Prieteni Pescari

Pescuit la Doaga

Duminică 16 Decembrie 2018, 17:33:51 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Pescuit la Doaga  (Citit de 20833 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
austral
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 19:33:36 »

Cine   a fost  va  rog  sa-mi  dati   si  mie  informatii despre  acest  loc

Postat pe:: Luni 26 Ianuarie 2009, 19:23:19

sa   stiti  ca  nu   sunt  unul   dintre  acei  pescari  care  lasa  mizerie  in  urma  si  asculta  manele  pe  balta , de  fapt  nu-mi place  sa  trantesc   macar  portiera  de  la  masina   mai  tare .
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 19:49:22 »

dar nu a spus nimeni asa ceva  Shocked Shocked ! se pare ca balta despre care intrebi e mai putin cunoscuta  Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 22:30:19 »

eu doar am auzit de ea .probabil ar trebui sa dea informatii cineva din vrancea
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #3 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 23:46:25 »

in primul rind ar trebui sa spui  CARE dintre  baltile de la Doaga te intereseaza,pentru ca sunt mai multe,sunt aproape una de alta ,nu e  numai una.Eu am fost pe 3 dintre ele (strand ,inalta si porumb)
Memorat
austral
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 11 Februarie 2009, 19:40:36 »

Salut.Nu  am  fost  niciodata acolo , de  aceia nici  nu  stiu  configuratia  baltii.Vreau  sa  stau  trei  zile iar  eu  pescuiesc  la  varga sau bologneza. Daca  sti  cumva  in  care  dintre acestea au  apa  adanca  la  mal .Oricum   va  multumesc .Nici  nu  stiu daca e  cu plata  sau  iti  trebuie  permis.

Postat pe:: Miercuri 11 Februarie 2009, 19:29:50

apropo  cand  ai  fost?
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Marți 17 Februarie 2009, 12:42:06 »

baltile sunt niste foste balastiere,cu apa foarte adinca ,curata si multe praguri etc.ca exemplu,eu am dat la varga de 7 m si adincimea apei era de 4-5 m .pe mijloc are cam 15 m.am fost anul trecut ,se pescuieste cu permis,dar nu a venit nimeni sa ma intrebe ceva,la bat am luat caras mare,dar se prinde si crap
Memorat
austral
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 18 Februarie 2009, 20:05:33 »

Iti multumesc  Bogdan.Sper  sa-mi  fie  de  folos  informatiile care  le-am  aflat  de   la tine.Sa  sti  ca  eu   pescuiesc  in  zona  Bacaului(numai  la   varga),daca   pot  sa te  ajut vreodata   cu informatii in  acest sens cu siguranta  o s-o  fac.
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Joi 19 Februarie 2009, 23:54:10 »

oricum voi cei din bacau stati mult mai bine la capitolul locuri de pescuit decit iesenii .am fost si eu de citeva ori pe acumularea de la racaciuni,am pe cineva in zona,dar la vara vreau sa fac o partida de citeva zile acolo cu cortul(la crap)
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 20 Februarie 2009, 13:51:57 »

in singurul loc unde se prinde crap cred ca o sa ai de stat la coada pana se elibereaza... Rugaciune
Memorat
mihaighenadi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti

Medic Stomatolog

« Răspunde #9 : Vineri 20 Februarie 2009, 16:45:25 »

Ma interesa daca la vreuna din baltile de la Doaga s-ar prinde crap mare ,peste 5 kile? stie cineva? plantat sau ne?
Memorat
austral
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 23 Februarie 2009, 19:13:03 »

Salut.
Referitor  la  locuri  pe  Racaciuni Radu  are  dreptate ,locuri ptr   crap  sunt  rare  si  acolo e  ocupat  mai  tot timpul,dar  crap eu  am  prins (in  zilele in care  pune el botul )  si  in  spate  la  baraj  la  lanseta   cu  pluta dar   si  acolo trebuie  sa  te  duci foarte  dimineatza si  daca  se  poate  sa  ai  si  o  barca.O  sa  vedem vara  asta   cum  o sa  fie.In  rest  aici  te  poti  distra  la  belditza  si  caras.
Memorat
mihaighenadi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Medic Stomatolog

