Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Marți 21 Noiembrie 2017, 10:14:05 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2159340 ori)
0 Utilizatori și 4 Vizitatori pe acest subiect.
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #240 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:43:36 »

daca il scufunzi e alta chestie Radule... are de unde urca floatingu...   Wink  dar astia vorbeau de evolutia asta revolutionara prin prizma dorinte de a pescui ca la stationar.... pe loc... si de aici si discutiile...
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #241 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:52:29 »

care a pescuit cu un CD -rapala original ? poate sa zica daca se balanseaza pe cadere libera ?
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: arad

« Răspunde #242 : Duminică 01 Februarie 2009, 13:59:13 »

un glider ce fa face multe victime....  Jamaica

* DSCF2911.JPG (36.28 KB, 800x600 - văzut 377 ori.)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #243 : Duminică 01 Februarie 2009, 14:10:47 »

@ empty  Fir intins  Aplauze
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #244 : Duminică 01 Februarie 2009, 15:42:27 »

@cluster...ti se scurge vopseaua??? un turning ceva nu poti baga?? arata Sarut dar sa nu iese aiurea la finbal din cauza scurgerii Wink
Memorat

C&R
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #245 : Duminică 01 Februarie 2009, 16:27:55 »

emty > arata bine lighioana dar nush ce e ? cicada sau vobler ? are cumva chila pe burta ?
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #246 : Duminică 01 Februarie 2009, 17:15:41 »

un glider banal, le  Rinjet voi poza la gata deoarece apare o iluzie optika in poza... Jenat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Baia Mare

« Răspunde #247 : Duminică 01 Februarie 2009, 17:29:24 »

@ empthy...
...si eu care vroiam sa zic:uite unu' "original"

apare o iluzie optika in poza...

dar asa nu zic decat  Aplauze Aplauze Aplauze...pana se clarifica "iluzia"  Wink

SPOR !...la cioplit.
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #248 : Luni 02 Februarie 2009, 09:54:28 »

santul ala + continuarea lui sub coada iti asigura rolling si planeitate pe spate ??
cred ca nu functioneaza pe principiul cicadei , asta cred ca face invers!
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #249 : Luni 02 Februarie 2009, 10:25:48 »

Salut!
Naaaais! Vorba lui Borat... Aplauze E cu folie sau cu vopsea argintie? Daca e vopsea, vreau si eu asa ceva. Ce am eu e mai mult spre gri si e cu "granule" mai mari.

Am vopsit in uichend 5 vobblere, poate maine sa le puna careva pe forum... Face mult un simplu ventil montat in rezervorul improvizat din PET. Si-a schimbat complet sunetul compresorul. Ce nu-mi era foarte clar daca trebuia sa-l ung cand l-am desfacut? Nu era nici urma de ulei in el. Sfaturi? Am un Proxxon, rabla de felul lui...

Scooby> daca tot esti pus pe cioplit, respecta un sfat de pe Tackleunderground "Go with the grain!", adica e bine sa lucrezi in lungul fibrei de lemn.(adica axa teoretica a vobblerului sa fie // cu fibra ) In rest spor la montat armatura si tot restul!
« Ultima modificare: Luni 02 Februarie 2009, 10:28:00 de către Simon Tiberiu » Memorat

sTm
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #250 : Luni 02 Februarie 2009, 10:47:07 »

io fac cirlige colorate pt dat la copca din epoxi si cu pigmenti... iese f mishto culorile ...

a incercat careva sa vopseasca voblere folosind minerale si pigmenti ?
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #251 : Luni 02 Februarie 2009, 11:00:51 »

sugubat dumitre nu pui o poza pe undeva cu carligele tale colorate de dat  la copca?

a da si ai uitat de poza cu lesturi a la dumitru  Risete
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #252 : Luni 02 Februarie 2009, 11:02:09 »

daca nu uit... bag mai pe seara Ovi  Smiley
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #253 : Luni 02 Februarie 2009, 15:31:26 »

