Prieteni Pescari

Pescuitul cu spinnerbait

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:58:05 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Pescuitul cu spinnerbait  (Citit de 5282 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
negreapetru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Joi 05 Februarie 2009, 16:40:06 »

Se discuta atit de putin  despre aceasta naluca incit am sa deschid un topic despre ea  in ideia ca voi mai gasi adepti  si amatori dispusi sa o incerce .Consider ca este printre cele mai versatile dar in acelasi timp si mai putin folosite naluci poate si datorita  unei promovari aproape inexistente dar si a lipsei totale de informatii despre ea.Am sa incerc sa va enumar citeva din avantajele folosirii spinnerbaitului.
1-Se pot folosi jiguri de diferite greutati putind astfel sonda mai multe adincimi ale apei.
2-Se pot folosi(inlocui)plasticele (gruburile) in functie de ce peste cautam(biban,salau,stiuca,somn)
3-Se pot inlocui usor si paletele rotative(care in constructia mea sint prinse de virtej cu un inel despicat)folosind astfel marimi sau culori de palete diferite.
4-Se pot inlocui jigurile cu streamere de avat sau stiuca .In concluzie putem face o multime de combinatii posibile direct pe balta.Eu mi-am facut citeva bucati mai mult in joaca si le-am tinut in trusa un an de zile pina sa folosesc unul din curiozitate.Am avut o surpriza placuta avind o partida de exceptie la biban pacalind si citeva stiuci.Fata de modelul original cel facut de mine are avantajele unei versatilitati multiple putind face orice combinatie rotativa-jig,rotativa-streamer,streamer-jig  dorim(bineinteles in functie si de ce avem in trusa).Incercati si nu  ve-ti regreta,tot ce va trebuie este niste sirma otelita si citeva palete rotative+trusa de plastice si streamere.

* spinnerbait1.JPG (31.32 KB, 400x300 - văzut 271 ori.)
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Joi 05 Februarie 2009, 17:18:54 »

e fumata deja prietene ==>http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,200.0/   Risete Risete  am facut topicul asta acum 2 ani si ceva  Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
negreapetru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 06 Februarie 2009, 20:54:43 »

nu am vazut in topicul tau nici o poza  ,asa ca daca nu te superi lasa-i pe cei care nu stiu despre ce este vorba sa mai invete ceva nou.Eu am propus sa incercam sa facem combinatii cit mai multe si sa aflam la ce merge mai bine.Nu am vazut inca o combinatie twister-streamer asa ca mai este loc de incercari.
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #3 : Vineri 06 Februarie 2009, 23:28:01 »

Risete hai ma negre ca mesaju asta si topicu e stas l-am mai vazut pe vreo 2 forumuri pe care is io
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 06 Februarie 2009, 23:42:18 »

nu am vazut in topicul tau nici o poza  ,asa ca daca nu te superi lasa-i pe cei care nu stiu despre ce este vorba sa mai invete ceva nou.Eu am propus sa incercam sa facem combinatii cit mai multe si sa aflam la ce merge mai bine.Nu am vazut inca o combinatie twister-streamer asa ca mai este loc de incercari.

nu ma supar ! esti liber sa spui tot ce doresti ...

Jenat
« Ultima modificare: Vineri 06 Februarie 2009, 23:53:10 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
negreapetru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Marți 10 Februarie 2009, 17:44:33 »

am primit o poza pe un forum de spinnerbait cu 2 palete si am incercat sa fac si eu citeva  .Va prezint modificarile (imbunatatirile) pe care le-am facut fata de original .
1-am facut tija paletelor rotative sub un unghi la care sa lucreze (invirta ) ambele rotative(la original pescarul respectiv spunea ca paleta intermediara  oscila cu toate ca era pusa cu calaret pe tija.
2-am facut un model  la care am pus paletele rotative in linie cu calaret amindoua(ca la un rotativ dublu) si in capat am pus un inel despicat unde putem pune un streamer sau chiar a treia paleta,astfel spinnerbaitul meu are de toate: twister,palete rotative(ambele),streamer.
le-am testat in cada si merg excelent ,nu sint facute ptr poza.
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #6 : Marți 10 Februarie 2009, 17:54:59 »

foarte misto, cu siguranta trebuie sa-mi trag si eu vreo doo sau trei spinnerbaituri, prea misto
Memorat
chef
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

Cadoul propriu la 40 de ani...

« Răspunde #7 : Duminică 14 Februarie 2010, 20:30:00 »

Cafea Am palete simple,ridate,cu folie prisma-clasica+rosie,de alama,colorate,batute-n solzi si chiar si LUMINISCENTE + shaduri,twistere si worm+ margele,pb culisant si inele pt. spinnerbait-uri. Doritorii sa ma sune la:0733011405,0769649145 si id: rolandpopcev. Fir intins
Memorat

TOT RESPECTUL!!!
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 21 Mai 2017, 19:04:37
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.