Prieteni Pescari

FNPSR VA STA LA DISPOZITIE

Luni 23 Octombrie 2017, 11:00:36 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: FNPSR VA STA LA DISPOZITIE  (Citit de 5173 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Duminică 01 Martie 2009, 09:45:15 »

Deschid acest topic pentru membri asociatiei Prieteni Pescari in vederea clarificarilor pe care acestia le solicita cu privire la FNPSR si la relatia pe care o are cu asociatia voastra.
Presedinte FNPSR - Popescu Stefan
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1 : Duminică 01 Martie 2009, 16:58:13 »

as avea eu una : in ce judete pot pot pescui cu permisul de la prieteni pescari ? intreb asta pt ca auzisem ca ajvps-ul a cam pierdut din gestiunea bazinelor naturale si banuesc ca putem pescui in judetele in care activeaza asociatii afiliate la fnpsr.
« Ultima modificare: Duminică 01 Martie 2009, 21:24:55 de către RADU » Memorat
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #2 : Duminică 01 Martie 2009, 21:45:53 »

Eu zic ca e bime sa stie lumea  ce rol are FNPSR, si ce rol are AJVPS-UL sau chiar Anapul.
Pentru ca eu personal am asistat la o discutie intre un pescar  PP. si un reprezentant al polit. de frontiera la care acel polit. de front. a comentat pe baza permis. PP ca nu are valoare, repet ca nu are valoare, eu personal nu stiu dece nu ar avea valoare, sau de ce are valoare un permis AJVPS pe Prut de exemplu, imi puteti spune ?
Ce diferenta este intre un permis PP si unul AJVPS sa ANAP
Memorat
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 02 Martie 2009, 08:06:52 »

1. Permisele de pescuit sportiv sunt valabile pe tot teritoriul tarii fiind emise de statul roman, nu de asociatii. Practicarea pescuitului sportiv este, conform Regulamentului 199/2008 al CEE, activitate necomerciala, practicata pentru sport sau recreere. Faptul ca AGVPSR incearca sa tina cu dintii de pescuitul sportiv este de inteles, intrucat veniturile din pescuitul sportiv cifrate la aprox. 200 miliarde lei vechi, au disparut timp de 19 ani untr-un srl.
2. FNPSR este singura federatie nationala legal constituita si recunoscuta de statul roman. AGVPSR are de dat niste raspunsuri in intanta privind legalitatea inscrierii in RAF, intrucat este infiintata prin lege si a fost desfiintata in 1990 prin hotarare de guvern. Ce a urmat mai departe este subiectul unui roman, din pacate prost si cu consecinte devastatoare asupra vanatului si pestelui apartinand domeniului public al statului. Faptul ca se pune in discutie de catre ajvps-istii din teritoriu legalitatea unor inscrisuri in functie de cine le distribuie nu face decat sa confirme disperarea care i-a cuprins, explicabila de altfel, intrucat diferenta intre ei si noi este una esentiala; ei traiesc din cotizatiile furate de la voi, noi avem alte surse de venituri.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #4 : Luni 02 Martie 2009, 09:04:31 »

Eu zic ca e bime sa stie lumea  ce rol are FNPSR, si ce rol are AJVPS-UL sau chiar Anapul.
Pentru ca eu personal am asistat la o discutie intre un pescar  PP. si un reprezentant al polit. de frontiera la care acel polit. de front. a comentat pe baza permis. PP ca nu are valoare, repet ca nu are valoare, eu personal nu stiu dece nu ar avea valoare, sau de ce are valoare un permis AJVPS pe Prut de exemplu, imi puteti spune ?
Ce diferenta este intre un permis PP si unul AJVPS sa ANAP
Am o mare rugaminte ,cand mai aveti asemenea evenimente ,retineti numele agentului respectiv fiindca mi se pare absurd ce se intampla.Avem un protocol cu politia de frontiera,am prezentat permisele pentru a se stii despre noi si...... Jenat
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 07 Octombrie 2017, 07:30:26
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.