Prieteni Pescari

Cupa Moldovei 2009

Miercuri 20 Septembrie 2017, 23:15:58 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 26   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Moldovei 2009  (Citit de 161032 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #20 : Marți 20 Ianuarie 2009, 07:02:23 »

Nucu sa stii ca in Iasi ,la momentul acesta , sant doar 2 cluburi de spinn (cluburi nu asociatii) : East ST(cu actele aproape gata ) si WFT(cu acte in regula )  Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #21 : Marți 20 Ianuarie 2009, 08:23:51 »

FNPSR? Risete o gluma proasta, la cum vorbeste sefu lor pe alte site-uri impreuna cu acolitii lui (un fel de parveniti ca de creer nu dau dovada) ma mira ca PP inca mai face parte din acel sistem.

sa revenim la concurs, eu cred ca problema se cramponeaza la nivel de premii/sponsori, parerea mea este ca se poate trece, ma uitam la topicul Cupa Femina, acolo cum sunt sponsori vad ca se vorbeste la alt nivel si parca vad si ceva implicare mai activa in discutii din partea membrilor PP, aici se cam bate apa in piua Trist
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #22 : Marți 20 Ianuarie 2009, 08:46:13 »

Cred ca nu ar fi o problema sa existe si un featuring intre BST si PP pt o etapa pe Rogojesti - sa nu uitam ca a fost 2 ani la rand cea mai productiva pista de ALP.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #23 : Marți 20 Ianuarie 2009, 08:48:36 »

Foarte interesant! Dar mai este o locatie:la Stefanesti pe lacul de acumulare! Am mai propus-o.Este acolo o pensiune chiar pe malul lacului si sper sa se poata face o mansa daca se ia legatura din timp cu patronul si cu cei doi baieti din Botosani pe care si Marcel ii cunoaste(Laur si Cornel).
 Cit despre Moara de  linga Suceava ce sa zic? Petre , mi se pare ca aveti o placere sadomazochista sa gasiti noi locatii"bomba"!(vezi Belcestiul si etapa a doua de la Cucuteni cind mai bine am fi vizitat site-ul arheologic).Iar in ceea ce priveste Fnpsr ar fi bine sa-l ascultati pe Vali 136!Tot va aruncati cu capul inainte acolo de unde altii au pleca URGENT!!O dati in picla de cupa Moldovei ,care are o traditie,si fugiti repede la Fnpsr de unde foarte gloriosi va veti intoarce cu coada intre piciore.( sa dea Dumnezeu sa nu fie asa!)
   Greu va mai urniti in shimb nu e nevoie de mare efort ca sa va opriti( vorba ceea:inshetishor sh pi loc).Vezi etapa a doua a CM de anul trecut !!!Sper ca nu va mirati ca aveti in momentul de fata 4 cluburi de spinning in Iasi !

Postat pe:: Marți 20 Ianuarie 2009, 05:30:06

Scuze pentru ton! Consider ca era mult mai bine cind PP cu Luigi si Leba organizau concursurile .Se pare ca la voi democratia e o frina cumplita!

Nucu, in mare parte iti dau dreptate.
  Imi asum (relativ) lipsa de interes, daca nu exista in paralel Alp.ul/slujba/familia(adica nefasta:)) probabil ca altfel ar fi stat lucrurile.
  Cat despre ultimul paragraf, da-mi voie sa-ti spun ca fara Petru nu stiu ce ne faceam anul trecut, pur si simplu nu cred ca ne-am fi descurcat, ocazie cu care ii multumim inca odata.
  Parol.
Memorat

let`em live, they are part of the game!
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #24 : Marți 20 Ianuarie 2009, 09:09:25 »

scot palaria in fata lu Petru. fara el anu trecut era 0(ZERO)
chiar nu inteleg de ce atitia oameni carora li s-au explicat in particular unele treburi(marcel,catalin,nucu) insista cu "pareri din afara" si a asociatiei si a organizarii CM
restu evident sunt indreptatiti sa-si exprime toate indoielile si reprosurile
ps. anu trecut asociatia a sprijinit CM (CONCURS CU AUTOFINANTARE prin hotarirea AGA 2008)cu o suma importanta de bani fara de care probabil nu ar mai fi avut loc

ps1.belcestiu si etapa a 2 a de la cucuteni au fost organizate in perioada in care Luigi si Leba se ocupau de organizarea lor.belcestiu mi sa parut cea mai bine organizata actiune de pina acum,atita doar ca pestele a fost cantonat in cu totul alta parte datorita boistei

ps2. nucu nu realizezi ce inseamna o furtuna (din senin) pe stinca in niste pneumatice Police
.noi am vazut in octombrie 2007 la sarulesti(care e infinit mai mic decit stinca) acolo inconstienta a ramas din fericire fara victime
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Marți 20 Ianuarie 2009, 09:36:14 »

chiar nu inteleg de ce atitia oameni carora li s-au explicat in particular unele treburi(marcel,catalin,nucu) insista cu "pareri din afara" si a asociatiei si a organizarii CM
restu evident sunt indreptatiti sa-si exprime toate indoielile si reprosurile
ps.

