Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Luni 25 Iunie 2018, 15:05:42 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2406756 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #500 : Luni 02 Martie 2009, 13:45:56 »

o sosie a unui vestit vobler dawn 3,5 cm fl , coboara rapid pe recuperare , bataie marunta , amplitudine moderata

* sosie down.JPG (82.88 KB, 640x480 - văzut 303 ori.)
« Ultima modificare: Luni 02 Martie 2009, 14:08:09 de către RADU » Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #501 : Luni 02 Martie 2009, 14:47:35 »

5cm,15gr,devcon:

Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #502 : Luni 02 Martie 2009, 14:59:07 »

@radu.. misto lemnul ptr clean, tre sa trag si eu cateva ptr clean ca incepe sezonul si nu vreau sa ratez  Rinjet
@gene.. am facut si eu un deep diver greu ca dracu.. 7cm si tot vreo 15-20gr nush sigur ca nu am cantar da pe undeva pe acolo.. ce zici, tractam bolovani de pe fundulapei sau ba? Risete
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #503 : Luni 02 Martie 2009, 19:56:50 »

@all: vad ca tot carcotasi ati ramas  Smiley 
Frumoase voblerele !  Aplauze Aplauze
Ce-i asa liniste? Risete Risete
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #504 : Marți 03 Martie 2009, 06:47:46 »

aripata , 3,5 cm fl

* STA61591.JPG (85.02 KB, 640x480 - văzut 300 ori.)
Memorat
alecs
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: caransebes

Keep it simple.

« Răspunde #505 : Marți 03 Martie 2009, 15:30:46 »

Buna,am inceput si eu din iarna asta sa imi fac singur voblerele si sa urmaresc acest site. Rinjet
Am inceput sa fac acest swimbait pe care vreau sa-l folosesc la pastrav pe un lac (poiana maru) problema e cu lestarea ,as vrea sa-l fac sinking dar nu stiu unde sa-l lestez sa mearga din prima sa nu il gauresc peste tot pana il nimeresc.mentionez ca vreau sa-i pun si barbeta, inca nu stiu cum si unde. daca aveti ceva idei ziceti-mi si mie   Bere Bere Bere
sper sa mearga asa sa pun poza:

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

ps unde se vad plumbuletii sunt 2 camere micute cu bile

Dreamer: Am incercat si eu sa adaug alte poze sa vad poate merge, dar se pare ca este o problema...Am lasat link-urile
« Ultima modificare: Marți 03 Martie 2009, 15:52:13 de către Dreamer » Memorat
alecs
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Keep it simple.

« Răspunde #506 : Marți 03 Martie 2009, 15:33:34 »

am dat-o'n bara cu pozele dar merge cu copy paste fara img
Memorat
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #507 : Marți 03 Martie 2009, 15:52:40 »

Frumoase voblere. Sigur or sa prinda ceva pistruiati!!
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #508 : Marți 03 Martie 2009, 15:58:40 »

Memorat

let the pike survive, put it back alive

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #509 : Marți 03 Martie 2009, 18:30:01 »

ceva martisoare all sinking

* martisoare.JPG (84.51 KB, 640x480 - văzut 246 ori.)
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #510 : Marți 03 Martie 2009, 19:35:39 »

Buna,am inceput si eu din iarna asta sa imi fac singur voblerele si sa urmaresc acest site. Rinjet
Am inceput sa fac acest swimbait pe care vreau sa-l folosesc la pastrav pe un lac (poiana maru) problema e cu lestarea ,as vrea sa-l fac sinking dar nu stiu unde sa-l lestez sa mearga din prima sa nu il gauresc peste tot pana il nimeresc.mentionez ca vreau sa-i pun si barbeta, inca nu stiu cum si unde. daca aveti ceva idei ziceti-mi si mie   Bere Bere Bere
saliu!

eu dak as fii in locul tau l-as face ceva de genul asta, acuma na.. fiecare cu ideile sale poate iti da altcineva alte idei Rinjet

PS: dak mai ai intrebari pune-le cu incredere!

Postat pe:: Marți 03 Martie 2009, 19:14:12

2 voblere din balsa, 4,5cm respectiv 5cm cel jointed, ambele suspending, topcoat de devcon 2 ton

srry de pozele neclare, nu ma mai injurati Trist dar sa mai pun si eu cate ceva pe aici Jenat

* DSC001341.JPG (99.26 KB, 1024x768 - văzut 309 ori.)

* Imag041.jpg (67.89 KB, 1280x960 - văzut 221 ori.)

