Prieteni Pescari

CRAP 2009

Luni 11 Decembrie 2017, 13:38:18 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 9   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CRAP 2009  (Citit de 100475 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« : Marți 13 Ianuarie 2009, 15:25:11 »

Salutare tuturor impatimitilor pescuitului la CRAP,

Anul acesta CUPA PRIETENI PESCARI LA CRAP a ajuns la editia a IIIa.

Concursul se va desfasura pe acumularea LATES Judetul NEAMT, pe parcursul a 72 de ore, in perioada 8-11 iulie 2009.
echipele vor fi compuse din maxim trei concurenti cu drepturi depline de pescuit
Se va pescui cu  patru lansete de echipa.
Numarul maxim de echipe este de 35.
Taxa de participare este de 900 lei.

VALOAREA PREMIILOR ESTE DE 15000 RON

Informatii : DIACONITA PETRU: 0745.519133 si CRISTI OGLAN: 0766.785712

Inscrierile se pot face la:
-LH LURE&FISHING(alex.cel bun)   TEL: 0746.798894
-COLT ALB (pacurari)  TEL: 0744.384373
-MAGAZINUL LU` PESTE (galata)  TEL: 0744.613611
-VERA SPORT (podu de fier)   TEL: 0744.564533
-SEDIUL PRIETENI PESCARI(alex.cel bun) TEL: 0745.519133  PETRU DIACONITA
                                                               0766.785712  CRISTIAN OGLAN

Pentru cei din alte localitati taxa se poate plati in contRO 53 CRDZ 005A 0305 9047 9001 ROMEXTERRA BANK.
Taxa poate fi platita si in rate.
Ultima zi de inscriere si implicit de achitare a taxei este 8 iunie 2009.

Va asteptam cu mare drag

* REGULAMENT_OFICIAL_CRAP2009.doc (58.5 KB - descărcat 363 ori.)
« Ultima modificare: Duminică 18 Ianuarie 2009, 10:52:56 de către cristi oglan » Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Marți 13 Ianuarie 2009, 18:54:17 »

observati ce operativi suntem,pentru spining e putin mai greu cu gasirea locatiilor,dar suntem in cautare

Postat pe:: Marți 13 Ianuarie 2009, 18:41:19

remediaza Oglan

pentru rapitor ar fi putut fi tot Latesul gazda ! din pacate asta e ! mai asteptam [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Marți 13 Ianuarie 2009, 19:05:26 »

incercam Bacaul,Bicazul, stefanestiul,Manjestiul etc
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Marți 13 Ianuarie 2009, 19:30:40 »

2.Distanta intre standuri va fi de minim 50m.
standurile vor fi reprezentate de pontoanele deja construite

13.Fiecare echipa trebuie sa aiba un numar suficient de saci pentru pastrarea crapului.minim 5.
din cauza specificului baltii numarul minim de saci ar trebui(si probababil va fi) 10
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Marți 13 Ianuarie 2009, 20:23:38 »

incercam Bacaul,Bicazul, stefanestiul,Manjestiul etc

renunta la Bicaz si Stefanesti ! nu de alta Petrush dar e pierdere de timp ,aceste piste nefiind decit niste piste FALSE !
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #5 : Marți 13 Ianuarie 2009, 23:50:40 »

2.Distanta intre standuri va fi de minim 50m.
standurile vor fi reprezentate de pontoanele deja construite
Eu sincer nu as vrea sa-mi tin pe ponton toate acareturile cu care merg la pescuit, sincer nici nu cred ca imi incap toate pe ponton, asta ca sa nu-mi para rau dupa ele cand ma impiedic si cad in apa, (ori eu ori ele), basca mai cazi peste vreo lanseta  Suparat si sa vezi atunci ce ai la gura despre regula asta, deci exclus sa fie doar pontonul standul. Cum ar fi sa traga un peste si sa ne repedem la lansete dupa ce ne facem carare printre bagaje? Pe ponton nu are ce cauta decat baterie de lansete, doua scaune, salteaua de primire si minciogul. In afara de asta mai sunt persoane care nu au rod pod si le trebuie stand pe pamant si eventual drilul il pot face pe ponton; mie personal nu-mi place sa crosetez lansetele cu peste in drill una pe sub alta si de asta nu agreez deloc rod podul. Se poate improviza si o metoda de a pune pichetii pe ponton dar e de munca si nu ai prea mare siguranta ca stau stabili.
Cred ca cel mai bine si normal ar fi sa fie delimitat un patrat de 8*8 dupa ponton in drept cu el, cine vrea pune pichetii pe ponton, cine nu pe mal.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Marți 13 Ianuarie 2009, 23:58:22 »

cine vrea piketi ii pune pe acelasi aliniament cu pontonu, dar la salcie asta ar insemna la 5-m deasupra apei cel putin sugubat
in marea majoritate pontoanele sunt facute ca sa se poata pescui pe locuri nepescuibile

