Prieteni Pescari

Schitu Duca - Iasi

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:29:28 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Schitu Duca - Iasi  (Citit de 18805 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
licur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Luni 06 Noiembrie 2006, 12:42:24 »

A mai fost cineva in ultimul timp ?

Eu am fost ultima data pe 22.10.2006 si pot spune ca am prins (chiar un crap de vreo 3 kg si carasi frumosi).

Fir intins,
Licur
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #1 : Luni 06 Noiembrie 2006, 12:55:17 »

la ce top are...chiar ca nu m-as baga. Cum?
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Luni 06 Noiembrie 2006, 13:29:18 »

Rinjet nici eu....iau de-a linguri cu banii aia...
iar care au fost in ultima vreme se uitau urat la mine cand  i-am intrebat cum a foct... Cum?
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 23 Aprilie 2007, 15:17:26 »

A fost cineva anul asta la pescuit daca a fost va rog care este taxa si cit peste poti retine in cazul in care il prinzi. Va multumesc
Memorat
nelu
Revista lu' Peste
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 23 Aprilie 2007, 16:12:55 »

In weekend se plateste 100 lei/ziua de pescuit iar in timpul saptaminii 90 lei/ziua de pescuit. Se pot retine 8 kg de peste.
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 23 Aprilie 2007, 20:30:36 »

MULTUMESC  a-ti fost cumva  si mi-ati putea da niste relatii a-ti auzit daca poate merge si insotitor va multumesc anticipat.
Memorat
laur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Marți 24 Aprilie 2007, 08:50:13 »

buna ziua,

Anul trecut taxa pt insotitor era de 30 ron.
Am fost anul acesta, week-end-ul trecut si s-a prins caras frumos si cten (0.5 kg - 1.5 kg).

Fire zbuciumate,
laur
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #7 : Sâmbătă 26 Mai 2007, 07:36:24 »

balta e super si are si peste la greu singura problema sa ai sansa sa nu fie leonte de servici
Memorat
Dr.Alex
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 27 Mai 2007, 19:33:00 »

Va rog sa-mi spuneti cum se ajunge pe aceasta balta.
Multumesc.
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 28 Mai 2007, 09:02:45 »

Salut si bine ai venit!
Balta de la Schitu duca se afla in apropierea DN24 Iasi-Vaslui (iesirea prin Bucium), pe partea dreapta a drumului cum mergi spre Vaslui, in comuna cu acelasi nume (Schitu Duca), localitatea Poieni (aproape de iesirea spre Vaslui din localitatea Poieni, pe partea dreapta se vad baltile)
Sunt vreo 20 km...
Memorat
dr_andres22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Miercuri 08 August 2007, 15:14:57 »

Salut!
A mai fost cineva pe balta de curand? Se mai prinde ceva? Eu vreau sa ma duc vineri la un pescuit si nu stiu ce sa aleg: Schitu sau Larga la 400...La Larga am mai fost de 3 ori in ultimele saptamani si am prins de fiecare data  cel putin 2 teni de 3-4 kg ,restu caras...As vrea sa incerc si altceva si vrea sa vad daca se merita sa ma "risc" la Schitu,sau in alta parte..(daca imi da cineva o idee)
Multumesc!
Memorat
dr_andres22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 09 August 2007, 11:24:47 »

Chiar nimeni?? Trist
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #12 : Joi 09 August 2007, 11:18:00 »

din pacate ai dat peste un forum in care aproape toata lumea merge la prut.deci sansa de a primi informatii despre schitu duca este cam mica.eu am fost candva acolo(de f mult timp) si sincer nu imi mai doresc.persoana care administreaza balta se comporta ca un vechil si uita ca e doar admin si nu proprietar.si apoi ce mare scofala e cu aceasta balta in afara de taxa uriasa si de pretentiile ei??
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Joi 09 August 2007, 11:25:25 »

cred ca am facut putina antireclama gratuita.imi cer scuze daca am suparat pe cineva fidel acestei balti.dar pur si simplu mie nu imi place balta si nu o recomand nimanui.
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Joi 09 August 2007, 15:37:09 »

Salut!
A mai fost cineva pe balta de curand? Se mai prinde ceva? Eu vreau sa ma duc vineri la un pescuit si nu stiu ce sa aleg: Schitu sau Larga la 400...La Larga am mai fost de 3 ori in ultimele saptamani si am prins de fiecare data  cel putin 2 teni de 3-4 kg ,restu caras...As vrea sa incerc si altceva si vrea sa vad daca se merita sa ma "risc" la Schitu,sau in alta parte..(daca imi da cineva o idee)
Multumesc!

