Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2

Joi 24 Mai 2018, 07:20:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 231   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante - v2  (Citit de 2378467 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #720 : Sâmbătă 04 Aprilie 2009, 20:37:54 »

da , faina chiftiritza (coropisnitza), ca si celelalte de altfel  Aplauze
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #721 : Duminică 05 Aprilie 2009, 10:22:25 »

Nu stiu cat de "clasica" e coropisnita aia ( no offence H), dar pe mine..."m-a dat pe spate"

Aplauze Aplauze Aplauze
ma refeream la celelalte Tongue
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #722 : Luni 06 Aprilie 2009, 09:57:01 »

Nu stiu cat de "clasica" e coropisnita aia ( no offence H), dar pe mine..."m-a dat pe spate"

Salut!
Si mie mi-a placut coropisnitza aia. Am revenit dupa o saptamana de bolit, asa-i riscanta "meserie" confectionatul de vobblere... Am vopsit cu geamul deschis, ca pute tare diluantul nitro ce-l folosesc si asa fara sa bag deseama m-a prins o raceala de toata frumusetea. Am finalizat numai 20 de vobblere(altele decat cele din "gramada cea mare"), toate niste clone dupa un vobbler "clean-killer", sper sa fac si o poza scanata. Testate la vana merg bine cu mici diferente in vibratie intre ele.
Ce am mai gasit interesant la un magazin> erau un fel de bureti imbracati in granule abrazive(tip smirghel) , am gasit de mai multe tipuri, 3 lei bucata.

La vobblerele din seria asta am facut altfel corectia traiectoriei, adica am lasat inelul de tractiune pe mijloc si am miscat de barbeta invers de cum se face in cazul inelului. Epoxi-ul meu e de 5 minute, cam dupa 10 minute  e destul de tare(atentie se prinde numai de paleta, altfel se imprima amprentele in epoxi), dar inca poate fi miscata barbeta. In 24 de ore se intareste beton. Vobblerele arata mai ciudat cu barbeta usor asimetrica, dar merg perfect drept.

Bye!

STM
Memorat

sTm
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #723 : Luni 06 Aprilie 2009, 19:12:43 »

Salutare tuturor! Am facut ce am facut si iar mi-am luat talpasita o vreme... ce sa fac? Servici zi de (prima)vara pana-n seara...
Si totusi:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
3cm (primele 2 randuri), 4 si 5cm cele din dreapta

tot cele 6 din dreapta (cele 2 de jos de pe primul rand sunt sinking):
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

ceva ce mai am in lucru (sper sa fie gata pana-n Pasti ca sa le duc la munte):
modelul il stiti ca am mai pus, doar culorile-s noi

Si una tare:
piercing-ul - etapa hotaratoare in constructia unui vobler  Risete
Adevaru' e ca nu-i de glumit... a trebuit sa ma duc la doftor ca nu mai iesea nici de-a naibii.

Gata! Nu stiu cand o sa mai intru. Mai am 2 zile grele tare la munca dupa care sper sa reusesc sa fug in delta vreo 3 zile... poate ceva poze cu capturi desi ma duc in principal la stationar.
Apoi iar o gramada de treaba la servici (incepe sezonul... amenajat terasa, angajari... of). Nu-i nimic, dupa 1 mai o sa am ceva mai mult timp
« Ultima modificare: Luni 06 Aprilie 2009, 19:20:41 de către medvediucbogdan » Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #724 : Luni 06 Aprilie 2009, 19:37:01 »

Rinjet alea micute is super ma dau pe spate de ca cand ai pus primadata .cand fac rost de tei tre sa fac cateva
Memorat

medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #725 : Luni 06 Aprilie 2009, 19:56:03 »

pai is din balsa... toate, am uitat sa va zic...
Memorat
CosminD
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #726 : Luni 06 Aprilie 2009, 20:40:21 »

Bogdane, ce sa mai zic...esti profesor! ME-SE-RI-E!!! Poate-mi zici si mie care e treaba cu ochetii din coada pusi deasupra la voblerele alea mici Jenat acu pe bune, fara apropouri, am mai intrebat pe...cineva Tac...da' nu mi-a spus Trist
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #727 : Luni 06 Aprilie 2009, 20:48:05 »

la altii nu stiu... la mine are rolul de a mari distanta dintre ancore sa nu se agate intre ele...

