Prieteni Pescari

rauri moldovene de munte...

Duminică 22 Iulie 2018, 09:28:59 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: rauri moldovene de munte...  (Citit de 30286 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #20 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 20:31:16 »

Da,am primit o chitanta fiscala pe care este o stampila si o semnatura.Mi se pare suficient!
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #21 : Duminică 01 Martie 2009, 16:56:05 »

cum sorine ? numai chitanta ? pai anul asta sau tiparit permisele si am vorbit cu cineva de la baia mare unde cica s-au dat amenzi buluc celor care au inceput anul asta pescuiala fara acest nou permis . sau  e dupa zicala aia : cate bordeie atatea obicee ?
Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #22 : Duminică 01 Martie 2009, 18:44:16 »

unde cica s-au dat amenzi buluc celor care au inceput anul asta pescuiala fara acest nou permis . sau  e dupa zicala aia : cate bordeie atatea obicee ?

Cred ca e dupa b & o. Din cate stiu, si urmaresc discutiile, acest nou permis nici macar n-a iesit de la tipografie. Dac-o fi intrat, ca nici asta nu se mai stie sigur... ... ...
Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #23 : Duminică 01 Martie 2009, 21:26:25 »

scuze , citisem gresit  Tac
« Ultima modificare: Duminică 01 Martie 2009, 21:30:08 de către RADU » Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Duminică 01 Martie 2009, 21:28:57 »

daca vrei ii fac si o poza . il am de vreo saptamana  Wink

Daca nu ti-e greu, chiar te rog! Avers si revers. Multumesc! Numai bine!
Memorat

Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 01 Martie 2009, 21:35:57 »

E vorba de cotizatie.Chitanta are un numar(regim special),are o stampila si o semnatura.Cine a emis-o raspunde.In Suceava nu mai sint alte asociatii decit Ajvps.Ca e bine sau rau timpul o va demonstra.In mod sigur nu e harababura si certurile de prin alte parti.Probleme cu pol. de frontiera sau jandarmii nu sint.
Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Duminică 01 Martie 2009, 22:11:52 »

In Suceava nu mai sint alte asociatii decit Ajvps.

Aveti dreptate, Regia Nationala a Padurii "Romsilva", dupa cum îi si spune numele, nu este (chiar) o asociatie. 
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Luni 02 Martie 2009, 21:06:27 »

Pai nu e deloc asociatie!E un administrator!Nu cunosc situatia RNP in legatura cu fondurile de pescuit dupa actuala legislatie(care se schimba aproape zilnic incit a devenit un hatis).
Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Luni 02 Martie 2009, 21:22:59 »

Nu cunosc situatia RNP in legatura cu fondurile de pescuit dupa actuala legislatie(care se schimba aproape zilnic incit a devenit un hatis).

Intr-adevar, e nenorocire cu astia. Zapaceala de pe lume... :-( 
Memorat

Septimiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Vineri 03 Aprilie 2009, 11:38:46 »

Va salut prieteni pescari!

Anul asta vreau sa fac "deschiderea" la pastrav prin zona Vatra Dornei mai precis pe Bistrita Aurie de la Carlibaba pana pe la Ciocanesti. Nu am mai fost niciodata in zona deci nu prea stiu mare lucru despre apa, drum de acces si regimul de pescuit.
Mentionez ca am permisul de la ANPA (deci dupa lege ar trebui sa fie suficient). Ii rog pe cei care cunosc mai multe detalii sa imi dea o "mana" de ajutor.

Multumesc!
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #30 : Vineri 03 Aprilie 2009, 12:07:05 »

Nu cred ca e de ajuns permisul ANPA. din cate stiu raurile de munte sint fonduri de pescuit ale RNP...
sa te interesezi la sucursala locala RNP. Fire incinse!!
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Vineri 03 Aprilie 2009, 13:53:41 »

Erau...

Acum Dracu' mai stie ale cui sint apele (toate, nu doar cele de munte), cine, ce asociatie le gestioneaza, daca le gestioneaza.

Din ce am citit pana acum, nimeni nu mai stie nimic, nimeni nu poate sa-ti arate, cu legea in mana,
ce si cum.

Postat pe:: Vineri 03 Aprilie 2009, 12:18:22

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #32 : Marți 12 Mai 2009, 11:21:58 »

Mi-a spus fiul meu de intrebarea ta si-ti raspud ptr.jud.Suceava(sint ceva manastiri si pe aici Risete)
 Cea mai buna apa este in momentul de fata Neagra Brostenilor cu pastrav si lipan.Urci de la coada lacului Bicaz spre Vatra Dornei si in Brosteni(imediat dupa Oc.Silvic pe la care e bine sa treci pentru autorizatie sau informatii) o faci spre stinga .Dupa vreo 5-6 km.pe un drum infernal de prost,este pensiunea lui Filaret(padurar la ocol).Ajuns acolo te vei descurca.
  Urmeaza Bistrita Aurie pe la Ciocanesti unde sint mai multe pensiuni cu preturi rezonabile.Apa e Ajvps si e suficient un permis(?) ajvps.La Cirlibaba ,la Oc.Silvic,ca si la Brosteni.
  Mai sint Dorna,Dornisoara,Cucureasa la o.s .Dorna Candreni.
  Suceava superioara -apa Ajvps.
  Pot fi contactat la tel.o740213492,0733557417 sau0766336718.
  Toate apele enumerate au pastrav si lipan.

