Prieteni Pescari

Ordin al guvernului privind pescuitul sturionilor

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 07:23:33 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Ordin al guvernului privind pescuitul sturionilor  (Citit de 2436 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Vizitator
« : Marți 31 Octombrie 2006, 09:52:38 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Marți 31 Octombrie 2006, 10:19:43 »

Da, multumim stimabile Leba.Orice pescar respecatabil cunoaste speciile interzise la pescuit,sau cel putin asa ar trebui sa fie...Din cate am citit pe forum s-a prins o cega acu cateva saptamani pe Prut, tare sunt curios ce sa intamplat cu ea..???Era cumva un pescarici incepator cum va place voua sa-i numiti? si nu a stiut de acest ordin sau a luat calea ceaunului?   Peace !!! Roll Eyes
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #2 : Marți 31 Octombrie 2006, 10:45:40 »

Da, multumim stimabile Leba.Orice pescar respecatabil cunoaste speciile interzise la pescuit,sau cel putin asa ar trebui sa fie...Din cate am citit pe forum s-a prins o cega acu cateva saptamani pe Prut, tare sunt curios ce sa intamplat cu ea..???Era cumva un pescarici incepator cum va place voua sa-i numiti? si nu a stiut de acest ordin sau a luat calea ceaunului?   Peace !!! Roll Eyes

pai ce, parca numai una? Suparat se prinde cega in mod constant din ce-am auzit. un pescar era pe la LH, zicea ceva de "cum sa dea la cega" si cand i-am zis ca nu e voie a facut ochii mari. i-am zis ca nu merita sa riste puscaria pt. o cega de 1kg indesata in rucsac. cred ca m-a inteles, am fost si putin "fioros" in exprimare. Rinjet
   concret, cei din mediul rural si nu numai nu citesc ziare, internet etc asa ca misiunea de a-i informa este a noastra. ca in baza PF.ului... Roll Eyes
Memorat
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Marți 31 Octombrie 2006, 10:46:07 »

Citat din mesajul lui: Jurnalul
PREVEDERI. Ordinul de prohibitie pe zece ani interzice pescuitul in scop comercial, utilizarea oricaror echipamente de pescuit si vanzarea produselor si subproduselor obtinute de la sturioni salbatici pescuiti in apele romanesti. Exemplarele capturate accidental trebuie eliberate in mediul natural, indiferent de starea lor.
@Lostrita, acea persoana a specificat in mesajul sau, poate intr-un mod putin autoironic, ca a dat drumul la acea cega.
Linkul din Jurnalul a fost pus in completarea acelui mesaj pentru cei care nu stiu de prohibitia la sturion.

Bafta !
Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 09 August 2017, 07:51:34
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.