Prieteni Pescari

Lista înscriși Cupa Moldovei 2009 - Mînjești 9-10 mai

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:45:35 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Lista înscriși Cupa Moldovei 2009 - Mînjești 9-10 mai  (Citit de 77257 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #140 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 12:33:21 »

Acum ca devine treaba serioasa incepi sa bati in retragere?? sugubat sugubat,te dai lovit ... Risete Risete
Nucu il poti lua pe Ionut in barca cu tine si la masurarea capturilor impartim la 2 ...e ok?Cum?

Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #141 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 13:20:04 »

Acum ca devine treaba serioasa incepi sa bati in retragere?? sugubat sugubat,te dai lovit ... Risete Risete
Nucu il poti lua pe Ionut in barca cu tine si la masurarea capturilor impartim la 2 ...e ok?Cum?

nu bre, am sa castig "la moft" nici nu trebuie sa ma agit, ai sa vezi  Risete

fiind PRIMUL concurs din barca al unui baiat care nu este major consider ca se face prea mult tam-tam pentru o mica rocada in perspectiva in care cei doi nu nimeresc in aceeasi grupa, sau poate lumea e speriata de vro strategia ascunsa de "inchidere" a unei zone Jenat credeam ca e mai putin incordare la CM, vad ca daca te ajiti sa aduci oameni deja o sa apara discutii gen LRS, ca acum ar fi de unde, la o mana de oameni cat avea inainte concursu era mai usor de ajuns pe podium cei drept  Risete
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #142 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 13:28:55 »

fratica nu cred ca asa se pune problema ....sigur ca Ionut e bine ca participa dar trebuie avut in vedere si faptul ca-i minor si riscurile sunt mari  atit pt. el cit si pt. organizatori
  sunt sigur ca se vor gasi solutii bune pt toata lumea ,ar fi pacat sa indepartam un copil care are asemenea "indeletniciri" numai de dragul regulamentului ...
   trebuie gasita o formula in care sa primeze siguranta lui Ionut si totodata "linistea " organizatorului.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #143 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 14:13:47 »

eee, lasa , ca daca ofuscam lumea prea tare mai is eu, ignat, sorin jr unu din noi tot e in grupa cu el  Wink si eu unu nu is asa incordat sa castig incat sa nu arunc un ochi si pe la Ionut si sa ii mai zic una alta  Smiley

nu stiti cum bate vantul pe Manjesti !!! cum se isca de nicaieri niste vantoase si apar valuri care si pe mine m-ar face sa "tremur" de emotie (Vali iti aduci aminte ce am patit noi ?).daca majoritatea e de acord atunci nu mai am nimic de adaugat ! pot spune doar un ultim lucru:dati dovada de inconstienta crasa si spun asta pentru ca imi pasa de viata lui Ionut( dar vad ca  "trendul " e altul ).
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #144 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 14:20:41 »

fiind PRIMUL concurs din barca al unui baiat care nu este major consider ca se face prea mult tam-tam pentru o mica rocada in perspectiva in care cei doi nu nimeresc in aceeasi grupa, sau poate lumea e speriata de vro strategia ascunsa de "inchidere" a unei zone Jenat credeam ca e mai putin incordare la CM, vad ca daca te ajiti sa aduci oameni deja o sa apara discutii gen LRS, ca acum ar fi de unde, la o mana de oameni cat avea inainte concursu era mai usor de ajuns pe podium cei drept  Risete

Pike, nu e incordare, trebuie sa fim corecti, asta-i tot.
  Pana la urma e o competitie ce se desfasoara dupa niste reguli, right?

O sa incercam sa facem o concesie dar in baza regulamentului.

strategii, auzi... Jamaica
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #145 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 14:38:10 »

Pikeman sufera deja de scenarita tip LRS ! Shocked
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #146 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 19:49:42 »

Mai ,Ionut are 12 ani ! El mi-a spus ca ii e frica singur si ca nu poate visli mult ! Oricum 2 manse va sta pe linga debarcader.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #147 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 19:56:10 »

Nucu,cate kilograme are Ionut ?  Roll Eyes
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #148 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 20:00:49 »

30 kg. da cu barca cu tot ... Risete Risete Risete
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #149 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 20:04:08 »

30 de kile are ficioru-meu de 6 ani Risete
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #150 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 21:03:56 »

Cine ride la urma ride ....de toti! Cred ca vo 40 de kile cu barca cu tot.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #151 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 21:50:27 »

eu nu vad nimic de ras in asta ! e chiar de "plans" !  Trist
« Ultima modificare: Miercuri 22 Aprilie 2009, 21:56:53 de către jonah » Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #152 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 22:56:33 »

