Prieteni Pescari

CRAP 2009

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 05:41:38 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 7 8 [9]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CRAP 2009  (Citit de 99878 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #160 : Sâmbătă 11 Iulie 2009, 15:53:21 »

S-a terminat concursul, vreau sa felicit pe toti concurentii, pe castigatori cat si pe Adi Lupu care a batut recordul baltii cu cel mai mare peste din concurs, 15,700 kg. Iata si clasamentul:

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Din pacate nu reusesc sa inserez jpg-ul cu clasamentul, rog pe cine poate sa o faca el in locul meu. Multumesc...

* clasament.jpg (52.66 KB, 640x438 - văzut 215 ori.)
« Ultima modificare: Marți 14 Iulie 2009, 20:52:07 de către Teodor » Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #161 : Marți 14 Iulie 2009, 17:12:49 »

A fost un concurs dupa mine reusit dar cu participare cam redusa. Oricum e prima editie la care nu au iesit discutii dupa final  Aplauze.
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #162 : Marți 14 Iulie 2009, 20:53:43 »

@gabisandu,
s-a rezolvat. Smiley

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #163 : Miercuri 15 Iulie 2009, 00:10:19 »

Nu se pune problema a unor discutii pe tema valorii concurentilor, felicitari tuturor participantilor inspecial primilor patru castigatori ,  dar o  intrebare ar fi ca dece itre standul 14 -15 nu s-a ocupat  standul ramas liber ?
 Pentru daca va uitati pe harta lacului (sau cine stie configuratia zonei  respective ) veti vedea diferenta dintre standul 24 (sau 12 din  concurs si 15 ) si  28 c-a stand, veti vedea iesirea spre larg, este de cel putin 20m fata  de restul standurilor respectiv standurile dezavantajate adica  12--13--14----?Cum?----15 , asta colerat cu lansari  de cel putin 80m  ,era normal sa ajunga la albia raului la care trecea prin fata standului 15 (adica 28) iar noi resturile sa zic asa (stand 12-13-14)trebuia sa ne chinuim pentru lansari lungi  nu lungi ff. lungi sa ajungem cat de cat la distanta pe care o lansau ce de pe standul 15- (28).
Nu mi separe normal sa se sara un stand pentru nu stiu ce dificultate ar fi avut din privinta organizatorilor, chiar daca ar fi tras orce echipa acel stand  inafara de echipa mea , cu nada buna ar fi facut o figura frumoasa, c-a si capat de stand atat stanga cat si dreapta.
Inca o data felicitari castigatorilor, si pe viitor organizatorilor sa nu mai sariti nici un stand ,iar c-a si cantar cautati un cantar cat de cat perfomant, pentru ca  toti concurentii care au avut de cantarit pesti  au avut de pierdut cateva sute bune de grame l-a pesti, si asta vo spun sigur.
Doresc sa nu ma acuze cineva  ca-s avea ceva cu cineva, cantarul nu mi sa parut bun.
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #164 : Miercuri 15 Iulie 2009, 00:39:54 »

...era normal sa ajunga la albia raului la care trecea prin fata standului 15 ...

Cat de adanca era albia raului?  Roll Eyes
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #165 : Miercuri 15 Iulie 2009, 07:33:49 »

Eu zic ca la cum arunca Ando nu era nici o problema daca statea si pe celelalt ponton...
 In alta ordine de idei daca s-ar fi introdus in concurs pontonul 31 unde crezi ca ar fi fost castigatorul  sugubat?
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #166 : Miercuri 15 Iulie 2009, 08:44:08 »

Omul are dreptate.Pe ei i-a deranjat pe buna dreptate.Acolo pescuia Ando si ceilalti 3 se chinuiau sa mai prinda cate un peste....
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #167 : Miercuri 15 Iulie 2009, 09:53:13 »

Ceva poze din timpul concursului le puteti lua de aici timp de 10 zile, dupa asta vor disparea [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ].
Cantarele luate de asociatie nu fac tara desi sunt prevazute cu asa ceva iar cel rotund are probleme serioase, e bun pt cantarit cartofi nu pesti la un concurs. Noi am avut un peste mai exact asta [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] si cantarul arata 7 kg, am fost nemultumiti, disportia era evidenta, asa ca i-am dat 2 palme si a aratat 8kg; as mai fi continuat dar ma ustura mana Rinjet.
Alte poze [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Miercuri 15 Iulie 2009, 09:59:33 de către Lupu Daniel » Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #168 : Miercuri 15 Iulie 2009, 21:16:12 »

as mai fi continuat dar ma ustura mana Rinjet.
Risete Daca ii dadeai cantarului 18 palme indica 16kg si pierdea Adi captura  Risete
 Foarte frumoase fotografii. Multumim!
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #169 : Miercuri 15 Iulie 2009, 21:57:53 »

