Prieteni Pescari

Cleanul la varga sau spinning

Joi 14 Decembrie 2017, 02:29:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 6 7 [8]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cleanul la varga sau spinning  (Citit de 65584 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #140 : Joi 19 August 2010, 14:25:18 »

In legatura cu topicul,este spectaculos sa prinzi clean la varga.Am prins si eu cand eram copil la boaba de porum pe raul Moldova.Era un loc undeva la piciorul unui pod,era apa limpede cristal si eu dadeam de pe pod cu o undita de lemn de alun,facuta personal:)dupa clean.Nu foloseam deloc pluta si nici plumb,vedeam cleanul cand lua bobita,era ceva extraordinar sa stai sa il urmaresti cum dadea tarcoale,ca un rechin aproape Rinjet boabei de porumb si o inhata in cele din urma cu pofta.
O alta eperienta am avut-o cand dadeam cu cosas,tot pe raul Moldova,am agatat un clean urias intr-un suvoi care mi-a facut firul bucati.Nu stiam eu pe atunci de reglat frana la mulineta,de drilluri,eh ce sa-i faci...toti am fost copii.

Postat pe:: Joi 19 August 2010, 14:22:03

Sa-ti traiasca fetita si familia ochiule vigilent,te-a binecuvantat Dumnezeu cu astfel de copil,daca ar invata toti copiii lectia asta,atunci ar fi un mare pas inainte pentru toti pescari de acum si de pe viitor. Aplauze
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #141 : Joi 19 August 2010, 14:34:13 »

Aseara am avut o multumire personala. Dupa o zi obositoare la servici am iesit pentru o ora pe malul Sucevei sa pescuiesc ceva. M-a insotit fiica mea de sase ani. Am prins patru clenuti . I-am pus in juvelnic si i-am dat la sfarsit juvelnicul fiicei mele intreband-o " Daria, ce vrei sa facem cu ei ?" . Deobicei ea imi raspundea " Ii ducem acasa sa-i vada mami" , dar spre surprinderea mea , de data asta a zis : " Hai sa le dam drumul, sa traiasca" . Apoi , chiar ea , i-a luat pe rand din juvelnic si le-a dat drumul la toti patru . Apoi m-a intrebat " Ai vazut ce bucurosi au plecat ?" . Am dat din cap in semn de aprobare simtind in inima o imensa bucurie. Educand copiii sa aiba grija de natura putem spera ca si in viitor , nepotii nostri sa poata merge la pescuit stiind ca in apa mai este peste.
      Felicitari pentru atitudine atit tie cit si fetitei tale, bravo voua ca va ginditi si la viitor! Aplauze Smiley
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Pagini: 1 ... 6 7 [8]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.033 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 17 Septembrie 2017, 06:51:04
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.