Prieteni Pescari

''OFUL''........presedintelui

Marți 12 Decembrie 2017, 23:57:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: ''OFUL''........presedintelui  (Citit de 59281 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
SorinPescarul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #100 : Miercuri 19 Iunie 2013, 10:27:27 »

Buna ziua!

Pana la urma cum se procedeaza cu vizarea permisului ANPA pe 2013?
Conform [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ], apare in plus si timbru fiscal sau chitanță reprezentând contravaloarea taxei extrajudiciare de timbru - 2 lei. Se pare ca cei de la ANPA nu mai stiu cum sa mai puna pescarii sportivi pe drumuri. Cred ca se distreaza la maxim...

Peste 18 zile se termina prohibitia pe Prut si eu nu vreau sa am surprize. Intrebarea mea este: unde se vizeaza permisele ANPA? La asociatiile de pescari sportivi sau trebuie mers la sediul ANPA? Daca trebuie mers la ANPA, este sediu si in Iasi sau trebuie sa mergem la Galati Suparat ? Unde se plateste timbrul fiscal?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Fire intinse!
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #101 : Miercuri 19 Iunie 2013, 15:20:23 »

Sorin, traiesti in Ro,revino-ti, legile sunt facute ptr a fi incalcate, dar in acelasi timp sa te poata f....te orice ghiorlan de militian, ce .....ghinionul tau....te controleaza! Rinjet
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #102 : Miercuri 19 Iunie 2013, 15:53:19 »

Buna ziua!

Pana la urma cum se procedeaza cu vizarea permisului ANPA pe 2013?
Conform [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ], apare in plus si timbru fiscal sau chitanță reprezentând contravaloarea taxei extrajudiciare de timbru - 2 lei. Se pare ca cei de la ANPA nu mai stiu cum sa mai puna pescarii sportivi pe drumuri. Cred ca se distreaza la maxim...

Peste 18 zile se termina prohibitia pe Prut si eu nu vreau sa am surprize. Intrebarea mea este: unde se vizeaza permisele ANPA? La asociatiile de pescari sportivi sau trebuie mers la sediul ANPA? Daca trebuie mers la ANPA, este sediu si in Iasi sau trebuie sa mergem la Galati Suparat ? Unde se plateste timbrul fiscal?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Fire intinse!
dacă tot ai citit și postat link-ul de ce nu dai un telefon lui Bocăneală la Galați și poate ne lămurești și pe noi. vezi că are numărul publicat tot pe același site oficial!
Memorat
SorinPescarul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #103 : Joi 20 Iunie 2013, 12:01:01 »

Buna ziua!

L-am sunat acum pe domnul Bocaneala si mi-a dat un raspuns foarte interesant...
Mi-a spus ca pentru cei care au deja card ANPA, nu este nevoie de achitarea timbrului fiscal sau de vizarea acestuia, putand pescui avand doar cardul ANPA + chitanta care dovedeste plata celor 30 RON pe 2013. Mi-a spus ca vizarea se face doar pentru membrii din Galati (unde este sediu ANPA...).  Mi-a spus ca nu este normal ca cei din Iasi sa vina la Galati pentru vizare. Asta mi-a spus acum dar cine stie ce se va intampla peste cateva zile (mi-a recomandat sa urmesc site-ul ANPA ca sa aflu "noutatile").

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...

Fire intinse!

P.S. Am un sentiment foarte puternic ca in preajma zilei de 7 Iulie (cand se termina prohibitia pe Prut) se va mai inventa un timbru, un aviz, ceva, care sa ne "caleasca caracterul"...
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #104 : Joi 20 Iunie 2013, 14:08:22 »

același răspuns evaziv l-am primit și la Suceava, deocamdată se consideră a fi în regulă cei cu card 2012 și dovada plății taxei.
ps. astăzi s-a făcut o populare la Gura Humorului. se preconizează populări pe Lipoveni și Suceava. dacă aflu amănunte vă țin la curent.
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.035 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 06:42:32
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.