Postat pe:: Marți 13 Ianuarie 2009, 23:56:22

ps. pina acu nu sa impedicat nimeni
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #7 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 08:20:22 »

Oby si eu sunt deacord cu Lupu Daniel cu standul de 8*8 in fata pontonului si are dreptate ce ar trebui sa se afle pe ponton ar fi o aglomeratie prea mare (rodpod,saltea de primire, scaune,etc.).  De vazut imagini de la alte  concursuri cu mult mai titrate din tara cu reguli mult mai stricte si standurile sunt unele inegzistente, de vazut imagini  de la amicalul cu echipa Senzor ca au fost echipe care aveau pichetii asezati langa ponton si drilul il faceau pe ponton, si sincer nu cred ca ar deranja pe cineva un ponton cu un stand de 8*8 langa el, ar fi mai estetic si ar da si bine la imaginie.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 09:04:30 »

de ce nu intelegeti ca sunt locuri unde acest stand de 8/8 e imposibil de amplasat
ps
pe tincabesti este loc unde lansetele stau pe 2 punti in forma de U si in partea de jos a U-ului este un umbrar din stuf unde se pun si paturile
ps2
la "evenimentul Senzor"absolut toata lumea avea lansetele mincioc si saltea pe ponton(cristi a avut inclusiv patul),exceptie a facut mircea gheran care a avut piketi in spatele pontonului
nu spune nimeni ca trebuie sa stai cu nada si scaunele pe ponton,doar trebuie sa nadesti de acolo Wink

Postat pe:: Miercuri 14 Ianuarie 2009, 09:02:15

s-a deschis si lista:
1 Gabi Sandu+Dan Dochia
Memorat

cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 09:11:08 »

Salutare la toata lumea,

Si eu sunt deacord cu dimensiunea standului de 8x8 chiar daca este o zona unde va fi mai dificil de realizat acest lucru.
Vom merge la fata locului , vom studia problema si vom lua o decizie finala.

Salutari primilor inscrisi.

fir intins tuturor!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 09:19:27 »

Fratilor sunt oameni care se ocupa de treaba aceasta si sa lasam loc la cei care se inscriu la concurs.Cristi are dreptate putem merge la fata locului si.....
Memorat
sergiu_q
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:26:31 »

salutare prieteni pescari.
deoarece concursul dumneavoastra este destul de tentant pentru mine am citit cu atentie regulamentul. mi-a sarit in ochi paragraful referitor la aprovizionarea cu nada si as dori sa il comentam putin daca se poate
Citat
8. Vizitatorii sunt obligati sa circule pe jos si NU au voie sa intre in standuri sau sa se apropie la mai putin de 5 metri de stand. Vizitatorii pot aproviziona concurentii cu mancare si bauturi, insa numai ziua si sub supravegherea arbitrilor. Aprovizionarea cu nada este permisa numai ziua . In cazul in care vizitatorii se apropie mai mult de 5 metri de un stand, sau intra in interiorul acestuia, va fi avertizata echipa care pescuieste la standul respectiv.

Personal consider ca permiterea aprovizionarii cu nada ar trebui interzisa cu desavarsire pe perioada concursului deoarece creeaza un dezechilibru major intre echipe. Echipele din zona pot beneficia de nada la discretie pe cand cei veniti de la sute de kilometri distanta vor inghite in sec privind la echipele "avantajate". In momentul in care un vizitator aduce nada unei echipe practic contribuie la succesul echipei respective desi "lupta" ar trebui sa se dea intre echipe de 3 pescari  si nu intre echipe de 3 pescari versus echipe de 3pescari +prietenii lor din afara standurilor.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:32:02 »

