Prieteni Pescari

Cupa Moldovei 2009

Miercuri 13 Decembrie 2017, 07:14:05 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 26   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Moldovei 2009  (Citit de 167056 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Luni 19 Ianuarie 2009, 06:55:47 »

ce piste propuneti pentru 2009? eu as propune Manjesti(daca nea Musteata are mila de rapitori) sau Lates (putini rapitori da buni ) ! Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 19 Ianuarie 2009, 08:07:11 »

eu v-asi propune Rogojesti ...va faceti mina la biban. Wink
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 19 Ianuarie 2009, 08:30:23 »

da Vali ai dreptate,de Rogo uitasem ! Aplauze Fir intins
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #3 : Luni 19 Ianuarie 2009, 08:41:58 »

Ar fi bine sa mai existe inca o pista, incepe sa devina jenibil: in fiecare an doua etape pe aceesi pista....Exista baraje pe Siret, este Bicazul...nu au ele mult peste, dar s-ar putea sa fim surprinsi in mod placut.... Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #4 : Luni 19 Ianuarie 2009, 08:49:04 »

pt 2009 sa propus o singura etapa Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 19 Ianuarie 2009, 08:56:32 »

Se poate o singura mansa de 4 ore? Sa nu fie deranjul prea mare.... sugubat
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #6 : Luni 19 Ianuarie 2009, 09:37:45 »

F u c k, si chiar speram sa ajung anu asta la CM , se pare ca se va pescui online daca Rapala isi da acordu sa folosim Rapala Pro Fishing fara licenta  sugubat

Manjesti si Rogojesti erau 2 solutii , se mai poate face o deplasare pe Sacalaia sau Sarulesti in conditii de "etapa speciala", acum na , nu pot sa dau cu paru nefiind implicat in organizare si stiu ca este destul de dificil , parca s-a mai organizat ceva si pe Ciric?
Memorat

let the pike survive, put it back alive

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 19 Ianuarie 2009, 09:38:27 »

ii bun ca este macar o etapa! da sa fie una si buna ! Cool
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 19 Ianuarie 2009, 10:13:57 »

Daca se vrea, se mai poate face inca o etapa, fara prea mare deranj, cel mult niste bere de la sponsori, si in rest pe barba proprie....
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 19 Ianuarie 2009, 13:00:01 »

Se poate o singura mansa de 4 ore? Sa nu fie deranjul prea mare.... sugubat
    Ai dreptate cu deranjul nu mai bine o mansa de 1 ora ...iar restul  Bere Bere Bere Evil

Postat pe:: Luni 19 Ianuarie 2009, 12:19:09

Hai fratilor sa devenim seriosi ..Cum sa fie doar 1 etapa in Cupa Moldovei?V-ati muncit sa o faceti are deja 3 sau 4 ani traditie si acum o ciuntiti de parca are riie? Jenat
  Care ar fi marea problema de-a organiza 3 etapa pe parcursul a 6 luni de sezon? Banii? Sponsorii? Sau nu se gasesc 2 oameni pasionati sa se ocupe? Eu unul nu prea cred ....
  Daca e vorba de bani de premii am eu citeva idei :
 1.La taxa de participare sa se adauge x ron/concurent pt. fondul de premiere
 2.Asoc. PP din bugetul propriu sa 'doneze " o suma pt. Cupa .
 3.Membrii "marcanti" Wink si sustinatori ai spinningului sa contribuie benevol la fondul de premiere ...
  (eu unul ma angajez sa donez 5 milioane lei pt. fondul de premieri" daca CM.va avea 3 etape.)
     Ar fi pacat sa se renunte asa usor la o initiativa care nu face altceva decit sa adune in jurul ei oameni doritori de-a socializa ,de-a se distra si de-a pescui impreuna (parerea mea).
           Astept si alte pareri ,sugestii si chiar reclamatiii....
                     Vali 136 Stratonov ,sustinator al CM. Wink
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 19 Ianuarie 2009, 14:00:53 »

Probabil ca pt cei din Iasi a devenit o rutina si o greutate....eu ma mai uit la poze si-mi amintesc cu drag cum a fost in 2007, la prima mea participare la Cupa Moldovei, la Beresti, de unde, chiar daca a fost cam saraca cu pestele, am ramas cu amintiri mai mult decat placute, o atmosfera ce greu se uita, oameni deosebiti....Eu, acum, am ajuns sa-i cunosc cam pe majoritatea concurentilor si cam stiu atmosfera dintr-un concurs, insa cum ramane cu cei care abia incep? Nu merita sa ii lipsiti de asa ceva....Nu uitati ca cei care au fost la CM (din alte zone geografice) nu au avut decat cuvinte de lauda....Va implor, do something!
Respect!
 Rugaciune
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #11 : Luni 19 Ianuarie 2009, 15:00:17 »

Marcel, Vali, ce pot sa zic, aveti dreptate. Smiley
  A scazut intereul pt. C.M. tinand cont ca mereu aceeasi oameni se ocupa de organizare. Poate ca asteptam sa preia cineva stafeta, poate ca am obosit, cine stie...
  In principiu, mai exista Cupa PP, care insa risca sa intre in derizoriu dupa ultimele doo editii, soldate cu tot atatea esecuri. Trist
  Totodata, nu e exclus, chiar daca s-a votat sa facem totusi doo etape, om vide. Inger
Memorat

let`em live, they are part of the game!
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 19 Ianuarie 2009, 15:06:56 »

