Prieteni Pescari

Podisu

Luni 23 Octombrie 2017, 10:51:12 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Podisu  (Citit de 36175 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Ciocan Costel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #20 : Luni 29 August 2011, 19:40:47 »

Cu 3 saptamini in urma am fost si eu la Podisu si am facut treaba buna pot sa spun,dar nu am avut parte de capturi la fel de mari ca ale tale.Sunt curios unde ai pescuit mai exact in ce zona,loc,ai stat de ai avut parte de prezentarile  astea impresionante,pt.vreau sa mai incerc,cine stie, poate poate, si felicitari Aplauze
« Ultima modificare: Luni 29 August 2011, 19:47:35 de către Ciocan Costel » Memorat
emil76
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Joi 01 Septembrie 2011, 14:54:44 »

la podisu am fost de vreo 7-8 ori, dar nici vorba sa se prinda asa cum spun cei doi ale caror prim mesaje pe forum au fost fix la postul asta despre podisu.

Caras cat cuprinde si f. rar cate un ciortanel.
Memorat
ILADE V.JR.
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Joi 19 Ianuarie 2012, 21:13:09 »

Foarte greu am reusit sa pun o poza la profil pt a va arata captura. Este peste. Va spun sigur. Anul acesta imi fac abonament pe balta. FIR INTINS TUTUROR.
Memorat
tziu32
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Vineri 13 Aprilie 2012, 02:11:25 »

Stie cineva cum este pe Podisul anul acesta,ma refer la taxe si mai important daca s-a deschis la pescuit?Multumesc anticipat!
Memorat
Poker_fi$h
Oblete
**
Deconectat Deconectat

ANPA is fishy

« Răspunde #24 : Miercuri 25 Aprilie 2012, 16:44:09 »

Stie cineva cum este pe Podisul anul acesta,ma refer la taxe si mai important daca s-a deschis la pescuit?Multumesc anticipat!

Nu a fost nimeni anul asta la Podisu ? nici o noutate?
Memorat

Hooked on Fishing !!
emil76
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 29 Aprilie 2012, 14:22:57 »

am fost ieri la Podisu cu Poker_fi$h Smiley

Taxa 30 ron si extrem extrem de multa lume. Am ajuns acolo pe la 7 fara si am fost nevoiti sa mergem pe partea opusa a lacului, ca aici (pe partea stanii) nu mai era loc. Abia ne-am gasit un loc pt 4 persoane si pe partea opusa.

Am dat cu 2 lansete la crap, fir de par cu boiles, pelete si maggot rig. Nicio trasatura. Ceilalti mei au prins ceva caras si bibani soare mici, in total aprox 12-15 bucati caras), Eu m-am jucat si cu o undita si am prins aprox 8-9 bibani soare. Un amic care a dat si el langa mine la undita a prins la fel, vreo 5 bibani soare, plus un caras. E invazie de bibani soare. Fata de anii trecuti a fost aiurea, anii trecuti stiam ca daca merg la podisu rup carasii in doua, mai ales la undita, am activitate si nu ma plictisesc.

Nu am vazut nici la ceilalti pescari de pe balta activitate prea multa.

Drumurile de acces pe balta sunt ingrozitoare (cele de pe partea stanga, a stanii), s-au inrautatit ff mult fata de anul trecut.

Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Duminică 03 Iunie 2012, 10:27:19 »

ca sa reimprospatez topicul..am fost si eu prima data la podisu pe la jumatea lui mai(la rugamintea unui prieten), pescari putini, bine poate pt ca si eram in timpul saptamanii. am stat pe partea stanga,pe partea cu stana, am fost 8 baieti. eu am pescuit la feeder, iar ceilalti la lansete clasice de crap(cu avertizoare, fir de par..si toate alea). capturile mele au fost 4 kg caras(nu mai mari de 200 g), 4 crapusori la 500 g, si 2 novaci la peste 2 kg + unul scapat la mal. am incercat la cubulet de mamaliga, porumb, rame, viermusi...si pana nu am schimbat acele si inaintasul(amandoua mai mici decat pusesem initial) nu am prea avut trasaturi. un singur caras am prins la rama, iar restul de peste la viermusi(rosu + alb). novacii la pufulete pe alta lanseta. mentionez ca am pescuit cu 2 feedere(a cate 2 ace fiecare) + o lanseta cu un momitor culisant si 2 ace. colegii mei cam 4 kg in total(crap+caras). toti carasii au avut icre, crapusorii + novacii..masculi.
daca a mai fost cineva recent.. sa dea din casa Smiley
Memorat
grapbogdan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Joi 11 Aprilie 2013, 15:11:44 »

