Prieteni Pescari

Cat cheltuiesti pe naluci ?

Joi 15 Noiembrie 2018, 18:51:12 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cat cheltuiesti pe naluci ?  (Citit de 35362 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #20 : Joi 12 Noiembrie 2009, 21:28:54 »

Rinjet
« Ultima modificare: Joi 12 Noiembrie 2009, 22:39:22 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #21 : Joi 12 Noiembrie 2009, 23:00:12 »

daca nu pierzi nimic nu poti spune ca ai fost la prut in ziua respectiva.si totusi eu am un amic care niciodata nu pierde naluci,le trage numai pe la suprafata(ar fi in stare sa dea pe deasupra apei cu ele)dar...nu-si mai aduce aminte cind a prins ultimul peste
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #22 : Vineri 13 Noiembrie 2009, 08:34:04 »

eu de 50lei pierd naluci intr-o partida de o zi Rinjet

subtirel, la antepenultima am prapadit un livebait, un zara spook jr. si vreo 5 jiguri cu diverse gume.
 faceti voi calculul ca pe mine ma ia ameteala...  Trist
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #23 : Vineri 13 Noiembrie 2009, 08:40:07 »

Eu nu mai scriu cat, ca poate citeste nevasta si-mi iau macel acasa.... sugubat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #24 : Vineri 13 Noiembrie 2009, 08:41:22 »

Eu nu mai scriu cat, ca poate citeste nevasta si-mi iau macel acasa.... sugubat

ke,ke...Marcel is ia Macel! Police
Memorat

let`em live, they are part of the game!
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Vineri 13 Noiembrie 2009, 12:12:13 »

subtirel, la antepenultima am prapadit un livebait, un zara spook jr. si vreo 5 jiguri cu diverse gume.
 faceti voi calculul ca pe mine ma ia ameteala...  Trist

Unde pescuiesti de ai pierdut asa bunatati? Poate fac o mica curatenie pe balta  Risete
Memorat

andrei.A
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: in tara urmasilor urmasilor vostri

la tatzi ni-i greu :D

« Răspunde #26 : Luni 30 Noiembrie 2009, 08:46:10 »

eu de 50lei pierd naluci intr-o partida de o zi Rinjet
Aplauze lojik Cheesy...poi eu am o medie de 1 iesire la pescuit pe luna....  Risete Risete
si la sfarsit de an nu prea mai am nik in trusa  sugubat
Memorat

I don't drive fast.... I fly low.... fly ? Cheesy
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #27 : Vineri 04 Decembrie 2009, 11:35:32 »

Aplauze lojik Cheesy...poi eu am o medie de 1 iesire la pescuit pe luna....  Risete Risete
si la sfarsit de an nu prea mai am nik in trusa  sugubat
[/quote]

Salut!
De cand dau cu textil am pierdut mai putine vobblere, asa ca nu trebuie sa-mi cumpar mereu, desi tentatia e maxima cand dau peste ele in magazine. Am o colectie serioasa de vobblere "de fabrica", cam 100 de bucati(faceti voi un pic de matematica Undecided), unele din ele inca netestate. Si din acelasi model am vazut ca la unele culori merge, la altele deloc, asa ca am de gand sa le fac un repaint la alea care nu mi-au adus peste niciodata. Miscarea le e buna totusi...
Anul acesta am pierdut numai 4 vobblere, dar numai eu stiu cate "mission impossible" de salvare am facut sa mi le scot din ragalii. Si am vazut ceva, cu un vobbler "hand made" pescuiesc 10 zile fara agatare, dar cum pun unul de fabrica, imediat gasesc cate o ragalie chiar si acolo unde nu e...
Cu cele facute de mine trusa mea e pe undeva la 300 de bucati de vobblere si tot imi pare rau cand pierd cate unul, ca doar nu dam cu alea la care nu se prinde... Un vobbler bun prinde mult peste, prostia mare e sa-l cumperi si sa nu-l folosesti. Am vazut scule de milioane la pescari care nu le folosesc, le tin asa, ca pe bibelouri, le arata la prieteni, dupa care le pun frumos inapoi in cutie si pescuiesc cu niste c@c@turi...
Memorat

sTm
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Marți 26 Ianuarie 2010, 04:55:27 »

nu conteaza suma ci calitatea, mai bine le vezi la treaba si le simti decat sa te uiti la ele ca la un pom de sarbatori.   am pierdut si 6 salmo pe partida.  cu timpul te perfectionezi. in sezon de la 100lei pana maxim 3-4oolei
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #29 : Vineri 28 Mai 2010, 09:18:47 »

asta depinde si de locurile unde dai si daca le cunosti si o 100 lei fac 3 voblere bune,nu mai spuneti de chinazerii ca sunt de toata mana sunt ele mai ieftine dar bat de citi bani ati dat pe ele,un vobler bun da rezultate pe masura
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #30 : Joi 19 August 2010, 10:09:56 »