salutare prieteni pescari.
deoarece concursul dumneavoastra este destul de tentant pentru mine am citit cu atentie regulamentul. mi-a sarit in ochi paragraful referitor la aprovizionarea cu nada si as dori sa il comentam putin daca se poate
Citat
8. Vizitatorii sunt obligati sa circule pe jos si NU au voie sa intre in standuri sau sa se apropie la mai putin de 5 metri de stand. Vizitatorii pot aproviziona concurentii cu mancare si bauturi, insa numai ziua si sub supravegherea arbitrilor. Aprovizionarea cu nada este permisa numai ziua . In cazul in care vizitatorii se apropie mai mult de 5 metri de un stand, sau intra in interiorul acestuia, va fi avertizata echipa care pescuieste la standul respectiv.

Personal consider ca permiterea aprovizionarii cu nada ar trebui interzisa cu desavarsire pe perioada concursului deoarece creeaza un dezechilibru major intre echipe. Echipele din zona pot beneficia de nada la discretie pe cand cei veniti de la sute de kilometri distanta vor inghite in sec privind la echipele "avantajate". In momentul in care un vizitator aduce nada unei echipe practic contribuie la succesul echipei respective desi "lupta" ar trebui sa se dea intre echipe de 3 pescari  si nu intre echipe de 3 pescari versus echipe de 3pescari +prietenii lor din afara standurilor.

asa se gindeau si Vladeanu& co in africa de sud
aveti dreptu ca oricind oricare din membri sa aiba functie de runer(inclusiv sa faca aprovizionare cu nada)
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #13 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:32:46 »

Sergiu, la Manjesti cine a venit de la sute de km si-a pus si o remorca la masina  Wink
« Ultima modificare: Joi 15 Ianuarie 2009, 15:11:12 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:34:33 »

1. Gabi Sandu + Dan Dochia

2. Sava Radu + Fuioaga Ionut ( Bacau)
« Ultima modificare: Miercuri 14 Ianuarie 2009, 22:08:58 de către oby 1 » Memorat

cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 22:00:06 »

Salut Sergiu,

Asa cum spunea si oby mai sus, unul din cei trei concurenti poate juca rol de runer, si deci poate face aprovizionare cu nada, alimente etc..
Deasemenea echipele pot avea un saff tehnic in spate care sa le ajute.
Echipa africii de sud la CM a avut in jur de 60 de oameni in spate asa ca.......eu nu vad nici un fel de problema referitor la acest punct din regulament.

Memorat
sergiu_q
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 22:28:06 »

asa se gindeau si Vladeanu& co in africa de sud
aveti dreptu ca oricind oricare din membri sa aiba functie de runer(inclusiv sa faca aprovizionare cu nada)
[/quote]
ai dreptate, dar totusi nefiind din zona e cam greu sa stii de unde te poti aproviziona!

Citat
Segiu, la Manjesti cine a venit de la sute de km si-a pus si o remorca la masina
...totusi este concurs de 72 de ore Smiley . imi incap si mie 100kg de boiles in portbagaj, problema este felul boilesului/nadei cu care vii. unii pot beneficia de felul care prinde(desi nu au venit cu el de acasa) altii iar de 100kg de nada nefolositoare.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 22:45:32 »

de magazin gaseste fiecare, iar de casa nu cred ca vii la concurs si lasi din productie "la pastrare",iar altcineva nu cred ca-ti poate face ce vrei tu Wink
Memorat

cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 22:50:28 »

Sergiu dupa cum bine stii intr-un concurs nu nada este totul, conteza strategia pe care o abordezi, cum dai nada, unde, cand ..........etc
In vara am fost la un concurs organizat de federatie, la DORIPESCO , si una din echipe a fost aprovizionata cu nada (in timpul concursului) de catre TATA NITU. Tata Nitu castigase un concurs pe aceiasi balta cu o saptamana in urma si prinsese vreo 600kile.
Afla ca altii au fost castigatorii acelui concurs.
Asa ca hai sa nu ne cramponam de astfel de lucruri.
Normal ar fi ca fiecare echipa sa adune informatii despre balata, despre pozitionarea, orase apropiate, magazine de profil din zona etc.

Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 23:09:55 »

pt cine vrea sa vada balta
Memorat

Pagini: [1] 2 3 ... 9   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 06 Decembrie 2017, 12:41:21
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.