Prieteni Pescari

Ocheti pe burta sau pe spate

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 09:40:50 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Ocheti pe burta sau pe spate  (Citit de 5239 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« : Joi 08 Ianuarie 2009, 10:34:54 »

avantajele si dezavantajele folosirii ochetilor de prindere a triplelor numai sub burta voblerului si nu in coada!

zic io cateva : stabilitate, modificarea centrului de greutate si posibilitatea adaugarii lestului mai inspre coada
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Joi 08 Ianuarie 2009, 12:34:26 »

da....ca minus vad greutatea mai mare cu care poti obtine efectul de rolling(bineanteles,asta  daca il cauti)
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #2 : Joi 08 Ianuarie 2009, 12:40:13 »

cand am vazut prima data strike prourile acelea micute m-am mirat putin ca eram obisnuit sa-i vad ancora in coada. Dupa ce am vazut ce pot albinutele si ce bine stau in curent si cat de mult atrag cleanul le-am trecut pe locu 1 cand vine vorba de clean.
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Joi 08 Ianuarie 2009, 12:41:31 »

il poti face sa dea si din coada din forma si pozitionarea barbetei
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Joi 08 Ianuarie 2009, 12:48:05 »

da....ca minus vad greutatea mai mare cu care poti obtine efectul de rolling(bineanteles,asta  daca il cauti)
am scris aiurea aici
.....deci :in cazul in care ancora e pozitionata pe burta voblerului....efectu de rolling e mai greu de obtinut.......
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #5 : Joi 08 Ianuarie 2009, 12:49:43 »

dezavantaj daca ii mofturos si numa il tatoneaza de la spate (sanse slabe sa io dai in basca), se intampla la clean (nu prea am experiente dar am mai vazut) si avatu face dastea dar il pleznesc de nu se vede daca ma supara  Risete...vorbim aici de micro , deci sa ramanem la clean....bibanu ii prea hulpav sa il bagam in ecuatie
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 08 Ianuarie 2009, 12:54:11 »

da cand ii mofturos si numa pupa momeala am rateuri si cu microvoblere cu 2 ancore! Risete......chestia ii sa nu il atace pe asta cu ancora pe burta in repaos...........ca atunci ancora aia ii atarna bleaga si e mai greu sa il intepi asa.....dar pe evolutie ancora aproape depaseste ca si pozitie coada voblerului si diferentele nu-s mari. da ai tu dreptate asa in felu tau! Risete Wink
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Joi 08 Ianuarie 2009, 13:00:47 »

dezavantaj daca ii mofturos si numa il tatoneaza de la spate (sanse slabe sa io dai in basca), se intampla la clean (nu prea am experiente dar am mai vazut) si avatu face dastea dar il pleznesc de nu se vede daca ma supara  Risete...vorbim aici de micro , deci sa ramanem la clean....bibanu ii prea hulpav sa il bagam in ecuatie

eu zic ca si bibanu e foarte pervers uneori Wink
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Joi 08 Ianuarie 2009, 13:01:27 »

il gumizez de nu se vede  Risete
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 08 Ianuarie 2009, 13:05:20 »

il gumizez de nu se vede  Risete
dai cu gume cu ancora pe burta? sugubat
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 08 Ianuarie 2009, 13:05:53 »

bv tie Wink
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 08 Ianuarie 2009, 13:08:37 »

se stie ca is oportunist si nu ratez prileju sa incerc orice tip de naluca  Wink cred ca as avea mai multe partide esuate daca mash axa numa pe voblere sau linguri sau gume  sugubat cum dealtfel am si avut  cand am facuto Risete
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Joi 08 Ianuarie 2009, 13:26:53 »

se stie ca is oportunist si nu ratez prileju sa incerc orice tip de naluca  Wink cred ca as avea mai multe partide esuate daca mash axa numa pe voblere sau linguri sau gume  sugubat cum dealtfel am si avut  cand am facuto Risete
ma....hi sa revenim la burti si ancore atarnatoare. Rinjet
o gramada de firme produc astfel de voblere(yo-zuri,strike pro,river2sea,lucky craft etc.....)personal pana acuma le-am testat numai pe cele de la strike pro si cele de la yo zuri.......cu strike pro am prins surprinzator de bine clean si biban.....
amandoua au o bataie foarte faina...si am avut putine rateuri cu ele.la fel si cu cele facute de mine in modu asta.sunt o alternativa buna zic eu.
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 16 Noiembrie 2017, 03:19:08
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.