Prieteni Pescari

Prohibiția pescuitului in 2009

Marți 26 Septembrie 2017, 23:07:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prohibiția pescuitului in 2009  (Citit de 33881 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
aeterium
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #60 : Joi 09 Aprilie 2009, 10:13:27 »

Pe undeva prin dreptul localitatii Vadeni se varsa

cu cit mai jos cu atit mai bine Cool

Cu atat mai bine, dar tot degeaba daca tine trei luni prohibitia Trist
Tine poate pentru noi,ca pentru altii din contra,sezonul a si inceput deja...In weekend-ul trecut era o adevarata aglomeratie de asa zisi pescari pe Prut,in zona Prisecani si o desfasurare impresionanta de scule de pescuit cu taoata prohibitia...si asta cu acordul tacit a celor de la P.F.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #61 : Joi 30 Aprilie 2009, 11:21:01 »

La Botosani, AJVPS isi vinde permisele:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Interesant e ca ei zci ca e 60 lei, eu am dat acu 2 luni 82 lei. Si carnete nu mai au de 3 luni.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
edstefan
Vizitator
« Răspunde #62 : Vineri 01 Mai 2009, 20:23:04 »

La Botosani, AJVPS isi vinde permisele:
Interesant e ca ei zci ca e 60 lei, eu am dat acu 2 luni 82 lei. Si carnete nu mai au de 3 luni.

Fii atent cind se termina prohibitia pentru boul de la monitorul-22 mai!!!
Asta incurajeaza braconajul pe fata.
La Botosani putina lume stie de permisul ANPA, cel putin aia de la PF nu mai vazusera Risete.Daca o sa fie si la anul tot cu permis ANPA si o sa fie informati pescarii Suparat, 2009 o sa fie ultimul an cand AJVPS a pacalit cotizantii
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #63 : Sâmbătă 02 Mai 2009, 12:02:27 »

Am sunat ieri la filiala si am intrebat de permisul ANPA. Inginerul de acolo ma lua cu vrajeala, ca inca nu s-au tiparit si nu s-au dat nicaieri in tara asta, etc, etc. I-am zis si de articolul din ziar, si a zis ca nu poate fi adevarat, ca sumele date in ziar sunt prea mici, si sigur e o eroare, dar se intereseaza si de tarife si de permise.
Memorat

s3rgyu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #64 : Sâmbătă 02 Mai 2009, 18:42:05 »

Salut Marcel. Cei de la politia de frontiera botosani dau aprobare daca ai permis de la ANPA si taxa pentru PG sau e musai sa ai carnet de la AJVPS? Multumesc
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #65 : Duminică 03 Mai 2009, 10:33:50 »

Deocamdata nu putem vorbi de frontiera. Dar,sincer, nu stiu ce sa-ti raspund, pt ca eu am carnet de membru AJVPS, deci n-am avut pana acum nici o problema. Am citit pe undeva pe un forum ca ar da o hartie pe care ai viza de la ei si limitele de sector...in caz ca ai permis ANPA.
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Luni 04 Mai 2009, 21:03:06 »

Botosani-ul (ajvps) nu a contestat ord. AMPA in consecinta sint valabile permisele AMPA. Ca sa pescuiti pe Rogojesti (care e in intregime administrat de Suceava prin CPS Siret) pina la o solutie data de instanta ,sint necesare permise de la AJVPS. 80,0 roni sint pretul a 8-9 pachete de tigari si suma asta va fereste de nervi,discutii aiurea etc.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #67 : Marți 05 Mai 2009, 09:55:49 »

Salut Marcel. Cei de la politia de frontiera botosani dau aprobare daca ai permis de la ANPA si taxa pentru PG sau e musai sa ai carnet de la AJVPS? Multumesc
Eliberarea PG-ului nu este conditionata de existenta "carnetului de membru".
Depui chitanta, copie dupa permisul de pescuit (este nominal) si o cerere de eliberare a PG-ului in 2 exemplare - una din cereri se va intoarce la tine cu rezolutia: aprobat / data / stampila - ala e PG-ul.

...sint necesare permise de la AJVPS...

Cred ca Nucu a facut referire la "carnetul de membru".
Nici o asociatie nu emite permise de pescuit (nici AJVPS, nici PPI, etc.) Singura organizatie abilitata care poate sa le emita este ANPA.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
edstefan
Vizitator
« Răspunde #68 : Joi 28 Mai 2009, 22:43:11 »

STIRE BOMBA LA BOTOSANI:
Nu mai am cuvinte...
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #69 : Vineri 29 Mai 2009, 06:17:49 »

deci cum? ca sa pescuiesc in botosani pe prut imi trebuie permis de AJVPS Botosani? nu s-a zis clar ca , cu permisul de la anpa se poate pescui oriunde in tara? as fi curios daca ajvps-ul ar avea curaj sa dea o amenda in cazul asta
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #70 : Vineri 29 Mai 2009, 08:32:23 »

Reporterul ala de la monitorul de BT scrie numai prostii, si nu e prima oara....pt a pescui in BT, pe Prut, iti trebuie permis ANPA si viza de la PF (platesti taxa de 50 lei la Trez.BT)
Memorat

edstefan
Vizitator
« Răspunde #71 : Vineri 29 Mai 2009, 08:57:04 »

Reporterul ala de la monitorul de BT scrie numai prostii, si nu e prima oara....pt a pescui in BT, pe Prut, iti trebuie permis ANPA si viza de la PF (platesti taxa de 50 lei la Trez.BT)

Si asta, dar mai interesant e ca instiga la pescuit in prohibitie.Prohibitia se termina pe 11 iunie in general si pe 30 iunie pe Prut
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #72 : Vineri 29 Mai 2009, 11:27:34 »

e dus cu pluta saracul reporter  Cool
Memorat
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #73 : Vineri 29 Mai 2009, 12:33:52 »

pluta normala sau ca cele de aseara? Risete Fir intins Fir intins Fir intins
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
Pagini: 1 2 3 [4]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 02 Septembrie 2017, 10:58:16
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.