eu am inteles dar asta nu inseamna ca ma pot impaca cu gandul !o competitie regionala de genul CM nu poate fi decit in folosul nostru ,numai asa vom putea "elimina" sau "atenua" figuratia pe care ,momentan,o facem in ALP. Trist
« Ultima modificare: Marți 20 Ianuarie 2009, 09:39:08 de către jonah » Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #26 : Marți 20 Ianuarie 2009, 09:40:33 »

scot palaria in fata lu Petru. fara el anu trecut era 0(ZERO)
[...]
  Eu ti-am mai zis ca vorbesti in necunostinta de cauza, da se pare ca nu pricepi. Pe langa Petru s-au mai implicat absolut dezinteresat mai multe persoane. Nu dau nume ca se stiu ei care sunt si nu la mine ma refer.
  Asta e din ciclul "Romani, va ordon, bateti campii!"  Risete
  Inca odata tot respectul pt. Petrus, il merita pe deplin.
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 20 Ianuarie 2009, 09:42:00 »

cu Petrush aveti perfecta dreptate ! merita felicitari pentru anul 2008 !  Sarut
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Marți 20 Ianuarie 2009, 09:58:58 »

cu Petrush aveti perfecta dreptate ! merita felicitari pentru anul 2008 !  Sarut
corect au fost si altii care au pus umaru,a fost si COMISIA DE SPINNING CARE SA ANGAJAT CA ORGANIZEAZA,dar fara ajutorul lui Petru  Cum? ......si evident fara intelegerea locatorului(singurul care a fost de acord cu proiectul)  Cum? .......
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Marți 20 Ianuarie 2009, 10:13:05 »

Eu am incercat sa-mi spun parerea referitoare la CM. Inteleg ca aceasta cupa se vrea un brand al PP, insa se poate organiza la fel de bine, sau mai bine, si de catre (sau cu ajutorul) altui club/asociatie.
Stiu ca la un moment dat e deranjant sa se bage "altii" din afara, insa uneori pot avea pareri bune....brainstorming.... Wink
« Ultima modificare: Marți 20 Ianuarie 2009, 10:20:11 de către marcel gheorghita » Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Marți 20 Ianuarie 2009, 11:02:31 »

MULTUMESC mult pentru aprecieri  Bere si va promit ca si anul acesta va fi o CUPA A MOLDOVEI pe cinste.Nu am uitat pista Stefanasti acum sunt in discutii Nu stiu daca sunteti deacord un spining pe curgator,locatii ar fi,dar e mai complicat de organizat(sa nu mai spunem ce provocare ar fi Rinjet)

Postat pe:: Marți 20 Ianuarie 2009, 10:56:02

Da pe COTO si LEBA  de ce nu-i pomeniti,ca la CM ei au fost singuri cu care mi am ''incrucisat telefoanele'' in rezolvarea problemelor
PS vedeti poate nu ma lasati cu regulamentul asa si lamuriti treaba cu premiile cumulate
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Marți 20 Ianuarie 2009, 11:04:58 »

Se poate incerca si lacul de linistire de la Stanca, au mai fost organizate acolo concursuri. Mai greu cu pilele.... Rinjet
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Marți 20 Ianuarie 2009, 11:13:23 »

Se poate incerca si lacul de linistire de la Stanca, au mai fost organizate acolo concursuri. Mai greu cu pilele.... Rinjet

ar fi prea frumos sa fie adevarat!  Wink
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Marți 20 Ianuarie 2009, 11:24:43 »

