Prieteni Pescari

Pescuit la Doaga

Joi 18 Octombrie 2018, 16:27:56 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Pescuit la Doaga  (Citit de 20546 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
peter_malachi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #20 : Luni 09 Noiembrie 2009, 21:05:15 »

Cine a fost in toamna 2009 la baltile de la Doaga?? Inalta si Strand?
Eu am prins doar rapitor(stiuca si biban ),din pacate se braconeaza puternic noaptea si ziua se prinde marlitza de jumate de kg pe care o ia acasa pescarii cu foamea mare Suparat
Era unu cu jumate de galeata de stiuca de aia cat pixu' am incercat sa-i explic ca nu e bine ,sa o lase sa traiasca ca va creste si o va prinde de 2-3 kg sau mai mare si mi-a zis ca el ia tot acasa ca e foame mare si ca nu ii pasa Fir intins
Asta e Romania, data viitoare sun la ajvps si la garda de mediu Aplauze
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #21 : Marți 10 Noiembrie 2009, 22:19:32 »

poate ajung si eu prin zona.la stiuca ai dat din barca sau de pe mal?
Memorat
peter_malachi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Luni 23 Noiembrie 2009, 16:28:15 »

Am dat si de pe mal si din barca
Am fost de vreo 5 ori din septembrie pana acum merge la lingurita si twister da e multa buruiana si pierzi din momeli cel putin eu am lasat destule twistere si lingurite.La inalta am prins mereu stiuca de peste 2kg si biban mare.Acum vreau sa merg sa dau in strand undeva langa o portiune cu stuf pe mal,am o presimtire ca merge bine acolo Rugaciune
Oricum daca nu ai alternative merita sa incerci baltile astea inca mai au peste iar vegetatia abundenta ascunde mult peste acolo.Merge bine si de pe mal numai sa gasesti un loc bun sa nu fie f adanca apa acolo.Fir intins

Postat pe:: Duminică 15 Noiembrie 2009, 18:58:04

Am fost pe 18.11 si pe 20.11 am dat din barca in zona cu stuf.Am luat doar marlitza de 200-300g(eliberata),iar sambata pe 20 a foat mult soare afara vreme excelenta si am luat la oscilanta argintie 12g o stiuca de 1,5 kg si una putin mai mica si 4 bibani la vreo 250 g.Apa a crescut cu aproximativ 1,5m a ajuns pana pe mal sus din cauza Siretului mare.Multi pescari putine rezultate din cauza apei mari in continua crestere.Vorbesc despre balta ''Nalta".Am auzit de rezultate mai bune in Strand Doaga dar e mai greu cu accesul cu masina pt ca patronul a pus gard acolo unde e discoteca nu stiu care e politica acolo..... Cool nu stiu ce are cu pescarii cu permis AJVPS si ANPA ca normal ar fi sa ai voie acolo.fir intins la toti pescarii Rugaciune
Memorat
peter_malachi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Sâmbătă 24 Aprilie 2010, 11:56:11 »

Se pare ca ajvps VN a pierdut dreptul asupra baltilor de la Doaga.Au inceput sa apara garduri de sarma in jurul Strandului si la Nalta pentru ca sunt concesionate asa ca este interzis pescuitul sportiv chiar daca avem permis.Daca are cineva mai multe detalii sa posteze aici, pacate era unul din putinele locuri cu stiuca si salau din zona respectiva (GL-VN-Siret)
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #24 : Sâmbătă 24 Aprilie 2010, 15:16:27 »

De la AJVPS VN ai carnet de membru, dar ai primit de la ei si permis ANPA, sugubat ca ala e de fapt permisul de pescuit recreativ-sportiv pe apele publice Wink
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
peter_malachi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 25 Aprilie 2010, 19:04:41 »

Ne poate spune cineva din Focsani daca la Doaga ( Strand-Nalta) se mai poate practica pescuitul sportiv cu permis ajvps?Din 2009 sa inceput ingradirea baltilor cu gard de sarma iar acum in 201o mai multi prieteni pescari au semnalat faptul ca nu se mai permite accesul acolo pentru ca ar fi concesionate,fiind acum propietate privata,mai mult de atat au aparut persoane care expediaza pescarii din zonele respective cu mentiunea ca nu mai este voie sa intri pe malul acestor balti. Mare pacat,erau unele din si asa foarte putinele balti in care se mai poate practica pescuitul la spinning si nu numai.Nu mai inteleg pentru ce mai platim asocierea in filialele judetene de pescuit atat timp cat asociatiile de pescuit au ramas doar cu raul Siret si vreo 2 baraje de pe acest rau.In curand o sa platim taxe de pescuit si pe malul Siretului,Prutului etc.
Memorat
peter_malachi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Luni 14 Iunie 2010, 19:19:17 »

Chiar nu stie nimeni care e situatia cu baltile de la Doaga?
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #27 : Marți 22 Iunie 2010, 09:38:53 »

multe nu se stiu in tara noastra draga Tac Cum?
Memorat
stefanjordan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Miercuri 17 Aprilie 2013, 09:31:49 »

Scuze ca am raspuns asa de tarziu, e frumos la doaga, 4 balti foarte adanci apa limpede, pietris pe fun si alge, nu iti trebuie permis, se pescuieste crap, caras, rosioara, clean, somn, stiuca(foarte mare, am prins de 4 kg), biban si multe scoici soparle serpi

Postat pe:: Miercuri 17 Aprilie 2013, 09:29:56

accesul e permis, e cu cazare la cort sau cabana discoteca, restaurant

Postat pe:: Miercuri 17 Aprilie 2013, 09:31:14

accesul e permis, e cu cazare la cort sau cabana discoteca, restaurant.
.
Memorat
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 14 Septembrie 2018, 08:18:10
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.