Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Joi 23 Noiembrie 2017, 15:13:27 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2161937 ori)
0 Utilizatori și 5 Vizitatori pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #40 : Marți 27 Ianuarie 2009, 08:34:11 »

aha parca si eu am vazut pe la cineva galma aia . mei ! care copii acolo ?  Rinjet

incepeti sa dati in paranoia fratilor !  Wink prea multa patima ...prea multa  Plictisit ,nejustificata de altfel! Cool
« Ultima modificare: Marți 27 Ianuarie 2009, 08:37:19 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #41 : Marți 27 Ianuarie 2009, 08:53:09 »

=))galma aia o sa o intalnesti la toata seria hardcore de exemplu.....plus vreo cateva modele megabss plus multe multe alte voblere.si oare de ce?asa de dragu de a se copia reciproc ..asa ....in lipsa de imaginatie cum is mai ales  "ochi oblici-san"? sugubat
asta ii un detaliu anatomic intalnit la majoritatea pestilor....exagerat si stilizat otzara rezulta exact ce vedeti voi
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #42 : Marți 27 Ianuarie 2009, 08:56:04 »

plus ca iti permite sa faci  sistemul ala cu magnet, sau o camera mai lunga de rattling... sau .. ce mai vrea fiecare ... si empty are asa si eu am asa...  si mai sunt..
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Marți 27 Ianuarie 2009, 09:36:04 »

in general japonezii fac pe burta proeminenta aia! sunt o natie de perfectionisti si nu e de mirare ca implementeaza tot ce e bun! "madafaca"... hell nu te dezminti Smiley  Bere
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Marți 27 Ianuarie 2009, 10:38:05 »

exact ce ziceam si io.constructiv,cloaca pestelui este un punct tinta....exact ca si ochii,operculele,linia laterala,conturul spatelui etc.......
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Marți 27 Ianuarie 2009, 11:10:13 »

Ca sa nu faca "picatura" trebuie puse vobblerele pe o "roata de uscare" si inca n-am asa ceva.

roata aia de uscare io mi-am facuto din motor de la cuptor cu micro unde... ala de invirte farfuria

e numa bun ! e mic , ieftin se invirte de 5-6 ori pe minut merge direct la 220 v si se gaseste cica in romania de cumparat...

ideea mi-a dato un amic pe nume Eugen... e f buna ! el avea doar motorasu si ia facut un suport de lemn si cuplat roata... io am avut un cuptor in plus pe care l-am taiat cu flexu si a ramas asadar cu tot cu suportul orijinal  Risete Risete Risete Risete

ma gindeam sa-i atasez si un ventilator de la un computer vechi... ca poa se usuca mai repede...

daca vreti musai ... va bag o poza...
« Ultima modificare: Marți 27 Ianuarie 2009, 11:11:51 de către dumitru » Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Marți 27 Ianuarie 2009, 11:14:25 »

a venit devconul sugubat  .   multam horsule pt amabilitate!
care a folosit poate da ceva indicatii, sugestii? multumiri anticipate si dau o  Cafea
 inca 2 voblere aproape gata:

Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Marți 27 Ianuarie 2009, 12:35:26 »

Aplauze  Fir intins
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #48 : Marți 27 Ianuarie 2009, 13:20:05 »

Citat
frecventa, amplitudinea si rolling-ul...care, cum, ce, are de a face cu barbeta, lestul si corpul
Hai care "madafaca vomita" la asta Risete

ma hell va  intrebat ceva si io l-am  bruiat  ( scz ma)  poate ii dati nsite raspunsuri ca-s foarte interesat de subiect  sugubat
Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Marți 27 Ianuarie 2009, 13:47:57 »

ce spunea hell era un atac subtil pe care nu l-ai perceput! pt ca e desuet sa spui acum copiezi, top coat, paint .. etc  spui invers : frecvente, batai ...etc Smiley) bv hell! ultimul scapa turma Smiley
Memorat
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #50 : Marți 27 Ianuarie 2009, 13:56:37 »

Gene, nu e cam ..prea curbat al doilea bobler?
nu se dezechilibreaza?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Marți 27 Ianuarie 2009, 14:06:23 »

sa faca un filmulet cu actiunea in cada sa vedem si noi ca functioneaza ! Smiley
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #52 : Marți 27 Ianuarie 2009, 14:26:42 »

e scufundator ( p.m num vine termenu ) sau ma insala ochi?
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Marți 27 Ianuarie 2009, 14:32:16 »