Salut!
Naaaais! Vorba lui Borat... Aplauze E cu folie sau cu vopsea argintie? Daca e vopsea, vreau si eu asa ceva. Ce am eu e mai mult spre gri si e cu "granule" mai mari.

dak e vopseaua la care ma gandesc eu nu e buna de nimik, eu am avut spary crom.. acelasi efect ca la cluster.. doar ca erau doua mari dezavantaze la el care il face inutil ptr noi: 1. nu rezista la abraziune si 2. nu poti da peste el cu nimik, niciun fel de topcoat ca astfel se strica treaba. Sparyul de care vorbesc eu era un crom de la DUPLICOLOR parca, sa nu incercati sa cumparati asa ceva Rinjet
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #254 : Luni 02 Februarie 2009, 16:22:47 »

incearca prima data sa dai un lac ecologic pe baza de apa si apoi va merge orice top coat!
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #255 : Luni 02 Februarie 2009, 16:25:29 »

Rinjet vopsele dupli color sunt cele mai naspa credca care se gasesc pe piatza inca nu am auzit pe nimeni sa fie multumit de ele
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #256 : Luni 02 Februarie 2009, 16:25:52 »

nu mierge diloc, oricum sprayul era a unui prieten si am facut teste de vreo doo ori cu el, eu spun aici ca sfat.. sa nu stricati banii digeaba Tongue
PS:scrie si pe eticheta.. ca nu-i rezistent la abraziune si sanu fie acoperit cu orice altceva... de exemplu lac de toate culorile Tongue dar eu am incercat dak tot aveam la indemana asa ceva Jenat
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #257 : Luni 02 Februarie 2009, 17:36:33 »

salut,

da este spray de la Asmaco, duplicolor m-am ars demult, nu am problemele descrise de tine, legat de abraziune sau topcoat, merge fara probleme si avantajul daca pot spune este ca este mai practic, acuma nu zik ca folia nu-i buna ii foarte buna mai aless daca te bagi la creatzii gen solzi etc, santzul pe glider este pur de dizain, merge beton, l-am testat azi in vana, 8 cm , printre cel mai reusit facut de mine ca si evolutzie, mi-a luat fratemeo aparatu de aia nu pun poza cum am promiss dar maine ma duk la testink (casting Risete) pe muresh si poate trag un filmuletz..

salut.

Postat pe:: Luni 02 Februarie 2009, 17:34:01

ps gliderul este cilindrik, in poza apare o reflexie si de aia pare ca este ceva ciudatzenie, oricum reflexia mi-a dat o idee.....  Tac Tac despre viitorul proiect...
Memorat

old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Baia Mare

« Răspunde #258 : Luni 02 Februarie 2009, 17:53:08 »

Daca tot veni vorba de vopsele...
Incepator fiind ,am zis ,hai sa iau dupli-color,ca asa am vazut eu pe un site.Si am luat 14 tuburi,diferite culori.   Suparat Suparat Suparat
Sunt dator sa postez ultimele voblere facute,imitatie RNR,dar credeti-ma le-am revopsit de 3 ori pana acum si tot nashpa au iesit.
Recomandati-mi ceva vopsea acrilica spray,va rog ! ! !

Cu vopseaua pe care o am acum ,ma apuic de graffiti pe fatada blocului... Tongue...la cat m-a chinuit ... Suparat

SPOR !...la cioplit.
« Ultima modificare: Luni 02 Februarie 2009, 19:38:33 de către old_radu » Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #259 : Luni 02 Februarie 2009, 18:08:16 »

Si eu am o problema asemanatoare. Am luat un lac la spray''(8lei -tub negru cu capac transparent) am dat pe vobler cam 2-3 maini si dupa 2 zile de lasat la uscat  e lipicios si raman amprente , se zgaraie, e  o prostie si am stricat si vopseaua acum Pling Pling Pling Pling Pling Pling Pling
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
Pagini: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.064 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 19 Iulie 2017, 16:12:05
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.