18 palme trebuia sa-mi dau eu ca nu am reinoit nodurile la fire si ca am fortat pestii pierduti. Da nu-i bai, a fost frumos si am avut bere rece, pestii is tot acolo cu cate o gaura de la mine in bot si sunt sigur ca ma asteapta pentru partea a doua.
Pentru poze am avut si eu cateva dar cele mai multe le-a facut fotograful de serviciu Anca, luati cu incredere ca e superoferta.
Memorat
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #170 : Miercuri 15 Iulie 2009, 23:07:19 »

Referitor la albia raului putea fi 5--10--15--20 cm. este ceva diferenta si are rolul sau acel canal, la cum lansa Ando ma refer la distanta nimic de zis inlocul lui putea fi orisicine dintre echipele aflate la start,dar daca ocupa acel stand liber lasat de organizatori chiar capat de stand cum ar fi fost, ar mai fi prins oare o  asa cantitate ?
 Posibil ,cu lansarile bune ale lui ,cu nada , posibil nu zic nu, dar macar ar fi fost in aceiasi linie din micul golf in care au mai fost trei echipe la care stateau si se uitau cum prinde Ando la cum sa zis mai sus.
Oare la urmatorul concurs ce va fi decurand se va scoate acel stand din concurs ?
Iar de cantar poate pe viitor din bani stansi de la concurenti pentru un viitor concurs sa se cumpere un cantar  cat de cat de firma, pentru ca la pesti prinsi atit de echipa mea cat si de ceilalti  acel cantar lasa de dorit.
Acest lucru  sa nu se inteleaga gresit  ca sa-r fi schimba clasamentul,dar la cantitate ar fi fost eu zic ceva mai mare de 800 kg. prins pe lac.
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #171 : Joi 16 Iulie 2009, 06:56:06 »

Referitor la cantar sunt de acord ca dadea erori pentru ca si noi am cantarit pesti de doua ori pentru ca nu ni se parea corecta greutatea in comparatie cu dimensiunile acestora. Dar erorile nu erau foarte mari si ma bazez pe urmatoarele fapte:
-la un peste pe care-l mai prinsese Daniel Zoita cu o saptamana inainte diferenta a fost doar de 200g (12,800 in loc de 13,000)
-am cantarit cu un cantar Milo electronic un crapusor si ne-a dat 1980 g iar cu cel al arbitrilor a indicat 1900 g
-la un peste care s-a zbatut puternic in sacul de cantarire am refacut tara si aceasta se modificase binisor.
 Oricum s-a cantarit la toata lumea cu el...
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
liviubejnaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #172 : Vineri 17 Iulie 2009, 02:48:39 »

Fiind la primul concurs, una peste alta, eu zic ca a fost totul ok. Organizarea a fost buna si cred ca dupa fiecare competitie o sa fie nemultumiti. Asa se intampla dupa orice partida de pescuit. Nu noi suntem de vina ca nu am prins peste ci vremea, pestele are toane, nu e bun pontonul....etc..etc..etc. Sa dam o nota buna organizatorilor si sa fie tot atatea discutii si nemultumiri si la editia viitoare. Fir intins si.........cu cantarul va dau dreptate. Nu ca as fi prins eu prea mult peste sau ma dezavantajat in vreun fel dar chiar nu e bun. Poate sa imi faca probleme la editia viitoare unde mai mult ca sigur ca voi fi pe podium  Rinjet si mai pun si eu umarul poate il schimba careva. Eventual putem pune mana de la mana ca nu e greu. Salutare
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #173 : Vineri 17 Iulie 2009, 19:12:51 »

Pentru cei interesati, o filmare de la Crap 2009 pusa la dispozitie, ca de obicei, de tata Luigi:

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: 1 ... 7 8 [9]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 29 Septembrie 2017, 01:51:39
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.