Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Joi 15 Noiembrie 2018, 19:49:10 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2448263 ori)
0 Utilizatori și 5 Vizitatori pe acest subiect.
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Baia Mare

« Răspunde #400 : Luni 16 Februarie 2009, 21:30:07 »

Credeam ca in timpul evolutiei voblerului,acel canal s-ar putea sa creeze anumite "turbionari" care sa aiba un efect benefic in scopul "capturarilor".... Cum?
...cu spray-ul...deocamdata e tot acelasi,doar ca am renuntat la nuantele care imi faceau probleme.
O sa-l inlocuiesc si ma gandesc la ceva spray folosit la auto.

SPOR !...la cioplit. Wink
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Timisoara

« Răspunde #401 : Luni 16 Februarie 2009, 21:33:48 »

-cu spray-ul sunt 2 dezavantaje.. unul costul lor si al 2-lea este ca se consuma foarte rpd, risipa de vopsea, mai bine te-ai sacrifica putin si ai lua un aerograf si sa-ti faci un compresor home made! si obtii si niste painturi bestiale sugubat
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #402 : Luni 16 Februarie 2009, 21:49:41 »

Adevarul este ca la cat am dat pe 12 sprayuri,cred ca as fi putut sa cumpar un aerograf (mai modest). Problema este compresorul....adica nu prea stiu ce presupune procurarea (in cazul unuia "home made")  si  utilizarea unui astfel de compresor.Ma refer la spatiu ,zgomot si in general cam ce presupune munca cu un astfel de utilaj.
Bineinteles,nu pe ultimul loc este si partea financiara.

Poate intr-o zi... Smiley Noroc
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #403 : Luni 16 Februarie 2009, 22:24:43 »

pai compresorul.. din motor de frigider, vorbeste cu radu.. al lui este home made si din cate vad eu din painturile lui nu are niciun fel de probleme cu el, sigur te va ajuta Jenat eu zic ca iti scoti banii pe el si chiar merita
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #404 : Luni 16 Februarie 2009, 22:34:24 »

Multumesc !

...este o idee care merita "analizata"... Bere
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #405 : Marți 17 Februarie 2009, 06:53:38 »

Multumesc !

...este o idee care merita "analizata"... Bere

Salut!

Pai un compresor pentru umflat rotile la masina pe 12V e numai 25  -  30 RON (Plus, si alte mogozine din astea..). Baga presiune pana la 8 bar. Problema e sa gasesti un rezervor suficient de mare(peste 10 litri) cu manometru(din asta are si compresorul), regulator de presiune, filtru pentru vaporii de apa... E drept ca-ti trebuie redresor de curent, dar ma gandesc ca majoritatea aveti asa ceva, mai incarcati cate o baterie la autobatmobil.... si are priza gen bricheta electrica de la masina. Eu nu vad asa mare problema in asta. Bagi presiune pana aproape de maxim in rezervor dupa care opresti compresorul si vopsesti in liniste 10-15 vobblere...Hope I help!

Bye!

STM
Memorat

sTm
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #406 : Marți 17 Februarie 2009, 11:08:31 »

-uite old, ideile vin.. numa sa intrebi! Bere

-4 voblere proaspat gata, mai urmeaza devconul...
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

6cm, sinking toate, pastravul brun e very fast sinking Risete
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #407 : Marți 17 Februarie 2009, 11:23:43 »

frumoase horsule...  dar am vazut bine? ochetul din coada e sus?
spor!
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #408 : Marți 17 Februarie 2009, 11:26:25 »

nu sunt chiar sus..  au doar o tentativa exact cat este necesar, ptr. ca pun triple putin mai marisoare si sa nu se agate intre ele
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #409 : Marți 17 Februarie 2009, 11:49:15 »

Faine tare! Cat sunt de mari? Nu le vinzi?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #410 : Marți 17 Februarie 2009, 12:03:18 »

pai am scris acolo ca-s de 6cm si sinking.. completez acuma ca sunt si din balsa Tongue
-de vandut.. astea nu, dar dak vrei neaparat, spune cam ce ai vrea si poate o dam de capat Bere
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #411 : Marți 17 Februarie 2009, 13:16:52 »

Am observat ca sunt inguste....seamana cu niste voblere pe care le am de la producatori autohtoni (pily, tiny), care mi-au facut surprize mai mult decat placute...vibratie marunta, culori interesante....am prins clean , biban, avatei, marlite....bune rau....zi un pret.... Bere
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #412 : Marți 17 Februarie 2009, 13:32:10 »

-pretul nu am sa-l zic aici, nu este locul potrivit, nu m-am gandit niciodata sa vand, pana acuma am mai dat la un prieten si am facut un schimb cu radu.. cam atata, dar dupa cum am zis dak e cineva care doreste un vobler si am timp sa-l ajut, o fac Rinjet mai ales acuma ca am trecut de sesiune si sunt mai liber vreo 2 sapt Risete

-pretul nu am cum sa-l dau ca nici nu stiu ce vrei.. vobler, bine, dar de care? ce culoare, marime? etc.
-continuam pe mesaje private dupa ce te-ai hotorat Tongue sau poate deschide vre-un moderator un loc unde sa se liciteze sau o galerie separata in acest scop sugubat
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #413 : Marți 17 Februarie 2009, 14:44:50 »

