Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Marți 16 Octombrie 2018, 12:47:52 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2437687 ori)
0 Utilizatori și 5 Vizitatori pe acest subiect.
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Timisoara

« Răspunde #220 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 21:38:58 »

ia-ti un blitz mai puternic si rezolvi problema Risete Risete Risete
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #221 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 21:41:15 »

nici nu ma mai agit.. vad ca nu are rost! toti vreti dar nimeni nu se implica, ramane sa descoperim asta fiecare in parte, dupa ce imaginatie are fiecare
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #222 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 21:43:32 »

Risete Risete Risete Risete Risete yabadabaduuuu ! blitzul le rezova pe toate !  Risete Risete Risete Risete

glumesc mai Horsu !  Smiley
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #223 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 21:45:57 »

Bere
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #224 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 22:21:33 »

mei dumitre , tu vrei sa faci walk din ssr? daca vrei sa faci walku ala sink de la rapala baga un surub pe burta si unu sub bot , intre ele strunesti o sarma pe care sa culiseze o alica de plumb . nush daca va merge , dara daca merge ? Rinjet sau mai bine bagi surub numai sub bot si sarma intre surub si ochetul mijlociu iar alica de pb se va plimba intre ele .

aa ,era sa uit  - si musai trebuie blanitza pe spate  sugubat
« Ultima modificare: Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 22:26:16 de către RADU » Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #225 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 22:29:00 »

Rinjet subiectu vostru intra la constructia de extraterestri

de ce nu-i baji un nit si ai rezolvat Risete
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #226 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 22:29:52 »

lasa horsu , stai linistit ca o rezolvam in 2-3 zile . cred ca am sa fac si un filmuletz cu ele cum se balanseaza  pe cadere dar as vrea apoi sa faca si ceilalti care se lauda ca au descoperit fenomenul asta - un filmuletz cu voblerasul buclucas ca sa fie valabila afirmatia sau cu alte cuvinte Q.E.D.
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #227 : Sâmbătă 31 Ianuarie 2009, 23:17:18 »

si io iti zic ca daca oxervi toate walke-rule... au ochietul indoit in jos ... sub filamentul apei ... nu in sus cum spui tu ca ar trebuii sa fie... lestindul pe spate ... sau ochiet montat sub bot de regula... dar deh ... vorba lu hell ... ce cunosc io despre pestisori ?  Risete
poate cunosti ceva.....dar de cand are apa filament? Risete Risete
ochetu are foarte putin influenta.....80% din munca o face lestu in cazul ala vorba ta...
Citat
ce cunosc io despre pestisori
Tongue Tongue
Memorat

C&R
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #228 : Duminică 01 Februarie 2009, 05:46:51 »

mei dumitre , tu vrei sa faci walk din ssr? daca vrei sa faci walku ala sink de la rapala baga un surub pe burta si unu sub bot , intre ele strunesti o sarma pe care sa culiseze o alica de plumb . nush daca va merge , dara daca merge ? Rinjet sau mai bine bagi surub numai sub bot si sarma intre surub si ochetul mijlociu iar alica de pb se va plimba intre ele .

aa ,era sa uit  - si musai trebuie blanitza pe spate  sugubat

da mey Radule !  Smiley cum am zis mo palit asa di odata entuziasmu iexperimentelor ... si fix aia era logica... deci daca astia de la rapala fac din x-rap x-rap valkere... io di ci n-ash faci din ssr un ssr valker... Rinjet ...numa ca l-am testa ieri in piscina la fratelo si nu stie sa mearga nici ca slider dapoi valker... Jenat

culmea in tara lu papura voda nu sint in raft x-rap walkere...

Postat pe:: Duminică 01 Februarie 2009, 05:22:01

si io iti zic ca daca oxervi toate walke-rule... au ochietul indoit in jos ... sub filamentul apei ... nu in sus cum spui tu ca ar trebuii sa fie... lestindul pe spate ... sau ochiet montat sub bot de regula... dar deh ... vorba lu hell ... ce cunosc io despre pestisori ?  Risete
poate cunosti ceva.....dar de cand are apa filament? Risete Risete
ochetu are foarte putin influenta.....80% din munca o face lestu in cazul ala vorba ta...
Citat
ce cunosc io despre pestisori
Tongue Tongue

ma hell... io bag seama ca tu iesti cam zbanghiu si vrei sa te joci cu noi ... si pe deasupra iti place sa te legi si de cuvinte... Rinjet Smiley nu-i bai ! e chiar recomandabil ! pe gustul meu ca sa zic asa...  Wink

chit ca apa la voi n-are "filament" si taimenu e pastrav Rinjet ... intrebarea vine cam asa... tu vrei sa zici ca la un valker pozitionarea ochietului are doar 20 % influenta ?  Smiley nu zau circotasule ?!  Smiley pai atunci ia fa tu un waleker si amplaseazai ochietul pe spate ca la rnr... Rinjet