Salutare!
   A incercat cineva pe 2013 balta de la podisu, am sunat astazi si a zis ca sezonul e deschis, tarif tot 30 de lei de la rasarit pana la apus.
  Sunt curios de aceasta balta, mereu au fost pareri contradictorii ca ar fi peste, ca nu este, este numai biban soare.. etc.
  Eventual daca aveti alte recomandari de o balta decenta pentru dezmorteala si prima iesire din sezon sunt dispus sa incerc.
Memorat

Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not fish they are after.
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #28 : Sâmbătă 13 Aprilie 2013, 18:55:19 »

OK astept inf despre podisu !!!Bun nu e placut cind cobori din masina sa ceara banii nu te lasa sa te picuri paznic prost trebuie instruit !!! bun mai este un drum numai asfalt pina la ferma e de 6 km la intrare baltati pe dreata be un chosc rosu mrare ASa pe vremea cind era 25 roni bonu stai erau roni atunci? In fine se prindea bine cu ce a zis Ilade v JR Bine prindea cine stie !!! Si cei care nu le e rusine sa intrebe cei (smeriti ) !!! Cu Aroneanu E limpede are acum peste clar !! Simbata ma duc la podisu sa vedem ce si cum!! CE REGULI mai au acum?Cum? In 2013???
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Duminică 14 Aprilie 2013, 22:02:40 »

Salutare. Ai fost Costel ?  Cum a fost? : ) Asteptam informatii.
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Marți 16 Aprilie 2013, 22:26:23 »

Nu N am fost Claudelu te voi anunta cind ma duc!!!
Memorat

andyadrian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Duminică 21 Aprilie 2013, 13:06:34 »

Am fost pe data de 19 aprilie 2013. Balta este goala in afara de cativa carasi si cativa chinezi. Crapul  a fost scos anul trecut in toamna. Am vz cu ochii mei,dar am zis sa mai incerc totusi,poate,poate. Mentionez ca am si verificat balta cu sonar din cele mai performante. asadar pierdere de timp si bani pt cei care vin din zone mai indepartate. Buna poate pt localnicii care se plictisesc si vor sa prinda cate un caras la 2,3 ore. Anul trecut intradevar avea balta peste, dar acum chiar nu recomand nimanui.
Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Duminică 21 Aprilie 2013, 21:48:10 »

multumim Adrian pt informatie
Memorat
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Duminică 21 Aprilie 2013, 22:43:42 »

multumim.
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Luni 22 Aprilie 2013, 20:55:11 »

Deci pina la urma nu prea se mai merita pe podisu  sa mergem nu i asa Cum?
Memorat

proflorin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Duminică 19 Mai 2013, 18:23:56 »

Salut colegi,
Astazi am fost la aceasta balta 19.05.2013], si chiar am fost multumit 5.2 kl . Cred ca e destul de bine [30 ron] .Pe data de 18.05. sa bagat ceva peste in balta m-ia zis un copilas de pe balta si sa bagat in special crap. Este cam micut de max 250. dar e bine ca se mai straduie cineva .Timpul de pescuit de la 6 la 13. A mers  si la pufi si la rama si la bobita de paine cu mamaliga.
Are balta peste pentru o luna de acum incolo.
Fir intins...
Memorat
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Duminică 19 Mai 2013, 20:00:49 »

Multumim . Chiar e ok... Se plateste pe balta ? N ai limita, nu ? :d
Memorat
cruisti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Marți 30 Iulie 2013, 23:34:09 »

sall,,a fost cineva acuma recent?
Memorat
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Vineri 20 Septembrie 2013, 20:34:21 »

Salutare . Am fost pe data de 15.09.2013 dar am prins o vreme super naspa cu un vant puternic de nu puteam sa arunc nici lansetele. Am luat 3 carasi marisori .. In rest ce sa zic, vremea a fost aiurea. Cat de curand ma mai duc o tura :d
Memorat
citizen30
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Sâmbătă 28 Iunie 2014, 23:43:31 »

Am 3 ani de cand merg pe balta doar pentru distractie.
Anul trecut am prins un crap pana intr-un kilogram(cred ca era in trecere). In rest numai caras cat palma si numai la bat(nadit de dimineata cu mamaliga). Anul acesta am fost de 2 ori, in mai si acum 6 zile. Prima oara cam 1.5 kg de caras cat palma la rama, ultima oara peste 2 kg de caras la viermusi. Pacat de balta ca arata foarte bine....... Lansau baietii cu barcute, aruncari la 100 si de metri, acelasi peste prindeau ca la 7 metri de mal. In rest pentru cei care se lauda cu fel si fel de capturi astept poze, altfel in 2 cuvinte: povesti pescaresti! (adaug si eu poze cu raci, ca se prind in draci Smiley )
Taxa 2014: 30 de lei/ziua.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Septembrie 2017, 08:16:07
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.