Postat pe:: Sâmbătă 28 Februarie 2009, 15:28:35

Mai stiu de Valea Uzului in jud.Bacau.Nu am pescuit acolo dar am un coleg care nu e pescar dar lucreaza la Dir.Silvica Bacau Wink
  Anunta-ma din timp cind vrei sa vi si organizam niste pescueli.Cind ajungi in zona Radautilor poti sa stai la mine la Sucevita.(ai in zona manastirile Putna,Bogdana Radauti,Sucevita,Moldovita,Voronet,Humor,Solca,Arbore,Dragomirna etc)

Neagra Brostenilor e inca inchisa pt pescuitul sportiv.

Postat pe:: Marți 12 Mai 2009, 11:01:00

Voi doi va gasiti si daca unul e ascuns in Salina Cacica =))ca in cele de uraniu de la Lesul Ursului si Tarnita nu va recomand sa va ascundeti.Dar mai stii?poate ati fost deja pe acolo...
    Pike,Sucevita e la 50,0 km de Rogojesti .Vino cind vrei!

La Lesu Ursului s-au extras minereuri complexe (cupru, barita, baritina etc.), iar la Tarnita s-au prelucrat (minele sunt inchise acum aproape in totalitate).
Uraniul se extrage la Crucea Wink
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Marți 12 Mai 2009, 11:38:45 »

Anunta-ma din timp cind vrei sa vi si organizam niste pescueli.Cind ajungi in zona Radautilor poti sa stai la mine la Sucevita.(ai in zona manastirile Putna,Bogdana Radauti,Sucevita,Moldovita,Voronet,Humor,Solca,Arbore,Dragomirna etc)
Daca stiam ca e prin zona domnul Buculei, ii faceam o vizita cand am trecut pe la Sucevita, in drum spre Putna...
De fapt, cred ca mi-a zis nick, dar am uitat  Cum?
E bine de stiut pentru data viitoare... Smiley
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Marți 12 Mai 2009, 18:27:28 »

Probabil eu eram la Mijesti la CM!

Postat pe:: Marți 12 Mai 2009, 18:16:58

Pentru haiduc:
  in '86 ,dupa Cernobil, am fost pe acolo, pe la Ostra si pot sa-ti spun ca radiatia din mina era mai mica decit cea din aerul plin de"ozon" Cum?( Stii unde e Smida?). Minereul cu uraniu era dus in camioane la Crucea.Camioanele erau deschise.Hai sa nu mai vorbim despre asta !
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Marți 12 Mai 2009, 19:32:37 »

Probabil eu eram la Mijesti la CM!

Postat pe:: Marți 12 Mai 2009, 18:16:58

Nu, caci eu am trecut prin Sucevita vineri, pe 1 mai.
Memorat
andrei.A
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: in tara urmasilor urmasilor vostri

la tatzi ni-i greu :D

« Răspunde #36 : Vineri 02 Aprilie 2010, 13:06:39 »

buna ziua domnilor....ca tot vine prohibitia, macar sa discutam pe tema asta Cheesy ....aveti ceva vesti de anul acesta pt apele de munte din zona Neamt-Suceava ?
M-ar bate un gand de deschidere de sezon pe Neagra Cheesy
Memorat

I don't drive fast.... I fly low.... fly ? Cheesy
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Vineri 02 Aprilie 2010, 16:58:57 »

Din cite stiu eu ,Neagra Brostenilor e oprita de la pescuit ! Poate Neagra Sarului ?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Luni 05 Aprilie 2010, 13:54:22 »

asa e nu se pescuieste (sportiv) pe Neagra Brostenilor sugubat
Memorat
andrei.A
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: in tara urmasilor urmasilor vostri

la tatzi ni-i greu :D

« Răspunde #39 : Marți 06 Aprilie 2010, 09:42:02 »

uite treaba asta ma cam baga in ceata  Tac .... Voi aveti informatia asta de la ANPA? Ma refer strict la Neagra Brostenilor....
daca e inchisa la pescuit atunci cum poate AJVPS Suceava si RNP sa organizeze concursurile de muscarit acolo ?, plus ca la ora actuala Romsilva sare din schema la capitolul administrare ( cel putin pana or semna ceva acord ) .... Si a mai fost si nuj ce emisiune ( natura si aventura parca) pe TVR in care doi neni dadeau ceheste dupa niste lipanei asta iarna acolo ..... Cum?
Memorat

I don't drive fast.... I fly low.... fly ? Cheesy
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.08 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 11 Iulie 2018, 00:30:04
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.