Is profesor pe naiba. Sunt unii adevarati pe aici. Care tac si fac  Wink
« Ultima modificare: Luni 06 Aprilie 2009, 20:50:14 de către medvediucbogdan » Memorat
CosminD
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #728 : Luni 06 Aprilie 2009, 20:53:06 »

k, mersi... credeam ca o i ceva legat de vibratii Roll Eyes
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #729 : Luni 06 Aprilie 2009, 21:28:29 »

...eh, n-am ajuns io la nivelul ala... dar daca o fi... cu atat mai bine  Wink
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #730 : Marți 07 Aprilie 2009, 12:17:03 »

saliu! Bere
bogdane... meserie rau de tot ultima poza, cum naiba ai reusit aceasta performanta? ca sa stiu sa ma feresc Shocked
-voblere sunt frumoase, sa vedem acuma pozele cu capturile di pi la munte sugubat ... sper sa palesc si eu cativa clenisori si avati sa pun ceva poze  Jenat
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #731 : Marți 07 Aprilie 2009, 14:52:30 »

saliu! Bere
bogdane... meserie rau de tot ultima poza, cum naiba ai reusit aceasta performanta? ca sa stiu sa ma feresc Shocked
-voblere sunt frumoase, sa vedem acuma pozele cu capturile di pi la munte sugubat ... sper sa palesc si eu cativa clenisori si avati sa pun ceva poze  Jenat

Salut!

Nu stiu cum a reusit Bogdan, dar la mine a bagat cleanu' in marsarier cand incercam sa-l prind frumos pe dupa opercule si mi-a tras ancora libera in degetul din mijloc pana la os. Eu am strans din masele si am taiat cu clestele ancora, dupa care m-am folost de curbura acului pentru a-l scoate pe partea cealalta. Naaaisss!
Interesant ca nu m-a durut prea rau si nici sange nu a curs. Of corse pescuitul era deja compromis, extragerea am facut-o la domiciliu pe motiv de lipsa cleste pe malul apei...Si era una din zilele alea cand rapea cleanul ca avatul... Neaccidentat cred ca urma sa mai prind ceva trofee, dar asa...

Bye!

STM
Memorat

sTm
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #732 : Marți 07 Aprilie 2009, 20:50:43 »

astazi am iesit si eu la o partida mica pe bega... si am luat vreo 4 micromarlite si un avatel, toti cu acelasi vobler sugubat : [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] va uitati voi la filmuletele alea 2 si pozele cu capturile din album Tongue sper sa va placa, imi cer scuze ptr regia proasta, dar a fost cam dificil sa ma filmez singur cu telefonul si nici clestele nu-l aveam la indemana ptr a-mi usura munca Trist
Memorat
CosminD
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #733 : Marți 07 Aprilie 2009, 20:57:08 »

Bravo!!! la mai mare!!! cum care mana ai tinut frate telefonu'?  Shocked
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #734 : Marți 07 Aprilie 2009, 20:59:17 »

cu mana dreapta Tac
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #735 : Marți 07 Aprilie 2009, 21:01:42 »

Rinjet eu credeam ca l-ai tinut in gura  Shocked Shocked Shocked
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #736 : Marți 07 Aprilie 2009, 21:10:35 »

Rinjet eu credeam ca l-ai tinut in gura  Shocked Shocked Shocked
Risete
nop, in palma mainii drepte si cu degetele dezgatam voblerul, sunt mai finutz asa de felul meu Jenat
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Baia Mare

« Răspunde #737 : Marți 07 Aprilie 2009, 21:11:18 »

Ce tupeu au unii, dom'le...
Dupa ce ca fac voblere faine, mai si prind cu ele.

Fir tensionat, la maxim !...data viitoare. Wink
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #738 : Miercuri 08 Aprilie 2009, 17:06:20 »

si io is patit... m-am prins singur fix de umarul obrazului cu o tripla de 8 din curul unui tub fly  ...

ce sa-i faci ? eram la inceput de drum ... nu prea ma stiam... si dadeam cu single hand fly pe spate... eee.... si so schimbat vintu...  si uite asa  am simtit brusc o dorinta aprinsa sa invat sa dau underhand shit...  Wink Rinjet

sa vezi ce moaca au facut alti cind m-am dus sa-i rog sa taie tripla cu patentu...

as fi taiato io dar nu vedeam ...

de scos am scoso io...
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #739 : Joi 09 Aprilie 2009, 00:51:54 »

dumitre...la fel am patit si eu....doar k mie mi-a venit un streamer lestat in spate....ditamai vanataia mia facut.......
Numa Pikeman asta i de vine batel conserva de iaurt in cap sa il bata
Memorat

C&R
Pagini: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 231   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 10 Mai 2018, 10:45:12
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.