Salut!
Se prinde bine doar langa dig, cum intri pe poarta mergi inainte pana la ultimele doua podete.
Merge foarte bine la porumb in lapte si porumb de conserva.
In schimb la Schitu Duca esti tratat cu sictir total de la poarta pana la iesire ( scuze pt expresie). Daca vrei sa intri cu masina sa-ti lasi bagajele, platesti taxa. Daca vii cu un copil sau cu nevasta, platesti taxa, daca suni pe cineva sa+ti aduca o sticla cu apa sau suc, persoana respectiva plateste taxa..........asa ceva nu am intalnit in viata mea !!! Toate astea le-am simtit pe pelea mea. E culmea nesimtirii !!!
Poate cand o sa vada ca nu mai calca nimeni pe acolo, poate o sa se indrepte lucrurile la Schitu Duca.
Eu personal nu mai calc pe acolo! M-am saturat de figurile lor de PROST GUST !!
PACAT NU AU HABAR CUM SA GESTIONEZE O BALTA ASA DE FRUMOASA !

Daca vrei pesti mari fara efort extraorinar du-te la Trofee la Larga Jijia. Este cu 100 ani inaintea lui Schitu Duca ! Plus ca sunt si pestii de 10 ori mai mari !
Daca vrei peste mare cu efort "de crap" du-te la Manjesti. Aici trebuie min 2 zile pt crapul cel batran ! Taxa este de 50lei 24 ore, ai voie si noaptea la pescuit.
Astea sunt baltile care le-as alege eu pt weekend-ul asta !  Wink
« Ultima modificare: Joi 09 August 2007, 15:39:24 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Joi 09 August 2007, 16:42:35 »

vad ca si altii au ac parere despre "MAREA BALTA"
 sunt curios pt ce anume o sa mai puna taxa si mai ales pana cand o sa mai fie pescari sportivi care o sa creada in aceasta balta
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Joi 09 August 2007, 18:29:17 »

balta are peste dar o recomand doar celor care stiu ceva pescuit .de cate ori am fost nici nu i-am bagat in seama si oricum am invatat sa tratez asa cum sunt tratat dar cind pleci cu 30 -40 kg de crap mai inchizi ochii.lui leonte oricum nu ai ce sa-i faci ca nu a avut niciodata caracter iar ceilalti s-au dat dupa el.
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Joi 09 August 2007, 19:00:59 »

gelule,doar nu mergem doar dupa cantitate.
 calitatea unde e??
 si apoi cat de bine stii sa pescuiesti este posibil ca intr/o zi sa te uiti la apa.
Memorat
dr_andres22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Joi 09 August 2007, 19:09:09 »

Multumesc pt raspunsuri!

La manjesti am fost de multe ori in trecut pt ca e ff aproape de mine ,unde stau in vaslui(ajungeam cu bicicleta )si mi s-a parut ca acolo depinde de ziua in care prinzi balta si de loc...dar peste este.

Acum vreau undeva aproape de iasi pt ca aici muncesc in vacanta.O sa merg pt ultima oara la larga   si apoi am sa ma dau dupa cei de pe site si ma duc sa vad prutul(sper ca nu supar pe nimeni),dar asta dupa ce vin de la mare.
Cine stie in cat timp mi se poate elibera permisul?
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Joi 09 August 2007, 19:10:51 »

exista taxa de urgenta(sau macar exista in trecut) si apoi oricum poti merge la prut si cu chitantele(pana vine permisul de la VIZAT)
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.04 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 05 Septembrie 2017, 20:11:36
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.