Prieteni Pescari

Campionatul de spinning al FNPSR

Luni 11 Decembrie 2017, 13:40:25 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Campionatul de spinning al FNPSR  (Citit de 12276 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Duminică 01 Martie 2009, 09:20:20 »

FNPSR este singura federatie nationala din Romania legal constituita si careia ii revine dreptul de a organiza Campionatul National de pescuit sportiv la toate disciplinele si categoriile de varsta si poate reprezenta Romania in competitiile internationale.
Toate celelalte forme de reprezentare, care se erijaza in organizatori de campionate sau entitati de organizare de preselectii in vederea calificarilor la competitii internationale o fac ilicit si vor suporta consecintele.
Pe aceasta cale anunt cluburile, legal constituite, sa solicite aderarea la FNPSR pentru a putea sa se claseze pe locuri care sa le dea dreptul sa participe la competitii internationale.
Participarea echipelor la etapele de campionat national se va face pe cheltuiala asociatiilor si cluburilor, nu a participantilor. Nu se vor acorda premii individuale ci va premiat clubul cu cele mai bune rezultate, din fondurile FNPSR.
Stefan Popescu - presedinte FNPSR
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #1 : Duminică 01 Martie 2009, 09:30:06 »

Ma amuza cele spuse mai sus, mai ales tonul razboinic.Eu o sa ma refer strict la competitiile de spinning, pentru ca atat ma intereseaza.Eu anul trecut am auzit de un singur campionat de spinning, adica Alp, a existat unul al FNPSR? Daca a existat inseamna ca nu a fost destul mediatizat(adica deloc, devreme ce nu a auzit nimeni de el).Anul acesta sunt convins ca se va forma Liga Romana de Spinning si incet, incet, se va forma si Federatia.Din cate stiu protocol cu FIPS, CIPS, are numai AJVPS, asa ca pana nu vad un contract semnat, permiteti-mi domnule Popescu sa nu va cred ca puteti sa va trimiteti reprezentantii la campionatele mondiale.
Cu respect,
Nicolae Puscas, presedinte East Spinning Team .

« Ultima modificare: Duminică 01 Martie 2009, 09:41:47 de către nick » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 01 Martie 2009, 09:49:58 »

FNPSR este inscrisa in Registrul Federatiilor sportive la MTS. Conform legii nu pot exista mai multe federartii pe o ramura de sport. Trage singur concluziile. Asa ca va astept sa aderati la FNPSR. Asta daca doriti.
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #3 : Duminică 01 Martie 2009, 09:57:11 »

Daca o sa vad un campionat organizat macar la jumatate cum a fost Alp, o sa va felicit personal.Deocamdata nu aveti ce sa oferiti cluburilor,ca sa ne puteti atrage.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 01 Martie 2009, 09:59:56 »

FNPSR nu este casa de binefacere ca sa ofere ceva cluburilor. Tot ce va putem oferi este cadrul legal de desfasurare a campionatului national de pescuit si de reprezentare pe plan intern si international.
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #5 : Duminică 01 Martie 2009, 10:01:36 »

Ca sa nu deviem topicul , am luat la cunostinta intentiile dumneavoastra, si va urez mult succes in organizarea campionatului national de spininng 2009.
Memorat

fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 01 Martie 2009, 10:03:21 »

Nu sunt intentii. Sunt certitudini.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 01 Martie 2009, 10:24:55 »

e bine ca macar esti hotarit !
« Ultima modificare: Duminică 01 Martie 2009, 10:52:24 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #8 : Duminică 01 Martie 2009, 12:07:24 »

Chiar discutam zilele trecute cu un  prieten ca din fericire forumul PP este unul pe care vezi f. rar o cearta.
Nu stiu de ce dar am un feeling ca s-a cam terminat cu "plictiseala" si pe aici. Trist Trist Trist
"Sunt certitudini"
« Ultima modificare: Duminică 01 Martie 2009, 12:08:58 de către sorin15 » Memorat

Sorin Buculei
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 01 Martie 2009, 12:25:32 »

te grabesti putin Sorin ! nu exista cearta ,sintem in continuare prieteni !  Wink ca mai incearca unii sa instige ...asta e altceva  Trist
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 01 Martie 2009, 13:36:45 »

fnpsr,daca nu e cu suparare,cum se va numi campionatul de spinning?
FNPSR nu este casa de binefacere ca sa ofere ceva cluburilor. Tot ce va putem oferi este cadrul legal de desfasurare a campionatului national de pescuit si de reprezentare pe plan intern si international.
.Care e diferenta fata de AGVPS? Ei sint macar afiliati la FIPS si CIPS! IN rest la fel de amabili si darnici!
Memorat
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Duminică 01 Martie 2009, 14:08:12 »

