile...table(astea au fost multe Tac )

DA deci pot sa spun k 2008 a fost special pe planul pescuitului Jamaica
Memorat

C&R
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #6 : Joi 01 Ianuarie 2009, 23:49:11 »

pt mine nu a fost un an grozav d.p.d.v.al numarului de pesti prinsi,date fiind si conditiile de pe prut,insa am avut citeva capturi frumoase:cteno 10 kg, un salau 4,3 si 2 de 3,5 kg,clean 2 kg si citeva partide(maxim 4)bune la stiuca
spre deosebire de anii precedenti,anu asta nu am prins niciun crap (comun) pe prut Jenat
Memorat
stoica stefan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 02 Ianuarie 2009, 12:42:24 »

platica 2.5, lin 2.5, crap in jur de 7, stuk 2.5, biBAN 1.5 si l-am ratat pe ala de macar 2 si juma, sali 2 si un pic, avat slabutz  Roll Eyes , "specie" noua ide(hibrid intre clean si rosioara de la olandezi).

declarat anul CRAPULUI la mine cu sute si sute de kg Cool .

vreau salauuu Pling si avat anul acesta...si ceva cupe sugubat
Memorat
ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #8 : Duminică 04 Ianuarie 2009, 11:35:14 »

pentru mine a fost un an bun Noroc.....nu prea am avut timp de iesit la pescuit dar pestii au fost  suficienti...2009 sper sa fie cel putin la fel ca 2008 Rugaciune Inger
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #9 : Duminică 04 Ianuarie 2009, 11:58:16 »

2008 a fost un an destul de bunicel  Noroc  multi bibani carasi si platici  cativa crapi peste kil  , cleanu slabut si micut si o stiuka la 4 kile  Fir intins
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 04 Ianuarie 2009, 15:26:16 »

2008 ? an bun ...stiuci multe,multe  Wink,salai destui si chiar imbracati ,bibani nenumarati,ceva somotei si cel mai slab ...clean  Jenat,aproape ca am uitat sa dau la vobler.(dar nici nu regret).
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #11 : Luni 05 Ianuarie 2009, 13:45:08 »

2008 ? an bun ...stiuci multe,multe  Wink,salai destui si chiar imbracati ,bibani nenumarati,ceva somotei si cel mai slab ...clean  Jenat,aproape ca am uitat sa dau la vobler.(dar nici nu regret).

Risete Te-au spurcat astia din regat cu jeleurile lor cu tot! Police

p.s. n-am stiut ca puncteaza si obletele aici, am facut vreo 3 partide de pluta supertari anul trecut! Jenat Evil

Memorat

let`em live, they are part of the game!
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 05 Ianuarie 2009, 14:01:32 »

"specie" noua ide(hibrid intre clean si rosioara de la olandezi).

Ide e vaduvita noastra  Rinjet

Eu anul asta nu am prins mai nimic  Trist
stiuca..nici nu imi mai amintesc cum arata. am mai avut ceva partide cu cleni si bibistrocei, dar slab...
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 05 Ianuarie 2009, 14:11:44 »

asa stiam si eu da nu ma bag ca n-am facut studii de specialitate Evil
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #14 : Luni 05 Ianuarie 2009, 14:15:02 »

Eu anul asta nu am prins mai nimic  Trist
stiuca..nici nu imi mai amintesc cum arata. am mai avut ceva partide cu cleni si bibistrocei, dar slab...

te cred si io, doar suntem in 5 ianuarie , dar anu trecut , cum scrie si numele topicului 2008, ai fact ceva?  Risete
Memorat

let the pike survive, put it back alive

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 05 Ianuarie 2009, 14:24:25 »

anu' trecut am vrut sa scriu.. Tongue..
Memorat

stoica stefan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 05 Ianuarie 2009, 19:31:35 »

ide nu e vaduvita nosatra andrei crede-ma.... Rinjet .............. Bere
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Marți 06 Ianuarie 2009, 10:00:00 »

Anul 2008 a fost un an bunicel, am depasit toate recordurile personale de pana acum: crap ro de 8,5kg, stiuca 5,5kg, salau 3,4kg, somn 17,5kg. Cred ca experienta acumulata in ceilalti ani de teste si incercari si-a cam spus cuvantul. La capitolul copca am stat mai slab, cativa bibani si zero stiuca. Poate recuperez anul acesta. E adevarat ca nici nu ma dau in vant dupa inghetatul pe balta, dar totusi e o senzatie care nu o uiti repede (mai ales daca mai bate si vantul Rinjet )
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 06 Ianuarie 2009, 10:26:48 »

Vad ca va antrenati serios pentru......registrul capturilor Evil
Memorat
fox
Vizitator
« Răspunde #19 : Joi 22 Ianuarie 2009, 09:24:34 »

anul 2008 a fost unul multumitor avand in vedere ca am adoptat un nou stil pt mine:spinningul.pestele cautat a fost cleanul pe care l-am prins la rotativa si vobler si pe care l-am considerat un material didactic excelent.cel mai mare 1,5 kg si inrest in medie de 400 g mai mult sau mai putin.carasul a fost si el nelipsit primavara si cativa poduti (scobari) vara.
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.055 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 07 Noiembrie 2018, 09:34:10
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.