Prieteni Pescari

materiale pt constructia corpului voblerelor

Vineri 27 Aprilie 2018, 08:02:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: materiale pt constructia corpului voblerelor  (Citit de 32299 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #40 : Luni 12 Ianuarie 2009, 12:56:35 »

gene, tu ce parere ai de urmatorii ochi pentru voblere  Cool

e o idee  Inger nu e ceva ce am incercat voi lucrati si sunteti "expertii"

ce se pot cumpara de aici [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ], sau ma rog de unde vrea fiecare, din orice hypermarket, sau magazine cu accesorii mobila, mobilier sau puteti cauta in google "Picioare rotunde din silicon autoadezive - transparente" sau derivari si prescurtari ale acestora

salut. ideea este ok. dar  ai vazut ce marime au alea din linkul dat de tine?
"
Citat
picioare rotunde din silicon pentru reducerea vibratiilor transmise de carcase, diametru 29.5mm, inaltime 7mm, culoare transparenta, greutate maxima recomandata 14kg (3.5Kg/ picior), autoadezive
"

daca ai gasi de 5-6-7mm.. ar fi perfect aplicabila solutia ta.
 spor!
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #41 : Luni 12 Ianuarie 2009, 13:16:19 »

vis a vis de ochii 3 D eu sunt de parere ca nu au cea mai mare importanta in construirea unui vobler! rapitorii nu mananca neaparat peste si nu orice peste arata in apa ca un peste; cred ca nalucirea conteaza cel mai mult si actiunea acelui vobler
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #42 : Luni 12 Ianuarie 2009, 15:13:22 »

Rinjet Ceva in genu am cumparat de la Ambient  cum zicea si beju sunt utilizati in aranjamente

100 de buc 7mm 3 roni  Tongue
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Luni 12 Ianuarie 2009, 15:19:17 »

pune te rog o poza ovy.dar daca se trece de comoditate..se pot face foarte usor ochi. am mai postat odata poza asta, dar alta nu am momentan la dispozitie...:

daca eram mai atent si il faceam perfect rotund era si mai reusit....
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #44 : Luni 12 Ianuarie 2009, 15:33:17 »

Si pentru ca ma si rugat , ca sa nu-l las pe Domnu Gene sa astepte am venit cu o poza

Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Luni 12 Ianuarie 2009, 15:35:12 »

mc. foarte interesanti!
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: arad

« Răspunde #46 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 11:29:54 »

dupa tratare, testul de vana (impcabil), urmeaza paintul... Jamaica

* DSCF2892.JPG (57.63 KB, 800x600 - văzut 282 ori.)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti /Ploiesti

« Răspunde #47 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 11:54:10 »

dar din cd uri a-ti incercat?   din spate de cd uri decupat cu fier incins si apoi pilit la diametrul necesar punct negru si lac ?!!!

c parere aveti ? o mere ? sau a-ti incercat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 13:04:12 »

and da finish, urmeaza straturile protectoare, triple si GATA (madafaca lipless)   Jamaica Jamaica Jamaica

* DSCF2893.JPG (40.96 KB, 800x600 - văzut 304 ori.)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 13:26:08 »

Aplauze
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #50 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 13:29:04 »

good job madafaca  Muzica

de prin mai asa la prima ora sa fi pe felie  sugubat mancatilar avatzu dimineatza pana'n pranz si jalaul sara pana sa ti'l manance iar avatzu  Risete

in rest mai hodinate si tu  Tongue
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:27:45 »

deaa am fost la un pahar la Beju si mi-a ziss ca asta-i legeea la havat, ma rog cu astea o sa dea, si tha madafaca cluster s-a pusss pe system  Risete Risete Risete nu ma voi tatona numai la jaloo de prin mai cum zici tu  Bere
Memorat

HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #52 : Joi 15 Ianuarie 2009, 00:13:43 »

vis a vis de ochii 3 D eu sunt de parere ca nu au cea mai mare importanta in construirea unui vobler! rapitorii nu mananca neaparat peste si nu orice peste arata in apa ca un peste; cred ca nalucirea conteaza cel mai mult si actiunea acelui vobler

Esti sigur de afirmatia asta???
Memorat

C&R
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Joi 15 Ianuarie 2009, 07:54:21 »

tot legat de ochi, am gasit niste produse misto, gata facute, din pacate sunt cam mari unii de 7mm si altii de 8mm in diametru, pe gustu' meu nu's dar poate stiti voi mai bine ce-i de facut cu ei, iris negru pupila argintie.

PRET:

7mm - 6,9 RON / 30 de buc

8mm - 5,35 / 40 de buc

Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Joi 15 Ianuarie 2009, 08:27:45 »

f ieftini !

buni la stremere pt cumetre !
Memorat
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Joi 15 Ianuarie 2009, 08:37:33 »

streamere !?!?!?   Love

mi-am comandat  Tongue

ms de recomandare Aplauze

Postat pe:: Joi 15 Ianuarie 2009, 08:29:34

gata reducere 3% ca ma duc sa le iau ( stau aproape ), si normal ca am facut-o de 50 de RON chiar daca ochii costa 10 RON ca am luat ambele modele  Rinjet

ms inca o data, mai imi trebuie o menghina ieftina de legat si vreo 2 clesti, si aia e fac streamere ca pene si piele cu par stiu de unde sa imi iau.  sugubat
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Joi 15 Ianuarie 2009, 10:35:47 »

la ce iti trebe clesti ?
Memorat
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Joi 15 Ianuarie 2009, 11:09:43 »

"cleme" dintr-alea de tinut firul, aaaaaa bobinator mhai asta vroiam sa spun, dar vezi daca nu stiu   Inger

am gasit ceva ieftin pe flytying.ro, de fapt foarte ieftin, asadar nu cleme si 2-3 bobinatoare  Undecided

apropo, sa intreb expertii, cum dau cu streamer ul la stiuca ?? am firul de musca, de care leg firul ala mic in forma con ( gros la un capat si subtire la celalalt), care e faza unde pun struna ca daca pun struna pe firisorul ala de 0,12 din capatul subtire raman fara !!!   Pling

ce zici imi dai niste indicatii ?   Rugaciune
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #58 : Joi 15 Ianuarie 2009, 12:09:37 »

cu lider subtire de 0,12 ai sa intorci tu o musca cu ochii de epoxi de 8 mm cit de minuscula ar fi ea cin o cinta gugustiucu la mine pe craca

in general mustele pt cumetre sint mari voluminoase si grele... iar ca sa jonglezi situatia in cazuri de astea se scurteaza liderul  ... sau mai bin e zis se foloseste unul scurt ( la fel si pe vint )

io nu pun lider deloc cind dau la cumetre ci pun direct cam juma de metru de " struna " ( cannele si altele asemanatoare ) si folosesc aceleasi fire st cu care dau la pastrav si somon... nu am fir anumea pt stiuca... de ala e bun dar io am destule de astealate ....
« Ultima modificare: Joi 15 Ianuarie 2009, 12:11:16 de către dumitru » Memorat
george_palcau
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Joi 15 Ianuarie 2009, 12:13:35 »

ms mult, nici nu stiu ce fir am  Risete, luni imi iau batu' de la ploiesti si eventual am sa postez cateva imagini sa imi suneti si mie ce am,

pana atunci, niste folie metalica sau nu mai stiu cum ii spunea gene, io'i spun folie holografica:

preturi nu stiu dar daca aflati ceva detalii de pret si detalii livrare sau cine mai stie ce sa postati si voi daca ajungeti sa folositi astea

AICI [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

si

AICI  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

bft
Memorat

Pagini: 1 2 [3] 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.055 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 24 Ianuarie 2018, 11:49:22
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.