Poti pune anuntul pe okazii.ro, care este un site de licitatii. Pui link-ul cu licitatia ta pe forum la PP si cei interesati pot licita. Asa poti sa vezi exact la cat este evaluat voblerul tau. (evident, la licitatie au acces pescari din toata tara  Wink )
Aici este rubrica dedicata pescuitului:
Bafta!
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #414 : Marți 17 Februarie 2009, 14:52:38 »

-pretul nu am sa-l zic aici, nu este locul potrivit, nu m-am gandit niciodata sa vand, pana acuma am mai dat la un prieten si am facut un schimb cu radu.. cam atata, dar dupa cum am zis dak e cineva care doreste un vobler si am timp sa-l ajut, o fac Rinjet mai ales acuma ca am trecut de sesiune si sunt mai liber vreo 2 sapt Risete

-pretul nu am cum sa-l dau ca nici nu stiu ce vrei.. vobler, bine, dar de care? ce culoare, marime? etc.
-continuam pe mesaje private dupa ce te-ai hotorat Tongue sau poate deschide vre-un moderator un loc unde sa se liciteze sau o galerie separata in acest scop sugubat

aoleu... iar ajungem la vrajeli de genu... " io dau numa cu ale mele " Smiley sau ... " io nu vind... " !  Rinjet dar dau cadou sau fac schimb...  Smiley  adica cu alte cuvinte sa fim de la bun inceput intelesi  ... am si io demnitatea mea...  Smiley ! ma parlesc si fac schimb de lichide intime dar nu pe parale...  Rinjet ce parere ai matale ?  Smiley ios daia ? Wink Risete hai pe privat ce dracu !  Risete

bai fratilor ce mare vrajeala e daca faceti un ban cinstit ? abia se bucura toata lumea de un lucru bun folositor si cu oaczia asta mai faceti parale de un lichici sau o vopsea colo...
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #415 : Marți 17 Februarie 2009, 15:11:35 »

-pff dumitre.. iara se ajunge la cearta, nu am zis ca dau numa cu ale mele.. eu inca cumpar voblere si de magazin, iar de vandut nu vreau sa vand ptr ca se fac greu si pun si suflet.. adik nu-mi da nimeni atata cat as vrea eu pe ele, dar 2 sau 3 voblere fac si eu un sacrificiu, mai scot un ban(pe munca mea) ptr o parte din materiale ca tot acolo se duc banii! dar in fine... am zis de privat ptr ca sa nu deranjez oamenii.. nu e topic de vanzare! dak m-a intrebat aici, i-am raspuns tot aici si am continuat pe privat, e ceva in neregula?

-sau mai bine, ce a-i sarit de ... in sus?

@bingo... am specificat asta ptr ca mai era un subiect.. "ce ar mai trebui modificat la site", si de aia am mai specificat Tongue sunt cativa care au fost de acord cu ideea de o galerie separata pe sistem de licitatie Rinjet nu ma pun eu sa fac avere din asa ceva! Roll Eyes dar cateodata esti curios la cat este evaluata/apreciata munca ta de altii
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #416 : Marți 17 Februarie 2009, 15:20:16 »

Poti pune anuntul pe okazii.ro, care este un site de licitatii. Pui link-ul cu licitatia ta pe forum la PP si cei interesati pot licita. Asa poti sa vezi exact la cat este evaluat voblerul tau. (evident, la licitatie au acces pescari din toata tara  Wink )
Aici este rubrica dedicata pescuitului:
Bafta!

eu zic ca ideea cu ocazii.ro e cea mai buna. PP e un site ( fara suparare) "micut". cei care vor sa vanda   intradevar ar trebui sa  posteze pe  ocazii sau chiar rapitori.ro( spun rapitori pt ca  atunci cand  postam acolo... veneau multe cereri pt voblere).acum ramane doar sa obtineti acordul staf-ului  pp sa puneti linkul  spre okazii.ro...
 spor!
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #417 : Marți 17 Februarie 2009, 15:27:21 »

site micutz, intr-adevar! dar dintre toate aici m-am simtit si cel mai bine Jenat
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #418 : Marți 17 Februarie 2009, 15:28:03 »

-pff dumitre.. iara se ajunge la cearta, nu am zis ca dau numa cu ale mele.. eu inca cumpar voblere si de magazin, iar de vandut nu vreau sa vand ptr ca se fac greu si pun si suflet.. adik nu-mi da nimeni atata cat as vrea eu pe ele, dar 2 sau 3 voblere fac si eu un sacrificiu, mai scot un ban(pe munca mea) ptr o parte din materiale ca tot acolo se duc banii! dar in fine... am zis de privat ptr ca sa nu deranjez oamenii.. nu e topic de vanzare! dak m-a intrebat aici, i-am raspuns tot aici si am continuat pe privat, e ceva in neregula?

-sau mai bine, ce a-i sarit de ... in sus?

sarit ? Risete n-am sarit !  Risete si zic ca n-are de ce sa se ajunga la cearta pt o analiza in gluma bombardata cu buline galbene  Smiley ca doar nu o iei in serios... nu ?

pe mine unul m-a amuzat rau cum suna mesajul tau... hai zi si tu ca nu suna asa !  Risete

serios vorbind ...  zau nu vad nik rau in ati vinde munca ta !
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: arad

« Răspunde #419 : Marți 17 Februarie 2009, 15:41:50 »

salut,
cineva mi-a cerut aceasta poza si am postat-o.

* DSCF2980.JPG (65.08 KB, 800x600 - văzut 217 ori.)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
Pagini: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.092 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 10 Octombrie 2018, 01:16:53
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.