* Imag043.jpg (73.24 KB, 1280x960 - văzut 151 ori.)
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #511 : Marți 03 Martie 2009, 20:04:28 »

merge si asa cum zice horsu dar daca faci botul nitel mai plat, adica asa ca un perete drept(hooo nu dati cu paru k nu gasesc cuvantu' ala care trebuie acum Risete ) si pui inelul mai sub bot, il faci swimbait Wink
Memorat

C&R
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #512 : Marți 03 Martie 2009, 20:08:32 »

frumoase baieti si respect pentru toti cei ce fac voblere ca nu e usor  Aplauze Aplauze Aplauze
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #513 : Marți 03 Martie 2009, 20:19:00 »

frumoase baieti si respect pentru toti cei ce fac voblere ca nu e usor  Aplauze Aplauze Aplauze
dea... pe mine ma omoara lestatul, asa nu-mi place Trist cel mai fain e cand le pui triplele Risete Risete
Memorat
alecs
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Keep it simple.

« Răspunde #514 : Marți 03 Martie 2009, 21:21:41 »

multam mult la toata lumea si am sa postez o poza cu el cand va fi gata, chit ca va mai dura pana atunci....fir intins ca pana la urma asta conteaza cel mai mult Wink
p.s. ma bucur ca siteul asta chiar isi merita numele pe deplin
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #515 : Marți 03 Martie 2009, 23:03:29 »

o idee numai, vorbeam cu cineva asupra unui aspect important referitor la barbeta pe swimbait - se numeste "trisat"  Risete este o solutie rezonabila folosita pentru ati salva munca, daca faci din 2 piese se numeste jointed , daca faci din mai multe de preferat sa eviti barbeta daca vrei sa obtii o miscare in S naturala, cartile sunt la tine, folosestele cu incredere Wink atentie la plecarea profilului de sub ochetul fata , gandeste SLIM nu FAT , mai multe imbinari o miscare mai naturala, si daca folosesti concav inainte zicese ca e mai bine (nu am testat)

doar un gand bun intro sara linistita  Wink

Postat pe:: Marți 03 Martie 2009, 23:01:21

9 elemente , mi se pare bestial, sarma dintro bucata dintrun capat in altu  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

alecs
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Keep it simple.

« Răspunde #516 : Miercuri 04 Martie 2009, 00:10:51 »

da pikeman ai totala dreptate,trebuia sa-l fi facut mai flat si era mult mai bine mai ales ca vroiam sa imite o angeroana dar ...omu cat traieste invata . pe asta il las asa ca prea am bibilit la branhile alea si nu mai am chef sa le stric   vad eu ce iese .pana la urma tot o bate el.si daca nu merge fara barbeta ii trag una de metal prinsa in 2 holsuruburi  Risete
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #517 : Miercuri 04 Martie 2009, 07:12:38 »

ce sa zic... arata bine... aproape la fel de bine ca mustele mele... Rinjet
 dar e mult de munca la asa ceva...

ar arata si mai bine daca ar avea un efect vizual si mai strident... stiu io sa fi fo minjit cu vopsele de alea care privite din alt unghi arata alte culori si pe muchile imbinarilor ceva inchis la culoare pt contrast... adica dunji negre la o adica...

unu din asta as zice ca se merita facut in serie... din plastic
Memorat
draqdevil
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Tg-Jiu

« Răspunde #518 : Miercuri 04 Martie 2009, 09:38:59 »

Salut,,,,,,,sunt un incepatorin constructia voblerelor....am vazut in paginile anterioare ca aveti "matrite" pentru voblere desenate in photoshop sau in corel........imi poate trimite si mie cineva cateva k am incercat si nu'mi ies de nici o culoare.....Mentionez k vreau sa fac numai voblere mici(max 4 cm) pt clean.Multumesc mult!
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #519 : Miercuri 04 Martie 2009, 11:06:44 »

Salut,,,,,,,sunt un incepatorin constructia voblerelor....am vazut in paginile anterioare ca aveti "matrite" pentru voblere desenate in photoshop sau in corel........imi poate trimite si mie cineva cateva k am incercat si nu'mi ies de nici o culoare.....Mentionez k vreau sa fac numai voblere mici(max 4 cm) pt clean.Multumesc mult!

Salut!

Alt "copiator"..... Pai nu-i mai simplu sa iei o coala de hartie si un creion+o guma de sters si-ti faci sabloane fara numar? Cele care ti se par reusite, le lipesti pe o scandura subtire si-ti faci sablon din lemn. Tine o viata.

Azi mi-am facut rost de coli A4 de hartie colorata in masa autoadeziva(numai cate 1  Trist), culoare galben si verde fluorescent. Problema cu ochii e rezolvata. Am diverse preducele cu care tai rondele pentru ochi, mai trebuie numai bulinuta neagra si eventual o picatura de epoxi sa aiba un efect 3D.

Aseara am dat cu Selene 01 (alb perla) vobblerele(cam jumatate), azi continui cu vopsitul. Unora poate le place treaba asta, dar mie nu, asa ca draga RADU cum facem cu ele, vad ca tu esti "chinez"cu rabdarea pentru detalii. Da-mi o adresa si-ti trimit ceva. Fara obligatii. Daca le vopsesc eu, iasa tot ca si cele de pana acum. Nu am "chef" de alte investitii in vopsele.

Bye!

STM
Memorat

sTm
Pagini: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.06 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 25 Mai 2018, 07:57:41
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.