Prieteni Pescari

tica

Duminică 22 Iulie 2018, 09:45:50 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: tica  (Citit de 7411 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« : Miercuri 25 Februarie 2009, 12:47:40 »

are cineva ceva experiente cu mulinetele produse de firma asta?
am pus mana pe fo doo.......si mi-au lasat o impresie bunicica......tre sa creez un combo pentru cineva intr-un buget mai "modest' si am aruncat o privire si in ograda asta......asa ca daca stiti.... Rugaciune Evil
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #1 : Miercuri 25 Februarie 2009, 13:48:24 »

la ce iti bati capu, cumpara si ne zici porma, oricum ii clar ca meri pe low cost deci low quality  Risete si totusi de ce nu ryobi ?
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #2 : Miercuri 25 Februarie 2009, 14:13:58 »

Daca nu ai bani, mai bine iei tica...mai bune decat cele din bazar....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 25 Februarie 2009, 15:17:18 »

ryobi e superbun calitate-pret......dar mi-ar trebui o mulineta mai usoara in comparatie cu marimea.si ryobi sta cam prost la capitolul asta.oricum ecusima e varianta de rezerva....
si nu e vorba de lipsa de bani Wink ci de frecventa de folosire.....taicamio pescuieste in principal la stationar(match/bolognesa/crap)........deci combo-ul asta e mai mult de ocazie.....asa ca nu are sens sa dea mai multi bani pe el......desi lanseta nu e tocmai ce ai numi ieftina......
in cazul in car nu imi convine nimic,probabil o sa ii iau o cabelas tournament....
oricum discutia era despre tica  si nu se pune problema de bazar Wink
si da asta cu low cost-low quality se nimereste!numai la fel......depinde de cat esti calare pe "scula" de-a lungul anului.......ca probabil pe el o sa il tina  mai mult tica decat ma tine pe mine o daiwa....pentru ca el o sa o foloseasca de 10-15 ori intr-un an....in schimb io..... Evil
 Bere
« Ultima modificare: Miercuri 25 Februarie 2009, 15:24:21 de către adrignat » Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 25 Februarie 2009, 15:27:26 »

De ce afirm lucrurile de mai sus? Eu am o tica stream (5 rulmenti), la fel si un prieten de pescuit (el a mai avut una si a fost f.multumit, chiar daca nu avea prea multi rulmenti, si era folosita la spin), o folosesc exclusiv la spin light, cu textil si cu mono, mai mult la biban si clean....si nu am dat multi bani, am luat-o intr-un moment in care nu gaseam altceva mai bun intr-un timp scurt....dupa 1 an de folosire, inca imi mentin parerea....Daca vrei o clasa mica, pt bolo, poti incerca o okuma, sunt ieftine si destul de bune....
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 25 Februarie 2009, 15:41:05 »

cu okuma la clasa spin nu ma prea impac(am o alumina si un zeon care zac)....la capitolul crap...numai de bine(longbow si oryx-superincantat).......
lui ii trebuie un combo pentru clean si biban.....dar mai "special"......lanseta lunga si otzara mai puternica pe talon.....am gasit un cormoran black star care s potriveste "manusa"- 2.70 2-15g.....
intai trebuie sa isi ia lanseta si apoi sa vad ce mulineta se potriveste ca si marime/greutate....
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 25 Februarie 2009, 15:55:13 »

Penru 2,70 ar merge si o ecusima de 2000
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 25 Februarie 2009, 16:17:53 »

pai asta e chestia ca nu stiu cu e distribuita greutatea lansetei(e destul de usurica.......are in jur de 140g) si putere destul de mica.......asa ca prima data sa pun mana pe ea....e mai sanatos asa
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #8 : Miercuri 25 Februarie 2009, 19:50:23 »

eu am o tica spin focus 2500 . o folosesc pe o lanseta de 2.70 10-30 gr . tamburul de rezerva e pt match .pina acum m-am impacat bine cu ea . nu e cine stie ce dar pt mine e destul de buna . pare destul de robusta , rezistenta si a costat 200 ron .
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #9 : Miercuri 25 Februarie 2009, 19:54:41 »

Penru 2,70 ar merge si o ecusima de 2000
la ecusima diferenta intre 1000 si 2000(ca si intre 3000 si 4000) este doar capacitatea tamburului,corpul fiind acelasi
in astfel de cazuri eu prefer mulineta mai mica pt ca nu imi creaza o"superincredere"nejustificata
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Miercuri 25 Februarie 2009, 20:06:30 »

Aplauze Risete
« Ultima modificare: Miercuri 25 Februarie 2009, 20:21:31 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Miercuri 25 Februarie 2009, 22:30:29 »

pai daca as avea de ales clar as alege varianta mai mica....
totusi e vorba de un combo L
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.055 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Iulie 2018, 07:56:22
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.