Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Vineri 27 Aprilie 2018, 05:26:36 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2345324 ori)
0 Utilizatori și 6 Vizitatori pe acest subiect.
ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #3880 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 01:12:28 »

Salut! Da poti folosi fara probl spary-urile auto , iar ca lac iti recomand lac de yacht(top).
Spor...la cioplit!
Memorat

Prinzi, nu prinzi -tot pescuit se numeste!
marian77radu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3881 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 13:13:09 »

nu ma refeream la spray. lucrez intr-un service vopsitorie tinichigerie si ma gandeam la cel mai economic mod pentru mine. vopsea as avea, compresor am, nu am aerograf dar cred ca se pot da si cu pistolul daca ii faci un reglaj duzei

asta chiar nu e bun ?  Pling....stau la 5 min de locatie  Wink
Policarbonat 0.75/0.8 mm super bun pt barbete.
Aici link: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 13:14:52 de către marian77radu » Memorat
Razvan V.
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Ludus/Mures/Romania

« Răspunde #3882 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 14:25:13 »

Vopselele is bune, eu vopsesc voblerele cu spary-uri auto. Lacurile, probabil ca rezista si alea un timp
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #3883 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 15:33:21 »

Daca nu faci voblere mari, poti face barbete din partea superioara a unui PET de Coca-Cola. Mai citeste ce a scris Sava, ca a scris bine.... Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marian77radu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3884 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 16:03:41 »

am citit. vroiam sa fac unele pentru neajlov (clean) si unele pentru stiuca, avat,somn. intrebam de policarbonatul ala ca firma e foarte aproape de mine si nu stiam daca e bun.
 a, mai am o intrebare. am un tovaras, tot pescarus si auzind ca vreau sa-mi fac niste voblere mi-a adus de acasa vreo 10 sticlute de vopsea acrilica . [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ].  sunt alea idea stoffa de 60ml, prima de sus.  sunt niste culori nebune rau verde fosforescent, roz aprins rau, etc.
  culorile astea nebune ies mai greu la atelier din mai multe combinatii

le pot folosi ?  daca nu, sa le returnez ca ma bag la obligatii  Rinjet  vrea 3 voblere pe ele  Smiley
Memorat
Razvan V.
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3885 : Luni 07 Ianuarie 2013, 11:41:48 »

8.5 cm, floating

8.5 cm, floating, o iesit poza ciudat, este argintiu cu solzi aurii, auriul ce il am ii cam ciudat, adica se vede slab la bec, dar la lumina naturala se vede foarte fain

8 cm, floating

P.S. click dreapta si deschide in alta fila, asa se vad in totalitate
Memorat

ORKA
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti

« Răspunde #3886 : Luni 07 Ianuarie 2013, 12:36:15 »

@marian77radu-bune vopsele si policarbonatul dar dau nu-ma la foaie. Trist vopselele se dau bine cu un pistol de retus. Wink
Memorat

Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.
marian77radu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3887 : Luni 07 Ianuarie 2013, 18:11:22 »

merci ! 
o sa ma duc pe acolo sa vad detaliile. la ei pe site scrie ca ar vinde si buc mai mici. bine, ma refer la 1mp. daca nu, il ochesc pe ala de debiteaza si gaseste el cateva resturi pe acolo Smiley
Memorat
marian77radu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3888 : Marți 08 Ianuarie 2013, 22:22:39 »

dupa cum stiti sunt nou in cioplit si am o nelamurire.
cum faceti si ce lemn folositi pentru voblerele sinking si slow sinking Cum??   Cum?
Memorat
pabulos
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Cenad,Timis

« Răspunde #3889 : Marți 08 Ianuarie 2013, 23:53:31 »

Cateva jucarioare ca de inceput de an:

urmeaza evident sa probam daca sunt pe gustul clientilor din Mures.

Postat pe:: Marți 08 Ianuarie 2013, 23:30:33

Vopselele is bune, eu vopsesc voblerele cu spary-uri auto. Lacurile, probabil ca rezista si alea un timp
Vreau sa te rog sa-mi spui  ce lac folosesti dupa vopsit.Am incercat cu un lac auto peste vopsea cu spray auto si nu a dat rezultatele scontate.Multumesc.

Postat pe:: Marți 08 Ianuarie 2013, 23:45:08

Salut! Da poti folosi fara probl spary-urile auto , iar ca lac iti recomand lac de yacht(top).
Spor...la cioplit!

Poti sa-mi spui marca lacului,te rog?
Memorat
Razvan V.
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3890 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 00:02:49 »

Spor...la cioplit!

[/quote]

Kober Yacht, il folosesc si eu, 20 si ceva de lei din Praktiker.