eu am inteles dar asta nu inseamna ca ma pot impaca cu gandul !o competitie regionala de genul CM nu poate fi decit in folosul nostru ,numai asa vom putea "elimina" sau "atenua" figuratia pe care ,momentan,o facem in ALP. 
...
   cataline ,ai mare dreptate ,insa figuratie  asi  numi-o doar participarea sporadica in cadrul TAVP nu si prestatia de pescari pe care o au cei ce participa din zona Moldovei.
   important ar fi sa nu se renunte asa usor la ceva traditional mai ales ca nu duce-ti lipsa de piste ,chiar daca nu se pot compara cu Sarulestiul.
   numai asa ,sustinind CM va putea creste fenomenul spinning si asa destul de vaduvit de participanti in regiune ...cu sau fara premii tot ar trebui continuat.
   foarte bine ca se fac cluburi in Iasi ,Suceava sau oriunde in zona dar nu prin participarera  lor la AVP va creste intresul pt. spinning ci mai repede pe plan local in cadrul CM....asta daca se doreste .
   Cred ca PP ar trebui sa aibe in obiectul de activitate si promovare pescuitului sportiv la toate nivelurile ...copii,femei si "profesionisti".
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Marți 20 Ianuarie 2009, 13:33:48 »

P.S. Eu cam atit am avut de spus .In caz ca pot fi de folos, desi sunt dinafara PP nu ezitati sa ma contactati.
    Cu respect Vali 136 Stratonov.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #35 : Marți 20 Ianuarie 2009, 13:36:04 »

Merci mult, Vali, si pt. aprecieri si pt. suport. Smiley
  Om vide, eu unul am sa ma agit ca-n fiecare an sa iasa ceva bun, fie si numai o etapa. Wink
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Miercuri 21 Ianuarie 2009, 05:25:50 »

ma mir ca nu m-ati luat mai tare!Multumesc!
   Oby,nu e vorba de organizare in sensul de masa,cazare,premii etc. etc.care au fost mereu super,e vorba ca orice schimbare de data si locatie produce un sir intreg de incurcaturi pentru eventualii participanti si anul trecut au fost cam multe schimbari de astea.( cu tot regretul,dar schimbarile astea,privite de cei care doar privesc,duc la impresia de superficialitate,indiferenta,neseriozitate,lipsa de respect samd).In plus,chiar daca am discutat in particular,n-am voie sa am parerea mea?Faptele vorgheste!Prea multe,multe ezitari...
   Stabiliti locatiile si dupa Rasinari stabiliti si programul ,parerea mea.
   Anul trecut am fost o singura data la pescuit(pe Siriu intr-o duminica citeva ore) in rest am tot alergat pe la concursuri la care am facut figuratie.
   Se pare ca WFT e chiar mai legal ca LRS!!!
   Stefanestiul si Bicazul ( sa nu uitam ca Berti pe bicaz se antreneaza) pot fi niste locatii.
   Petre,nu reusesc sa accesez mp-ul.Nu cred ca politia de frontiera sa fie o problema!Nu stiu ce sa spun de eventualele taifunuri sau uragane de pe lacul Stefanesti(pe linga Catrina,Ike etc poate ne fereste Dumnezeu de un Oby pe Prut Risete
   Nu cred ca avem conditii sa organizam un concurs de spin.pe riu.

Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Miercuri 21 Ianuarie 2009, 10:48:06 »

locatii gen Bicaz si Stefanesti (lacul mare ) mi se par total nepotrivite pentru CM ! piste prea mari -concurenti prea putini !  Smiley

p.s.:Berti se antreneaza pe Bicaz pentru ca il cunoaste foarte bine ! multi dintre noi habar nu avem cu ce se maninca pescuitul pe Bicaz.o sa cautam pestii pe imensitatea aia de apa si atunci cind o sa ii gasim concursul de fapt va fi terminat de 1 saptamina . Risete ca si la Belcesti => pestii erau in afara sectoarelor de concurs  Risete
« Ultima modificare: Miercuri 21 Ianuarie 2009, 10:54:17 de către jonah » Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Miercuri 21 Ianuarie 2009, 11:23:36 »

Barajul Stanca intr-adevar e cu probleme, se poate sa nu prindem un peste sau sa-l rupem. Avantajele sunt multe. Pe Bicaz am pescuit de vreo 3-4 ori, in locatii diferite, si am mai discutat cu pescarii de pe balta: pestele este peste tot, daca nu e clean, sigur e biban, insa sunt si locuri foarte productive, la fel ca la Rogojesti. Nu inteleg de ce nu vreti sa va rupeti de Manjesti? E drept ca e o locatie buna si comoda, insa mai mult de o etapa nu cred ca trebuie facuta acolo....
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Miercuri 21 Ianuarie 2009, 15:35:31 »

Vesti bune... pe Stefanestiul mare sunt 90 % sanse sa-l facem ,astazi am primit confirmarea urmeaza sa fac o adresa oficiala.Pe lacul de linistire trebuie sa ma duc in audienta la dir de la ape prut ,si acolo sunt sanse Bere
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 26   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.111 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 05 Septembrie 2017, 09:53:27
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.