si pina una alta mey meseriasule... ce vroiam io sa te intreb... ca vad ca esti mai glumet din fire ... ai vazut si tu  ca se prinde mai bine la baboi si de aia vo izghit ase di odata setea de inventarea a voblerului care da pe cadere de parca vreti sa dati la spinn ... dar stationar ? Risete nada nu dati ? cu ce model ?  Risete mey aici nu crap.ro...  Risete

daca zici ca pe ala sink l-ai rezolvat sa bata pe cadere... dar pe ala floating inca nu ... sa-mi spui si mie cum cade floatingu ca poa vin cu un sfat tehnic  Risete
« Ultima modificare: Duminică 01 Februarie 2009, 05:50:42 de către dumitru » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #229 : Duminică 01 Februarie 2009, 08:24:53 »

eu  am inceput studiul fenomenului asta ca nu cred ca va zice cineva ceva despre asta. nici nu-mi place sa ma milogesc pe la unu , pe la altu cu "hai zi-mi si mie cum e ". asa ca horsule pune umarul la treaba si treci pe teste . satisfactia va fi mai mare cind ve-i zice bingo  Wink. uite deja mi s-a aprins un beculetz  sugubat
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #230 : Duminică 01 Februarie 2009, 11:19:10 »

-pai astazi nu mai apuc, dar maine dupa ce vin de la lucru din tura de noapte si dorm nitel.. cu siguranta sugubat

PS: floating.. sa flancheze pe urcare Risete nu pe cadere ca la dumitru Jenat n-am nevoie d-alea Tongue
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #231 : Duminică 01 Februarie 2009, 12:27:48 »

Rinjet daca nu va deranjez im ziceti si mie la ce va referiti prin ,,flancheaza``?!
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #232 : Duminică 01 Februarie 2009, 12:59:35 »

aha...   Risete

cu alea sink e pi cadere.... adica pe scufundare... clar !  Wink

iar alea plutitoare cica pe urcare... urcare de unde ? coboara alea undeva ?  Smiley de fiecare data cind aud chestii de astea stau sa ma intreb daca ati dat cu voblere vreodata  Risete

@ Ovi apa cica n-are "filament" dar voblerele flancheaza... adica vor sa zica ca se leagana dintr-o parte in alta sau ceva de genu...
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #233 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:02:35 »

Wink nu da poate apa are sub strat   
astept si alte raspunsuri  sugubat
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #234 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:09:02 »

PS: floating.. sa flancheze pe urcare Risete nu pe cadere ca la dumitru Jenat n-am nevoie d-alea Tongue

de ce nu ma Horsu ? ce are ? cum am zis... daca ar avea de unde urca...  Risete cel mai bun ar fi daca ar flanca si pe cadere si pe urcare...  Rinjet Wink Smiley Risete nu ?
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #235 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:31:23 »

Se baga cineva la asa ceva?            [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #236 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:33:31 »

pai  il faci floating cu barbeta mai aproape de orizontala ca sa se scufunde mai rapid pe recuperare . in cazul asta sigur se va balansa datorita barbetei iar apoi pe repaos el se ridica si acum cine il mai misca pe flancuri ? tot aceeasi forta ca si la modelul sink numai ca is alte proportii de lestare si cred ca modelul asta de floating deep diver e mai nimerit acolo unde is agataturi. la stiuca cred ca ar fi mortal asa ceva
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #237 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:37:53 »

eu  am inceput studiul fenomenului asta ca nu cred ca va zice cineva ceva despre asta. nici nu-mi place sa ma milogesc pe la unu , pe la altu cu "hai zi-mi si mie cum e ". asa ca horsule pune umarul la treaba si treci pe teste . satisfactia va fi mai mare cind ve-i zice bingo  Wink. uite deja mi s-a aprins un beculetz  sugubat

se zicea k dece nu impartim...poi daca si  tu faci asa radu....ce mai este de impartit Risete  Muzica
Glumeam
Memorat

C&R
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #238 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:40:01 »

lasa horsu , stai linistit ca o rezolvam in 2-3 zile . cred ca am sa fac si un filmuletz cu ele cum se balanseaza  pe cadere dar as vrea apoi sa faca si ceilalti care se lauda ca au descoperit fenomenul asta - un filmuletz cu voblerasul buclucas ca sa fie valabila afirmatia sau cu alte cuvinte Q.E.D.
D.S.D.S sugubat
Memorat

C&R
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #239 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:43:22 »

@ hell
la insulta ta am raspuns deja in postarea anterioara
Memorat
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Iulie 2018, 02:01:09
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.