Prieteni Pescari

CUPA FEMINA 2009

Marți 26 Septembrie 2017, 06:44:01 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CUPA FEMINA 2009  (Citit de 62939 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Duminică 18 Ianuarie 2009, 13:23:04 »

Am onoarea sa deschid sirul discutiilor despre mult asteptatul concurs ''CUPA FEMINA 2009''.Anul acesta se vrea doua etape:una prin mai -iunie si una august - septembrie.
 Ca o noutate se va limita din drepturile runnarilor adica concurentele se vor descurca singure cu pusul momelii ,scosul pestilor,punerea in juvelnic mai ramane de discutat regulamentul final si alte aspecte(folosirea minciogului,aruncarea nadei,runnarii sa se ocupe de prepararea nadei si pregatirea echipamentului)Cred ca merita efortul organizarii unui concurs de succes cum numai .......PP stiu sa organizeze Evil
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 18 Ianuarie 2009, 15:48:40 »

pai Cupa Moldovei se reduce la o etapa iar cupa Femina creste la doua  Cum? Cum? chiar nu mai inteleg nimic !  Shocked
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 18 Ianuarie 2009, 19:17:24 »

e simplu ca bunaziua; la Cupa Femina ploua cu sponsori si concurente pe cind la Cupa Moldovei....... Rinjet
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Duminică 18 Ianuarie 2009, 20:10:54 »

banuiam eu ..... Trist
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #4 : Duminică 18 Ianuarie 2009, 20:15:23 »

Eu sunt ceva mai sceptic in ce priveste organizarea a 2 x C.F.
Densitatea de concursuri e destul de mare ("destul de mare" fiind o exprimare modesta.)
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 18 Ianuarie 2009, 20:20:53 »

Relu te indoiesti de puterea de convingere a fetelor ?? Risete Risete
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #6 : Luni 19 Ianuarie 2009, 08:55:38 »

Sunt bune doua etape, dar sa fie pe locatii diferite, cu specii diferite...una e sa dai la caras, alta e sa dai la oblete, alta e la babusca, de exemplu....
Cu drepturile runnerilor mai bine s-ar face un instructaj al bunului simt, pt ca anul trecut am vazut echipe in care pescuiau ambii membri, dar si echipe foarte corecte (cazul CMMC)....Respect.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #7 : Luni 19 Ianuarie 2009, 10:38:31 »

Acum totul depinde de organizatori, daca vor vrea sa organizeze un concurs serios cu un regulament conform cu cele aflate pe "piata", sau daca vor prefera un concurs la care lumea sa se simta bine , un prilej de a li se mai ierta din "pacatele" sotilor.  sugubat
Cele doua din pacate nu pot coexista si vad ca partea "Femina" a PP, cer din ce in ce mai insistent un concurs in adevaratul sens al cuvantului. Bravo lor. Aplauze               
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Femeie

« Răspunde #8 : Luni 19 Ianuarie 2009, 16:06:55 »

De acord cu cresterea seriozitatii concursului  sugubat Daca se face bascalie in timpul lui, cum ne mai dam seama daca suntem la cheful de dupa sau in timpul concursului ? Cheesy Plus de asta, sunt sigura ca toate ne-am dat silinta de-a lungul timpului sa invatam cat mai multe de la dragii nostri mentori  Rugaciune si acum de abia asteptam sa le aratam cat de atente am fost  Inger.
Un alt aspect la fel de important ca si competitia amicala la prins peste mi se pare cel legat de petrecerea de dupa... Anul trecut, datorita mansei puse duminica, dupa gratar, toata lumea a plecat acasa (baietii/sotii/prietenii/etc nu au putut bea ptr ca trebuiau sa conduca, urma ziua de luni cand cu totii aveam treaba, samd). Inainte de concurs, e pregatirea, cheful ar trebui sa fie dupa... Exista vreo sansa ca mansele sa fie sambata ?  Cool
Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 19 Ianuarie 2009, 19:59:40 »

da, Anca deja concursul de crap se tine marti ora12- simbata ora12 tocmai pentru o nu se ajunge la acest aspect
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:02:12 »

da, Anca deja concursul de crap se tine marti ora12- simbata ora12 tocmai pentru o nu se ajunge la acest aspect
vedeti ca marti-simbata inseamna 96 de ore nu 72 Wink
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:07:14 »

scuze miercuri 12 simbata 12,eu ma gindeam la ziua de simbata si ce va urma.... Risete Bere
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:14:47 »

Bere la tine
la altii Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere Bere ca la manelisti fara numar  Jenat
« Ultima modificare: Luni 19 Ianuarie 2009, 20:53:27 de către oby 1 » Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:50:27 »

folosirea emoticoanelor in exces dauneaza grav sanatatii ! Cool
Memorat

anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Femeie

« Răspunde #14 : Marți 20 Ianuarie 2009, 10:49:49 »

Nu vreau sa fiu rea acuma, dar nah, desi bravo ptr crap... eu despre Femina asteptam un raspuns  Tongue Mai ales cand ati vazut si voi ce inseamna sa se termine concursul sambata  Bere  Muzica Bere.

