Prieteni Pescari

''OFUL''........presedintelui

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 05:54:44 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: ''OFUL''........presedintelui  (Citit de 58831 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 15:58:16 »

La cate suturi am luat cred ca era normal sa mai scot si un offfff.. Rinjet.O mare parte din suturi vin de la sediul ,atunci cind sunt vizitat de membrii cotizanti ai asociatiei,fiindca si ei au ofuri si trebuiesc ascultate si rezolvate.Marea problema a cotizantilor (pe buna dreptate) e ca s-au saturat de dat bani pe taxa si permis si cand ajung pe balta dau de plasele ,submarinele ,coasele braconerilor Jenat.O alta problema e popularile si balta propie a asociatiei.Am incerca sa le explic cum ..care..cand Rinjet  Rinjet.dar am fost atentionat de un pensionar ca ''vorbiti mult si nu faceti nimic....''(tema de meditatie).
 Marea surpriza a venit din partea sutului primit de la Cupa Moldovei sunt marele vinovat pentru faptul ca fnpsr-ul vrea sa ne fure brendul CM Cum?.Anul trecut cind am mers la conferinta federatiei si am fost de acord cu preluarea spiningului datorita faptului ca pe 2008 CM a fost o gaura pentru bugetul asociatiei si am crezut ca putem revigora competitia Cum?.Se pare ca m-am inselat sau nu am putere de convingere ;DCe ma surprinde cat de repede se aprind orgoliile si tasneste testosteronul in vene acum si cand ma gandesc ca anul trecut se auzea musca cand a venit vorba de organizarea CM-ului.
 Statistic vorbind competitia de crap a avut un +1050lei;cea de stationar+800lei  =D>si cea de spining-2700lei.Daca cei de la crap vor sa achizitioneze un cort cu acel surplus,stationarul i-a ''donat''premiilor de la CM.De ce va spun toate acestea?..simplu am hotarat sa stie toata lumea ce se fac cu banii asociatiei si sa aduc aminte ca atunci cand CM zacea in noroi nu mai era brend.Dupa consultarile cu federatia si ''sprijinul ''celor de la spining s-a hotarat ca cele doua concursuri sa se tina SEPARAT,urmand ca cel care era etapa sa fie anuntat ulterior...asta a fost primul of...si sigur vor mai veni si altele
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 16:04:02 »

ce sa-i faci domn President ,asa e cind esti la conducere  Aplauze ! o mai iei si pe la spate ! dar tu ai tarie de caracter si mergi inainte ! patria iti va fi recunoscatoare Cool Love
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #2 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 16:32:10 »

una si cu doua fac trei

ce sa zic, ma bucur ca CM a iesit de sub egida FNPSR

cat despre bani , hm dupa mine am mai zis, dam taxa de concurs, aduce fiecare cate un set de gume, un vobler, o lingura , le punem in 3 gramezi de marimi diferite si le dam la sfarsit  Risete

P.S. imi pare rau ca El Presidente are de suferit , in fond e o asociatie nu e numai 1
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 16:37:26 »

la pescuit e ca la fotbal ==>> e plina Romania de antrenori ! Fir intins
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 16:47:36 »

Asociatia are 748 de membrii dintre care 70% pensionari,care m-au intrebat de ce nu se face si un concurs pentru ei Cum?.Cand te uiti la procent ,cred ca te gandesi, ca din respect pentru acea cotizatie platita, ar trebui facut
« Ultima modificare: Sâmbătă 28 Februarie 2009, 16:49:27 de către petru » Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 17:00:30 »

pai pentru ei e concurs in fiecare zi pe Prut !concurs la bulboana la Popa,concurs la santier etc.dupa ce ca sint traistarii numarul 1 ai Prutului tot ei sint cu gura mare  Risete (tot respectul pentru cei batrani ....dar nu cand vine vorba de c&r )  Suparat
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 17:16:47 »

Si totusi sunt cotizanti nr 1 ai asociatiei Rinjet
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 17:23:13 »

multi au eliberat primii pesti la concursuri
important e sa faci primul pas,sa vezi ca un peste eliberat nu duce nici la infarct nici la faliment
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 18:27:13 »

Alt of....vad ca vin...am din ce in ce mai putini sustinatori in asociatie......dar m-am consolat..putini si buni Rinjet
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 18:45:40 »

Alt of....vad ca vin...am din ce in ce mai putini sustinatori in asociatie......dar m-am consolat..putini si buni Rinjet
si ce-ti pasa, trebuiau sa ridice mina altfel la adunarea generala Evil
a, am uitat, ca sa ridice mina trebuiau sa vina Evil
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 18:55:44 »

Inca unul.......raspund solicitarilor de orce fel la SEDIUL asociatiei si nu la .....terasa Rita Rinjet
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 19:51:18 »

topicul asta mai bine se chema =>spovedania presedintelui  Wink. ai multe pe suflet fiule  Inger Inger
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #12 : Sâmbătă 28 Februarie 2009, 23:47:15 »

.......raspund solicitarilor de orce fel la SEDIUL asociatiei si nu la .....terasa Rita Rinjet
Mi se pare normal.