Am pierdut si eu voblere de mi-au iesit ochii.Eu sunt student si sincer sa fiu cand pierd cate un vobler ma doare inima...si buzunarul.Cred ca cel mai bine e sa ne orientam foarte bine inainte de a cumpara un vobler,sa nu ne lasam prostiti doar de culoare sau de indicatiile vanzatorului,care de multe ori nu are nici cea mai vaga idee de ce poate prinde voblerul respectiv,sau ce s-a prins cu el.Uneori chiar daca ne gandim foarte bine inainte sa alegem un vobler,tot s-ar putea sa gresim.Problema voblerelor este una delicata,extrem de delicata.Exista foarte multe tipuri de ape si foarte muuulte tipuri de voblere si firme care le produc.Unele pe care le cumparam pot fi prinzatoare in zona in care pescuim cel mai des,altele poate nu au prins nimic intr-un loc,dar poate vor prinde altadata pe alta apa din tara sau din afara.Inca un lucru bun e sa iti faci prieteni care confectioneaza voblere Wink si chiar sa incercati si voi acasa,e nevoie de ceva timp si rabdare,dar uneori mai iese cate o chestie prinzatoare Wink
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Joi 19 August 2010, 10:15:17 »

De cheltuit cheltuiesc cam 100 de euro pe an,doar pe voblere.Sa nu punem la socoteala si oscilantele si rotativele ca nu mai are rost....se duc multi bani si din cauza asta unii iau tot pestele care il prind,ca bine dom'le,trebuie sa isi scoata parleala.Asta e o idee gresita si bolnava.pescuitul nu e o afacere,investesti si astepti profit,e vorba de altceva,dar multi nu inteleg.Profitul trebuie sa fie in inima ta si nu neaparat in burta,la unii pescari burta tine loc de inima si creier.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #32 : Joi 19 August 2010, 10:42:39 »

Imi place cum gindesti chub hunter, bine ai venit printre noi! Smiley Bere Fir intins
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Joi 19 August 2010, 14:28:29 »

Multumesc mult pinadi!

Postat pe:: Joi 19 August 2010, 14:03:22

Am un priten care face voblere,nu e el mare artist si este inca la inceputuri,dar sincer sa fiu i-am folosit o parte din creatii si au dat roade multumitoare.Poate pe viitor o sa va arat niste fotografii cu pestii prinsi la voblere lui Wink
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Joi 19 August 2010, 23:13:38 »

servus. vreau sa-l cunosc si eu   pe amicul tau care confectioneaza wb. spun asta, pt ca si eu INCERC sa le confectionez, si mi-ar parea bine sa fac schimb de idei cu cineva din Suceava
Memorat

IlieNeamt
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra-Neamt

« Răspunde #35 : Joi 19 August 2010, 23:49:01 »

Anul trecut in luna Mai m-am apucat serios de pescuit : nu aveam nici o naluca artificiala

Azi am vreo 200 de voblere ,vreo 100 de table, peste 300 de gume, cicade, spinnerbait-uri ...
Faceti voi o socoteala  Fir intins
Memorat

Pescar amator, incepator la rapitor - pam pam ^ ^
Prinde, Cantareste/Masoara si Elibereaza
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #36 : Vineri 20 August 2010, 14:15:28 »

cred ca esti un pui de patron ceva,senator sau deputat ori ai cistigat la loto,pai din mai si pana acuma nu cistigai atit sau ai chinezarii Rinjet
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Vineri 20 August 2010, 14:54:41 »

mda...la 20-25 de lei vobler-ul... inmultit cu 200 de bucati....sigur e senator Risete
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Vineri 20 August 2010, 15:15:50 »

ori le șutește de la pescarii neatenți  sugubat
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Vineri 20 August 2010, 15:32:09 »

Pai are omul bani.Oricine isi permite sa isi ia cate voblere vrea daca are resurse financiare.Sau poate a facut imprumut in banca daca este cu adevarat pasionat.Pasiunea nu cunoaste limite pentru unii. Aplauze
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 01 August 2018, 08:59:35
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.