PS: Daca o sa aveti nevoie de ajutor la organizare, cu cea mai mare placere Smiley
Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 26 Ianuarie 2009, 16:28:32 »

Am onoarea sa deschid sirul discutiilor despre mult asteptatul concurs ''CUPA FEMINA 2009''.Anul acesta se vrea doua etape:una prin mai -iunie si una august - septembrie.

Cred ca este mai indicat sa se mearga pe pricipiul "una si buna". Pentru o delimitare corecta a concurentelor, concursul sa se desfasoare pe parcursul a doua zile, in 2 manse a cate 4 ore fiecare, pe sectoare. 
Vineri 17-21, sambata 7-11, iar de la 12 pana duminica "premierea".
S-a vazut ca de cele mai multe ori in acest concurs "runner-ul" mai mult incurca decat ajuta, asa ca fetele vor trebuie sa se descurce singure!  Aplauze Asa va fi intradevar un concurs adevarat!
Intrucat august si septembrie sunt lunile "gogosarilor si muraturilor", cred ca iunie ar fi cel mai indicat!

Postat pe:: Luni 26 Ianuarie 2009, 16:25:32

pai Cupa Moldovei se reduce la o etapa iar cupa Femina creste la doua  Cum? Cum? chiar nu mai inteleg nimic !  Shocked

Poti sa cresti si Cupa Moldovei la 5 etape, ca nu te opreste nimeni  Risete
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 26 Ianuarie 2009, 17:57:27 »

S-a vazut ca de cele mai multe ori in acest concurs "runner-ul" mai mult incurca decat ajuta, asa ca fetele vor trebuie sa se descurce singure!  Aplauze Asa va fi intradevar un concurs adevarat!

Auleu ce vad eu aici, cum adica frate mai mult incurca runner-ul decat ajuta?? Eu zic sa nu generalizam, numai eu stiu cata teorie si aplicatii practice am facut inainte de concurs sugubat. E drept ca au fost si cazuri cand runnerii din cauza faptului ca a fost exclusa petrecerea de dupa au facut-o anticipat in seara dinaintea concursului si concurentele nu s-au putut baza pe ei, nu dam nume  Tac.
Si sa fim seriosi, mai toate fetele mai au multe de invatat incepand de la nadit si pana la facut monturi, pana la urma Cupa Femina organizata de PP e un motiv sa ne intalnim gasca si cu perechea ca sa ne simtim bine si sa inteleaga si ele ca pescuitul nu e numai distractie si sa vada cum e sa hamalesti sute de kile de bagaje Evil. Eu zic sa nu facem reguli asa exclusiviste ca nu facem selectia lotului feminin. Sunt putine fete care sa le stie chiar pe toate si in conditiile in care impunem un regulament mai dur numarul concurentelor va fi mult mai mic si nu cred ca asta ne dorim in definitiv din Cupa Femina.
Ok, sa se mai reduca din drepturile runnerilor dar sa nu se ajunga ca fetele sa faca toata munca iar noi sa stam pe margine sub umbrela si singura grija sa fie ca lada de bere sa nu stea in soare. Nu ca as avea ceva impotriva berii reci vara Rugaciune  Bere Bere Bere dar dupa concurs nu o sa mai curga in liniste pe gatlej de atatea reprosuri.
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Marți 27 Ianuarie 2009, 13:49:41 »

Eu va propun ceva ,hai sa lasam fetele sa  se prononte asupra drepturilor de concurenta,si ce trebuie sa faca runne-rul.O sa-l rugam pe relu sa faca un sondaj si tragem concluziile.
PS din sugestiile primite multe'' femina ''vor sa se scoata in evidenta faptul ca stiu sa pescuiasca(stiu sa puna momeala in carlig si sa scoata un peste,de rest se ocupa runne-rul)
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 03 Februarie 2009, 14:23:25 »

Regulamentul Cum? sa vedem comentarii Evil

Postat pe:: Marți 03 Februarie 2009, 14:22:29

cat de multe

* 2009.doc (31.5 KB - descărcat 306 ori.)
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #19 : Marți 03 Februarie 2009, 14:38:49 »

Momeala se pune in carlig, nu nada....Si intreb ca un necunoscator: 17 litri de nada cat inseamna?
Memorat

Pagini: [1] 2 3 ... 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 19 Septembrie 2017, 23:54:27
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.