Mai ,Ionut are 12 ani ! El mi-a spus ca ii e frica singur si ca nu poate visli mult ! Oricum 2 manse va sta pe linga debarcader.
da ii poti da baracuda cu motor si stai tu cu kingfisheru la visle pe linga debarcader Wink
« Ultima modificare: Miercuri 22 Aprilie 2009, 23:10:23 de către oby 1 » Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #153 : Miercuri 22 Aprilie 2009, 23:05:12 »

sau mai bine va legati cu o sfoara lunga de 30 de metri ! Roll Eyes
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #154 : Joi 23 Aprilie 2009, 01:02:22 »

Sau si mai bine ,oby ,fac schimb cu tine ?
 De fapt eu am pus o intrebare doar.Atit!

Postat pe:: Joi 23 Aprilie 2009, 00:52:34

Cit despre plins ,ce sa spun ? Mi se parea firesc sa rapundeti cu da sau nu si nu sa faceti bascalia asta ieftina ! Oricum e o problema serioasa pentru mine !Vom respecta regulamentul !
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #155 : Joi 23 Aprilie 2009, 10:28:02 »

mie nu mi se pare deloc ca e bascalie ieftina ! chiar ma simt jignit de o asemenea afirmatie !nu m-a interesat decat siguranta unui copil de 12 ani si ATAT! eu zic sa stai linistit ,eu nu sunt nici organizator nici arbitru ,sunt doar un umil participant  Tac
« Ultima modificare: Joi 23 Aprilie 2009, 10:33:59 de către jonah » Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #156 : Joi 23 Aprilie 2009, 10:47:07 »

wa...o dati in SF deja, ia potolitivati , ce dreq, moldoveni incinsi ce sunteti  Risete tot mai faina traba in Ardeal unde lucrurile se misca molcom , asa mai "la moft" cum zic unii  Tongue

nu as vrea sa profit de astfel de nervozitati sa castig concursul, dar asta e ...  Evil
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #157 : Joi 23 Aprilie 2009, 16:17:10 »

Nucu sper sa nu te superi dar nu cred ca ar trebui sa cadem in derizoriu ...
    Foare laudabila dorinta lui Ionut de-a partricipa la prima etapa de spinn din barca,dar eu consider ca inca e mult prea devreme la 12 ani si in conditiile in care copilul nu poate sa se descurce singur nici cu vislitul si doamne fereste de un  caz de forta majora ....
    CM este o competitie care se vrea (si eu cred ca este) serioasa in care concurentii se lupta pt. a cistiga faima ,premii si imagine dar toate acestea cu respectarea stricta a regulamentlui in vigoare ....
 orice abatere sau "derogari" de la regulamente ar arunca o umbra de indoiala asupra corectitudinii CM...si nu cred ca e cazul.
   Daca m-ai intreba pe mine personal ce parere am despre participarea lui Ionut din postura de concurent la CM ti-asi raspunde sincer ca e mult prea devreme si ca ar trebui sa -l inscri la concursuri de copii in limita de virsta pe care o are ....eu personal nu m-asi simti  deloc "comfortabil" sa stiu ca pe apa e un copil intr-o barca pe care nu o poate stapini si doamne fereste se poate intimpla din senin o catastrofa ....
     Sper sa ai ginduri bune si sa nu iei ca pe o ofensa cele scrise mai sus.
       Vesnicul tau prieten Vali Stratonov.
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #158 : Joi 23 Aprilie 2009, 17:33:17 »

un diplomat ce deobicei Vali  Wink
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #159 : Sâmbătă 25 Aprilie 2009, 09:01:28 »

Citez ce a scris apsalba pe "rapitori":

"Membri aps prieteni pescari din Pascani s-au inscris la concursul de spinning de la Manjesti. Pentru a protesta, vor pescui la mamaliga. O sa invitam si condducerea ANPA."

Petru, stii  ceva de asta? Cupa Moldovei devine forma de protest? Incepe sa ma cam enerveze domnul Popescu, care nu face nimic pentru competitii, in schimb vrea sa-si exprime protestul stricand munca oamenilor care se chinuie voluntar sa organizeze aceasta competitie.
Domnule Popescu, v-am mai cerut in ca odata dar nu mi-ati raspuns, vreau sa vad programul Campionatului Natinal de Spinning, pe care numai dumneavoastra aveti voie sa-l organizati, vreau sa stiu cum imi organizez concediul si vreau sa tin cont de campionatul national.....
Memorat

Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.119 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 26 Septembrie 2017, 21:04:12
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.