« Răspunde #11 : Luni 23 Februarie 2009, 19:22:59 »

Ma interesa daca la vreuna din baltile de la Doaga s-ar prinde crap mare ,peste 5 kile? stie cineva? plantat sau ne?

sau daca are crap mai mare de 5 kile si in ce balta
Memorat
stoian.aurelian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 23 Februarie 2009, 20:17:55 »

Toate trei sunt bune,si toate trei au crapi care mor de batrini (cu mult peste5kg)dar exista si o gramada de obstacole subagvatice (gen copaci ,cioate etc.) care nu o sa va faca viata usoara... Risete

Dar inamicul nr 1 este apa deosebit de limpede mai tot timpul anului si in ceace priveste "strandul" (cea mare din mijloc) skijeturile vara o sa va faca tot atitea probleme .Nivelul apei anul asta a cresut cu aproape 1m asa ca...ditractie placuta...  Wink
Memorat
peter_malachi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 02 Martie 2009, 13:22:11 »

Toate baltile au peste!eu pescuiesc in ele de 15 ani.sunt foarte adanci cu gropi de 12 metri,speciile cele mai intalnite:caras,rosioara,platica,oblete,crap,somn,biban,stiuca,salau.Multe locuri bune gasesti la ' nalta 'unde e si mult stuf si  vegetatie dar poti avea rezultate in oricare ,mai sunt inca 2 balti bunisoare -la groapa si la buncare.Iti trebuie permis ca sa pescuiesti ca mai sunt controale.Poti sa prinzi o zi buna si sa prinzi cateva kg bune de peste sau poti sa nu prinzi decat 2-3 obleti si 2-3 rosioare toata ziua.E ceva ciudat la baltile astea.... au fost zile frumoase de pescuit in care am incercat toate nadele posibile si nu a tras de loc inclusiv solunarul era bun.Baltile arata foarte frumos cu locuri bune, apa adinca la mal chiar si 2 metri.fundul tare fara mal.Anul trecut in octombrie am prins stiuca de 2kg la twister iar vara am prins caras si platica la mamaliga,rar crap si somn.Am vazut salai si somni mari prinsi dar nu am avut norocul sa capturez ceva foarte mare.Daca te duci mai des sigur o sa prinzi o zi buna mai ales acum primavara.  Daca a pescuit cineva acum in 2009 sa posteze aici ce rezultate a avut ca sunt curios si astept si pe alti sa mai facem schimb de opinii despre baltile de la Doaga.BYE
Memorat
mihaighenadi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Medic Stomatolog

« Răspunde #14 : Luni 02 Martie 2009, 17:18:35 »

As incerca la Doaga cand se mai incalzeste apa,dar nu stiu sigur in care balta sa ma duc sa caut numai crap.De stat o sa stau de vineri pana duminica.Intrebarea e in care balta sunt sanse sa dau de dl crap. In cea mica rotunda de langa cea cu plaja cu insule  am dat de cateva ori acum 3 ani cred,dar nimic.
Memorat
micul-pescar
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Focsani jud. Vrancea

Good things come to those who bait

« Răspunde #15 : Marți 05 Mai 2009, 14:18:33 »

Parerea mea: pe strand merge super bine la somn;
                   pe inalta caras, crap si stiuca;
                   pe porumb caras;
Memorat

Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime
mihaighenadi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Medic Stomatolog

« Răspunde #16 : Joi 07 Mai 2009, 02:26:41 »

unde gasesc crap fratilor?in care?
Memorat
micul-pescar
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Joi 07 Mai 2009, 11:47:09 »

Crap gasesti pe inalta si strand Rinjet
Memorat

Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime
mihaighenadi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Medic Stomatolog

« Răspunde #18 : Miercuri 13 Mai 2009, 22:49:13 »

Inalta e cea dinspre siret?
Memorat
micul-pescar
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Miercuri 20 Mai 2009, 13:04:03 »

Da este cea dinspre Siret si mai gasesti crap si in Balta cu Siretu' care e in dreptul Naltei  Wink
Memorat

Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.116 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 11 Decembrie 2018, 17:29:42
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.