Gene, nu e cam ..prea curbat al doilea bobler?
nu se dezechilibreaza?

poate mergem impreuna odata.. sa-l vezi live Wink

ps: no offense...... daca  seamana cu restul din galerie:   E COPIAT!!! daca nu seamana:..... da chiar funtioneaza corect??!     de asta am zis ca poate mergem impreuna odata... Wink
 cat despre filmulet in cada.. nu prea cred...  nu mai stau sa pierd vremea sa fac filmulete.. nu mai am nimic de demonstrat  demuult.
« Ultima modificare: Marți 27 Ianuarie 2009, 14:35:23 de către gene3004 » Memorat
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Marți 27 Ianuarie 2009, 14:38:30 »

De ce te-ai ofensat asa?

Eu doar eram curios cum bate. dupa forma, parerea mea e ca ar bate prea puternic..dar e doar parerea mea... Undecided
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Marți 27 Ianuarie 2009, 14:41:11 »

nu m-am ofensat deloc dreamer. Wink
 ps-ul ...nu era  strict pt tine...
 chiar as merge odata cu tine la pescuit..  tot legenda ai ramas pe aci...  sa iti dau cateva voblere sa le incerci la clean... ce spui? cand mai vii pe acasa?
Memorat
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Marți 27 Ianuarie 2009, 14:55:35 »

Si eu as merge, Eugen, da nu prea am cum. Distanta ma cam impiedica sa ajung in Iasi prea des.
In legatura cu voblerele de clean..am cateva in lucru..mai bine zis..cateva sute Cheesy
Toate care le-am avut le-am cam pierdut...unele agatate..altele in gura stiucilor de Neajlov  Risete
Poate ne vedem la targul de pescuit de anul asta..cine mai stie!
Tinem legatura!

P.S.: Legend my ass.. Risete
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Marți 27 Ianuarie 2009, 15:01:44 »

Poate ne vedem la targul de pescuit de anul asta..cine mai stie!
Tinem legatura!

P.S.: Legend my ass.. Risete
bai legendo Wink
ne vedem sigur la tirg, da cind e?
daca nu vine vipu la muritori, vin muritorii la legenda Cool
Memorat

HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #58 : Marți 27 Ianuarie 2009, 15:25:20 »

ce spunea hell era un atac subtil pe care nu l-ai perceput! pt ca e desuet sa spui acum copiezi, top coat, paint .. etc  spui invers : frecvente, batai ...etc Smiley) bv hell! ultimul scapa turma Smiley
@twain omule tu orice postare o iei intrun mod foarte personal,
Rog un moderator sau chiar site adminul sa imi staerga contul pe acest forum. Nu vad sensul de a mai posta ceva aici cand orice zic este luat drept atac la persoana, pot sa vizitez forumul si fara sa am cont aici

PS : Ideea postului meu era alta, cat de mult te poate ajuta forma corpului la a obtinte vibratia necesara pt a atrage atentia unu shaloo de exemplu sau un avat.....nu ma vad sa dau cu un bobeler ca o cireasa recuperat pe o viteze uimitoare in curent puternic unde sta un avat si sa am pretentia sa nu se rastoarne cu totul, cum nu ma vad sa dau cu un slider de 13 cm la clean
Acum ca se intampla ocazional nu o sa fiu tampit la cap sa ignor rezultatele obtinute de un cozma de 3 cm de exemplu la clean

@ gene ai grija daca lucrezi cu folie dupa ce intinzi folia degreseaza cu nitel spirt inainte sa aplici culoarea sau DEVCONU Wink
Memorat

C&R
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: arad

« Răspunde #59 : Marți 27 Ianuarie 2009, 15:32:42 »

salut,

am in lukru un jointed zik io fain, DD de 7, va voi tzine la curent....

ps @gene U faine voblere, si eu am avut aceiasi retzinere ca si @dreamer in legatura cu ala curbat visz a visz de bataie, dar se pot face si voblere iesite din tiparele uzuale care sa bata bine sau foarte bine.

sanatate.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 06 Noiembrie 2017, 19:59:56
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.