@marian77radu-orice lemn pentru voblere, ideea ii sa pui mai mult plumb
Memorat

ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3891 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 00:15:33 »

Are dreptate Razvan , lac de la Kober folosesc.  Tongue
O cutie iti ajunge zdravan pt. voblere si e si de calitate , fata de celelalte no-name-uri incercate .
Spor la cioplit si  Fir intins Fir intins Fir intins
Memorat

marian77radu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3892 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 08:56:16 »

merci, banuiam.
cum sa pun poze?  am cateva facute si vreau sa va cer pareri in legatura cu ele.
 Cum?
Memorat
ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3893 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 14:08:16 »

Pai trimiti mesajul cu optiunea "Raspunde"( din dreapta jos) si acolo dai click pe optiuni aditionale.In primul rind trebuie sa compresezi pozele ( le deschizi cu Ofiice Picture Manager, apesi pe edit picture( sus , pe la mijloc) si o sa vezi in dreapta optiunea Compress Picture , dai click si bifezi Web pages , apoi salvezi. Te intorci la scrierea mesajului , dai browse si selectezi fisierele compresate.
Bafta la cioplit!
Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3894 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 15:17:06 »

Vreau sa te rog sa-mi spui  ce lac folosesti dupa vopsit.Am incercat cu un lac auto peste vopsea cu spray auto si nu a dat rezultatele scontate.Multumesc.

Spor...la cioplit!

cu timpul o sa-ti iasa, ideea e sa perseverezi

Spor...la cioplit!

Spor...la cioplit!

Kober Yacht, il folosesc si eu, 20 si ceva de lei din Praktiker.

@marian77radu-orice lemn pentru voblere, ideea ii sa pui mai mult plumb
[/quote]
Memorat
marian77radu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3895 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:28:34 »

astept sfaturi  Smiley
Multumesc!!!

Postat pe:: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:12:09

altele

Postat pe:: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:22:04

inca una si ma duc ! Smiley

Postat pe:: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:22:52

cu kober yacht cate straturi trebuiesc sa reziste la dintii stiucii?  Rugaciune

* rsz_photo0232.jpg (109.78 KB, 600x800 - văzut 96 ori.)

* 96144.jpg (31.61 KB, 270x360 - văzut 83 ori.)

* rsz_photo0221.jpg (110.89 KB, 600x800 - văzut 116 ori.)

* rsz_photo0219.jpg (63.25 KB, 600x800 - văzut 86 ori.)
Memorat
RaPpSodIq
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3896 : Joi 10 Ianuarie 2013, 01:28:43 »

astept sfaturi  Smiley
Multumesc!!!

Postat pe:: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:12:09

altele

Postat pe:: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:22:04

inca una si ma duc ! Smiley

Postat pe:: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 18:22:52

cu kober yacht cate straturi trebuiesc sa reziste la dintii stiucii?  Rugaciune

Hai ca ii bine pt inceput. Curaj si da-i inainte. Incearca sa le faci cat mai simetrice. Primele si eu le-am facut cu ocheti insurubati si gaura pt lest scobita in burta dar daca nu esti atent sa iasa perfect pe mijloc, ii loterie. Sunt ff curios cum o sa miste ultimul, ala scobit in diagonala. Penultimul s-ar putea sa iti flancheze putin.  
Si inca o sugestie. Incearca sa le faci mai subtirele. O sa iti stea mai bine si in curent si parca sunt altceva. Binenteles asta ii parere personala.
Baga un ochi si aici, dupa parerea mea ii cel mai bun tutorial. Are 7 parti, merita sa le vezi, asta daca cumva nu l-ai vazut deja.

Aveti idee unde pot gasi un x ray la rapala J13?
« Ultima modificare: Joi 10 Ianuarie 2013, 01:33:58 de către RaPpSodIq » Memorat
hunyadi
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #3897 : Joi 10 Ianuarie 2013, 08:40:36 »

din pacate nu am acest model, as fi avut posibilitatea sa fac un x ray.
Memorat

web: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
e_mail: s_hunyadi@hotmail.com

"A bad day of fishing is better than a good day of work"
ORKA
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti

« Răspunde #3898 : Joi 10 Ianuarie 2013, 10:27:33 »

@marian77radu-bravo,man da-i inainte,daca accepti o sugestie-ochetul de pe burta mai departat de cel din coada,altfel se agata ancorele intre ele si o sa-i da-i cu bip,bip.(sfat-inainte sa pozitionezi ochetii,pune-i ancorele pe langa sa vezi cam pe unde trebuie sa vina ochetul de pe burta.)si cum a zis RAPpSodiq,mai subtirele. Fir intins
Memorat

Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.
Razvan V.
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3899 : Joi 10 Ianuarie 2013, 10:55:09 »

Baga un ochi si aici, dupa parerea mea ii cel mai bun tutorial. Are 7 parti, merita sa le vezi, asta daca cumva nu l-ai vazut deja.

Acum m-am uitat si eu la tutorial. Superb, foarte explicit si baiatu ii chiar profi. Multumesc de video
Memorat

Pagini: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.072 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 21 Aprilie 2018, 12:02:55
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.