Ce program este la sediu?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 01 Martie 2009, 09:23:46 »

Pentru preluat carnete,eliberat chitanta,eliberat carnete Luni si joi ,intre orele 17-19.Pentru alte probleme oricand(la ore permisibile bunului simt,si fara Bachus in vene)
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 02 Martie 2009, 09:19:22 »

Oful de luni dimineata....Se discuta in targ ca am luat bani din asociatie in 2008  Rinjet invit cu aceasta ocazie pe toti cei sunt interesati de soarta banilor sa le prezint situatia financiara pe 2008  Rinjet si pe cea din 2007  Evil
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 02 Martie 2009, 09:34:54 »

ai de gand sa raspunzi la toate rahaturile? eu am auzit ca ai 3 maini si 4 picioare ! te rog sa o treci si pe asta la of-ul tau  Wink
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #16 : Luni 02 Martie 2009, 09:41:58 »

[...]
 Marea surpriza a venit din partea sutului primit de la Cupa Moldovei sunt marele vinovat pentru faptul ca fnpsr-ul vrea sa ne fure brendul CM Cum?.Anul trecut cind am mers la conferinta federatiei si am fost de acord cu preluarea spiningului datorita faptului ca pe 2008 CM a fost o gaura pentru bugetul asociatiei si am crezut ca putem revigora competitia Cum?.Se pare ca m-am inselat sau nu am putere de convingere ;DCe ma surprinde cat de repede se aprind orgoliile si tasneste testosteronul in vene acum si cand ma gandesc ca anul trecut se auzea musca cand a venit vorba de organizarea CM-ului.
 Statistic vorbind competitia de crap a avut un +1050lei;cea de stationar+800lei  =D>si cea de spining-2700lei.Daca cei de la crap vor sa achizitioneze un cort cu acel surplus,stationarul i-a ''donat''premiilor de la CM.De ce va spun toate acestea?..simplu am hotarat sa stie toata lumea ce se fac cu banii asociatiei si sa aduc aminte ca atunci cand CM zacea in noroi nu mai era brend.Dupa consultarile cu federatia si ''sprijinul ''celor de la spining s-a hotarat ca cele doua concursuri sa se tina SEPARAT,urmand ca cel care era etapa sa fie anuntat ulterior...asta a fost primul of...si sigur vor mai veni si altele

Ma simt vizat aici, avand in vedere ultima noastra discutie, Petrush.
  As fi preferat sa reluam discutia in particular dar daca ai preferat s-o faci publica, asta e.
  CM a "zacut in noroi"?  Eu unul nu am simtit asta. E drept, uneori au iesit gherle, alteori am fost prea putini sau premiile n-au fost cine stie ce. Asta nu califica concursul ca fiind un kitsch.  
   Ti s-a parut ca am "tacut chitic" anul trecut la CM? Eu imi amintesc ca am ajutat si eu la organizare. Poate ma lasa pe mine memoria, deh batranetile. Nu cred ca pun osul de 4 ani la Cupa doar asa, de trefla...
  Nu te consider vinovat pt. incercarea de preluare a CM de catre FNPSR, sau nu pe tine in cea mai mare masura.
  Restul discutam "in private".

Memorat

let`em live, they are part of the game!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 02 Martie 2009, 14:19:01 »

Am inceput sa fac tratament pentru oftat ....simt ca-mi trece  Rinjet
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #18 : Luni 02 Martie 2009, 14:42:06 »

Petru, ne cunoastem destul de putin, si am un respect deosebit pentru tine...de asta vreau sa-ti spun niste chestii: eu personal m-am simtit extraordinar de bine la CM la cele 3 etape, si acestui fapt ii datorez poate determinarea cu care m-am axat pe spin, si am participat la cateva concursuri...cred ca acelasi lucru il poate afirma si Dinu...sa nu mai zic de nevasta-mea, care a fost impresionata de atmosfera de la Cupa Femina....insa: si eu lucrez cu oameni, si ca orice functie, are si minusuri...subalternii, cand dau de greu, nu se complica, si totul cade in capul "sefului", dar uneori se merita....oricum nu-ti face nimeni statuie pentru realizari...nu vorbesc si de avantaje, ca uneori iti vine sa renunti la ele, sa fii om de rand, sa n-ai bataie de cap...dar nu cred ca de asta ai devenit presedinte...
PS: abia astept sa ne intalnim intr-o zi fata in fata, sa-mi povestesti unele treburi despre scobarul de Prut.... Wink
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Luni 02 Martie 2009, 14:48:59 »

.. sa-mi povestesti unele treburi despre scobarul de Prut.... Wink
Pana va intalniti, uita-te aici: http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,879.msg22233/topicseen,1/#new
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 23 Noiembrie 2017, 04:23:45
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.