Nu va exista campionat de spinning. Va exista un singur campionat national de pescuit sportiv, care se va desfasura pe discipline de pescuit. Rezultatul final va fi stabilirea loturilor ce vor reprezenta Romania la competitiile internationale. Diferenta intre fnpsr si agvpsr este ca fnpsr va asigura, pe cheltuiala sa, nu a pescarilor sportivi, participarea la aceste competitii internationale. Cat priveste afilierea la FIPS/CIPS, ea se va proiduce mai repede decat iti inchipui tu.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 01 Martie 2009, 14:22:19 »

Sper ca nu la fel de repede cum a fost cu ingroparea AGVPS-ului.In legatura cu asigurarea cheltuielilor in concursurile internationale am inpresia ca ori nu sti adevarul ori dezinformezi.
Memorat
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 02 Martie 2009, 08:10:29 »

Stiu mai multe decat crezi tu. De exemplu cum se va desfasura prima etapa a presupusului campionat de spinning in conditiile in care sponsorul oficial (gipo) este in stare de faliment?
Cat priveste agvpsr, fi convins ca va fi ingropat. Vezi ca deja s-a radiat de la RC.Ramane sa fie radiat si din RAF. Cat de curand. Sa nu uiti ca ce intarzie nu trece.
Memorat
sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 02 Martie 2009, 08:53:13 »

fnpsr-ocolesti intrebarea
Ai afirmat ca participarea pescarilor romani(de spinning) la competitiile internationale s-a facut pe banii lor-eronat
Tu raspunzi ca sponsorul primei etape este in faliment
Eu nu spun ca participarea la competitiile internationale a fost sustinuta intr-un fel sau altul de AGVPS-au existat sponsori pentru asta-DAR cred ca in momentul in care faci o afirmatie ar trebui sa ai argumente cu care sa o sustii
Memorat

Sorin Buculei
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 02 Martie 2009, 11:04:31 »

eu am o problema de viziune aici, totul mi se pare a fi un fel de terci, lipsit de o baza clara fara o prezentare coerenta si prezentat cu ostilitate , ca intotdeauna FNPSR ne arata ca incearca sa faca ceva dar foloseste un ton dictatorial , motivul este ca nu poate face distinctie intre discutiile pe care le poarta, in orice topic indiferent de nume incearca sa arate ca FNPSR a facut ceva, ca AJVPS va fi dat jos si chestiuni dinastea, a se vedea toate postarile de pe PP de pana acum  Roll Eyes
Memorat

let the pike survive, put it back alive

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 02 Martie 2009, 18:57:28 »

FNPSR,iar vorbesti dezinformid?Multi din cei ce posteaza aici au fost la concursurile AVP si stiu despre ce e vorba!Pina una alta Fnpsr nu a facut niciun concurs care sa se ridice la macar 10% din ce se face in concursurile AVP!Pe toate le stii ca un "om mare" ,mult mai bine decit altii!Pacat ca te-ai bagat si aici!Va rog ,ignorati-l!
Memorat
fnpsr
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 02 Martie 2009, 21:02:44 »

Sorin,
Fiecare face ce stie. Cine spune ca le stie pe toate este un dobitoc. Spre stiinta ta, daca te uiti si pe web-ul FNPSR, vicepresedintele responsabil cu competitiile este dl. Padureanu zis Paco (administratorul Sarulestilor). Daca nu va organiza bine Campionatul de spinning, o sa-l sanctionam. Ce zici, este in stare? Smiley
Am mai avut un responsabil cu stationarul, mare pescar, zis dady, care de bine ce a organizat competitiile de pescuit a fost schimbat. Aici sunt niste reguli clare; face fiecare ce stie. Unii se pare ca stiu. Fiecare pe felia lui.
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Miercuri 18 Martie 2009, 15:31:36 »

este ceva calendar competitional al campionatului fnpsr? suntem totusi in 18 martie!
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Marți 24 Martie 2009, 14:01:35 »

ia-ta ca suntem in 24martie si nu se stie nimic despre calendarul competitional2009! foarte serioasa aceasta fnpsr! multumim pentru excelenta organizare din cadrul federatiei!felicitari si la mai mare!
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Decembrie 2017, 21:09:07
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.