Interesul scade si din cauza taxei destul de mari de participare. Premiile nu cred ca sunt prea importante, de aceea nici nu trebuie prea valoroase - e de ajuns o cupa sau o medalie. Marea majoritatea a pescarilor au deja cam tot ce le trebuie, precum si o oarece situatie materiala, daca-si permit sa participe, si nu cred ca vine cineva pt premii. Nu zic ca nu se bucura castigatorii pt echipamentele primite, dar mai importanta e participarea. Cred ca trebuie lasate orgoliile deoparte si facut ceva frumos, cum s-a mai facut... Wink
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 19 Ianuarie 2009, 19:00:17 »

felicitari baieti ,Vali si Marcel,pentru cuvintele frumoase pe care le-ati spus ! mi-au mers la inima ! Cupa Moldovei e competitia la care particip cu cea mai MARE  placere Love
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #14 : Luni 19 Ianuarie 2009, 19:52:28 »

Fratilor una spunem alta facem ,parca s- a discutat ca facem o etapa care e si de calificari pentru FNPSR ,dupa care urmeaza etapa pe tara care se va tine la Sarulesti sau pe o balta  undeva pe linga calarasi.Despre locati am spus ca merg si la Bacau sa discut,mai este si Moara de linga Suceava aveti putina rabdare,balti cu rapitor cam........ Cum?
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:12:08 »

Fratilor una spunem alta facem ,parca s- a discutat ca facem o etapa care e si de calificari pentru FNPSR ,dupa care urmeaza etapa pe tara care se va tine la Sarulesti sau pe o balta  undeva pe linga calarasi.Despre locati am spus ca merg si la Bacau sa discut,mai este si Moara de linga Suceava aveti putina rabdare,balti cu rapitor cam........ Cum?
   Fara sa te superi ,chiar crezi ca in 2009 se va tine vre-o etapa de spinning in cadrul FNPSR?Daca da pe ce te bazezi?Doar pe faptul ca ati preluat voi "sefia" la spinn?

In 2008 din pacate nu a fost nici o etapa de spinn sau musca in cadrul FNPSR ...oare de ce ?
   In 2007 cind sau tinut 3 etape de spinning in cadrul FNPSR au participat doar 10 concurent dintre care 8 erau de la APR ,2 din Alba si cam atit ...macar ca erau la acea data 15 asociatii afiliate .
   Oare ce sa fi fost ,lipsa de interes ,management prost?
   Si chiar daca ar fi asa sa participe PP la etapele FNPSR ce legatura are asta cu CM si nr. de etape .
    E oare asa de greu de-a te implica in organizarea a 2-3 etape ? Eu unul nu cred ...e doar o chestiune de lipsa de interes  Suparat...asa se vede de afara ...Vorba lui Marcel sa nu se dea nu stiu ce premii la etape ca multi nu au nevoie de scule atitea au ..(vezi Leba ,dr.Nick sau dr. Catalin Radita  Rinjet)
   E mare pacat sa se "inmoaie" o traditie din caza comoditatii...tot parerea mea   
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #16 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:40:21 »

de acord, nu trebe premii, punem toti (sper sa viu anu asta fie si cu un cauciuc si vasle) bani si pescuim , ne cinstim si mancam , la final ieu 3 oameni cate o medalie si gata (bashca nu mie si mie necaz ca nu am prins locurile bune fiindca am dat la vasle si nam avut motor) Risete

daca nu ajung consider ca tot ar trebui sa se tina fie si fara premii, credeti ca participarea e data de premii? CM mi se parea mai relaxata si cu o atmosfera mai faina tocmai ca nu e incrancenarea din AvP Tongue
Memorat

let the pike survive, put it back alive

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 19 Ianuarie 2009, 20:53:43 »

mi-e teama ca in ritmul asta la anul nu vom mai avea nici macar o etapa!  Trist
Memorat

adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #18 : Luni 19 Ianuarie 2009, 23:34:52 »

Mie sincer imi pare rau.Nu stiu stilul asta,sunt pe dinafara cu spinning-ul,basca m-am si luat la cearta cu Nick fara rost(eu vinovat fireste) dar daca e nevoie dau si eu o mana de ajutor cumva chiar daca-i criza...
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Marți 20 Ianuarie 2009, 05:35:25 »

Foarte interesant! Dar mai este o locatie:la Stefanesti pe lacul de acumulare! Am mai propus-o.Este acolo o pensiune chiar pe malul lacului si sper sa se poata face o mansa daca se ia legatura din timp cu patronul si cu cei doi baieti din Botosani pe care si Marcel ii cunoaste(Laur si Cornel).
 Cit despre Moara de  linga Suceava ce sa zic? Petre , mi se pare ca aveti o placere sadomazochista sa gasiti noi locatii"bomba"!(vezi Belcestiul si etapa a doua de la Cucuteni cind mai bine am fi vizitat site-ul arheologic).Iar in ceea ce priveste Fnpsr ar fi bine sa-l ascultati pe Vali 136!Tot va aruncati cu capul inainte acolo de unde altii au pleca URGENT!!O dati in picla de cupa Moldovei ,care are o traditie,si fugiti repede la Fnpsr de unde foarte gloriosi va veti intoarce cu coada intre piciore.( sa dea Dumnezeu sa nu fie asa!)
   Greu va mai urniti in shimb nu e nevoie de mare efort ca sa va opriti( vorba ceea:inshetishor sh pi loc).Vezi etapa a doua a CM de anul trecut !!!Sper ca nu va mirati ca aveti in momentul de fata 4 cluburi de spinning in Iasi !

Postat pe:: Marți 20 Ianuarie 2009, 05:30:06

Scuze pentru ton! Consider ca era mult mai bine cind PP cu Luigi si Leba organizau concursurile .Se pare ca la voi democratia e o frina cumplita!
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 26   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 08 Decembrie 2017, 01:16:38
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.